Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wzmacniacz do Klipsch HeresyIII? Mam Naim Supernai2 - trochę sucho, oraz Yaqin ms300c - chyba za niska półka do tych kolumn.

Po sprzedaży obydwu wzmacniaczy chciałbym w sumie wydać ok. 20000 pln na inny wzmacniacz.

Muzyka róźna. Sporo Rocka i Metalu.

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Lector ZXT-70 i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Naturalne, muzykalne granie. Polecam, a i w kieszeni sporo zostanie, chyba że w tym budżecie zdecydujesz się na topowego Lectora dzielonkę.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KotD napisał:

Jaki wzmacniacz do Klipsch HeresyIII? .

Muzyka róźna. Sporo Rocka i Metalu.

U mnie Heresy III grają z Lyngdorfem TDAI-2170 oraz dwoma subwooferami. Na tym zestawie gram od dwóch lat i nie czuję potrzeby ulepszania. Wzmacniacze Lyngdorfa mają wbudowaną korektę pomieszczenia i cyfrową zwrotnicę co pozwala na idealne ustawienie systemu. (ceny wzmacniaczy lyngd. od 10 do 25 tysięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KotD napisał:

Dzięki za rady.

OK. Ta różnica to te subwoofery (chyba). Muszę rozważyć takie rozwiązanie.

Heresy grają jak grają, czyli wspaniale 🙂 , a subwoofery dodają im dołu, ciała, masywności, potęgi. Podobną funkcję jak Lyngdorfy ma też NAD M10 (tam jest inny system korekty pomieszczenia - Dirac Live, ale ma też wyjście na suby).

Pomysł na zastosowanie subwoofera pojawił się u mnie dopiero po zakupie wzmacniacza Lyngdorf i przeczytaniu w instrukcji o takiej możliwości. Wzmacniacz kupowałem ze względu na funkcję Room Perfect, którą posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jako że postanowiłem dołączyć do klubu,  a będzie to pierwszy post w Nowym Roku,to życzę wszystkim dużo zdrowia i  samych przyjemnych chwil w obcowaniu z muzyką.

Nie tak dawno miałem przyjemność posłuchać Cornwall'ów z kilku watową lampką diy. I było to dla mnie tak niezwykłe przeżycie że skłaniam się do zakupu Klipscha a ze względu na wielkość pokoju wybór padł na Forte III, których nie słuchałem

 

I tu moje pytanie czy ktoś miał doświadczenie w połączeniu z mocnym Heglem serii 3.. Dodam że u mnie w torze znajdować się będzie starej daty DAC na lampach, który w obecnym moim zestawieniu  dociepla dżwięk.

Może jest ktoś kto użytkuję te kolumny z okolic Szczecina lub zachpom. może też okolice Gorzowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ciekawe porównanie Klipsch Forte IV z ATC SCM40. Zapraszamy do Q21.

Q21_01.jpg

Q21_02.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witajcie, proszę o waszą poradę. Posiadam zestaw Klipsha w salonie, dwie kolumny, centralka i subik, w zamyśle było oczywiście 5.1, brakuje mi KLIPSCH R-51M do całości kompletu, lecz generalnie obecnie nie mogę ich sobie podłączyć w salonie z uwagi na problemy z graciarnią. Wpadłem na taki pomysł, że zakupiłbym sobie właśnie brakujące KLIPSCH R-51M i podłączyć do komputera zanim salon się oswobodzi ( i tam docelowo bd działać w wymarzonym 5.1) i tutaj moja prośba do Was, jaki kupić najtańszy wzmacniacz by te R-51M mogły swobodnie działać przy komputerze ?. To też rozwiązanie na dłuższą metę, gdy bd potrzebował je w stanowisku przy PC to sobie chcę podłączyć, a gdy głownie bd chciał korzystać z salonu to wracają do amplitunera. Czego potrzebuję, by te R-51M działały również przy PC ? Tylko proszę o jakieś budżetowe rady, nie chcę kupować czegoś za 1500/2000 zł do sporadycznego użytku, również nie mam miejsca przy pc na taką skrzynkę. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was posiadał Klipsch Heresy i zamienił na coś lepszego/większego?
Jeśli na Klipsch Forte co wydaje się być naturalnym wyborem, to jakie wrażenia?
Jeśli na inne kolumny to jakie? 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, guinness_bis napisał:

Czy ktoś z Was posiadał Klipsch Heresy i zamienił na coś lepszego/większego?
Jeśli na Klipsch Forte co wydaje się być naturalnym wyborem, to jakie wrażenia?
Jeśli na inne kolumny to jakie? 

Ja posiadam nadal Heresy III, ale dołożyłem do nich dwa subwoofery. Zmiana w brzmieniu jest kooolosalna. Nigdy nie słucham już muzyki tylko na samych kolumnach. Dół od 60Hz do 25Hz pokrywają u mnie suby, a forte schodzi do 38Hz. Warto posłuchać takiego zestawu najlepiej z jakimś wzmacniaczem z Room Perfect, Dirac Live lub innym system korekty pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, guinness_bis napisał:

Czy ktoś z Was posiadał Klipsch Heresy i zamienił na coś lepszego/większego?
Jeśli na Klipsch Forte co wydaje się być naturalnym wyborem, to jakie wrażenia?
Jeśli na inne kolumny to jakie? 

Ja zmieniłem Klipsch na Rehdeko RK 50. Lepiej budowana scena. Lepsze zejście na basie. dynamika i żywiołowość podobnie jak w Heresy.

Rehdeko to takie rozwinięcie Heresy. Choć to dla mnie ta sama szkoła brzmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze głosy!

W dniu 21.05.2022 o 01:03, mojave napisał:

Ja posiadam nadal Heresy III, ale dołożyłem do nich dwa subwoofery. Zmiana w brzmieniu jest kooolosalna. Nigdy nie słucham już muzyki tylko na samych kolumnach. Dół od 60Hz do 25Hz pokrywają u mnie suby, a forte schodzi do 38Hz. Warto posłuchać takiego zestawu najlepiej z jakimś wzmacniaczem z Room Perfect, Dirac Live lub innym system korekty pomieszczenia.

To rozwiązanie wydaje się być skomplikowane i nie tanie. Do tego dochodzi konieczność wygospodarowania miejsca na sub(y). Brałem to kiedyś pod uwagę ale wielu mi odradzało. Może gdybym mógł gdzieś usłyszeć takie połączenie... 😉 

W dniu 21.05.2022 o 12:46, Lok napisał:

Ja zmieniłem Klipsch na Rehdeko RK 50. Lepiej budowana scena. Lepsze zejście na basie. dynamika i żywiołowość podobnie jak w Heresy.

Rehdeko to takie rozwinięcie Heresy. Choć to dla mnie ta sama szkoła brzmienia.  

Ciekawy kierunek. Aczkolwiek to dość leciwe i rzadko spotykane kolumny. Wezmę pod uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 19:18, guinness_bis napisał:

Dziękuję za wasze głosy!

To rozwiązanie wydaje się być skomplikowane i nie tanie. Do tego dochodzi konieczność wygospodarowania miejsca na sub(y). Brałem to kiedyś pod uwagę ale wielu mi odradzało. Może gdybym mógł gdzieś usłyszeć takie połączenie... 😉 

 

Tych co odradzali to bym nie słuchał, tylko sprawdził sam. U mnie Heresy stoją na subach (planuję zrobić podstawki na kolumny pod którymi zmieszczą się suby), brzmi dobrze. 

Co do tanio, to Forte tanie nie są, a tutaj dokupujesz nawet REL 7i i najlepiej jakiś wzmacniacz z DSP, ale niekoniecznie.

Jak będziesz gdzieś w południowej Wielkopolsce, to zapraszam na odsłuch 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mojave napisał:

Tych co odradzali to bym nie słuchał, tylko sprawdził sam. U mnie Heresy stoją na subach (planuję zrobić podstawki na kolumny pod którymi zmieszczą się suby), brzmi dobrze. 

Co do tanio, to Forte tanie nie są, a tutaj dokupujesz nawet REL 7i i najlepiej jakiś wzmacniacz z DSP, ale niekoniecznie.

Jak będziesz gdzieś w południowej Wielkopolsce, to zapraszam na odsłuch 🙂 

No właśnie, wzmacniacz. Mam Lectora i nie chciałbym go zmieniać. Tak czy siak, dziekuję za zaproszenie :)

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.05.2022 o 15:05, guinness_bis napisał:

No właśnie, wzmacniacz. Mam Lectora i nie chciałbym go zmieniać. Tak czy siak, dziekuję za zaproszenie 🙂

Nad C658 to przedwzmacniacz z korektą Dirac Live, więc można poprawić dźwięk i mieć swój ulubiony wzmacniacz 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klipsch Forte IV w doborowym towarzystwie wzmacniacza Haiku Audio SEnsei 211 SE RC. Zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy.

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_01.thumb.jpeg.1a7f23b9a9081f105b6ec7dd0120ed39.jpeg

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_02.thumb.jpeg.f9a33713b20527b6b36ec2f8c9bb6f60.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakość i wykonanie Cayina pierwsza klasa. Piszę to jako użytkownik trzeciego modelu tej firmy (aktualnie mam Cayina CS-845A). Możesz się również zainteresową inną chińską marką Line Magnetic. Niemniej polecam zobaczyć na żywo a przede wszystkim posłuchać piecyk od Cayina.

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.