Skocz do zawartości
IGNORED

Styrodur jako materiał do budowy paneli


aleksander109

Rekomendowane odpowiedzi

Co można sensownego zrobić ze styroduru. Czy warto go stosować do adaptacji akustycznej pomieszczenia.

Łatwość obróbki, malowania, sklejania i niska waga zachęcają do skorzystania z tego materiału.

Wydaje się że można go użyć do wykonania paneli rozpraszająco-pochłaniających, ale nie mam wiedzy ani

możliwości pomiaru. Natomiast mam ploter sterowany komputerem i na co dzień wycinam z tego materiału reklamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można sensownego zrobić ze styroduru. Czy warto go stosować do adaptacji akustycznej pomieszczenia.

Łatwość obróbki, malowania, sklejania i niska waga zachęcają do skorzystania z tego materiału.

Wydaje się że można go użyć do wykonania paneli rozpraszająco-pochłaniających, ale nie mam wiedzy ani

możliwości pomiaru. Natomiast mam ploter sterowany komputerem i na co dzień wycinam z tego materiału reklamy :)

 

Kalkulatory z netu w dłoń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,a potem, jak widać, można strugać w styrodurze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mam ploter sterowany komputerem i na co dzień wycinam z tego materiału reklamy :)

 

Możliwości są duże. Trzeba tylko trochę wiedzy i chęci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrodur do rozpraszania nadaje sie doskonale - szczegolnie do paneli montowanych na suficie ze wzgledu na mala wage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Wykonuję próby z rozmieszczeniem paneli z pianki (piramidka) 6 mkw oraz przypadkowych elementów odpadowych ze styroduru aby

ustalić jaka aranżacja może poprawić akustykę. Myślę że w pokoju 22mkw taka ilość pianki wystarczy i należy dodać elementy rozpraszające.

Na razie zastanawiam się nad tym jakie ustroje rozpraszające sobie wykonać. Musi to jeszcze jakoś wyglądać, bo to w końcu nie jest studio tylko

pomieszczenie mieszkalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję próby z rozmieszczeniem paneli z pianki (piramidka)

 

Poczytaj sobie w Internecie na temat zastosowania pianek/gąbek/piramidek w adaptacji akustycznej pomieszczenia. Można je zastosować gdy ma się zbyt duże echo trzepoczące w pomieszczeniu, ale nie można z nimi przesadzić, gdyż wycinają średnie i wysokie tony, pozostawiając najniższe bez zmiany. Muzyka traci blask.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleksander109,

Zerknij na moje zdjęcia-wpis #792 w wątku Akustyka Wnętrz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleksander109,

Zerknij na moje zdjęcia-wpis #792 w wątku Akustyka Wnętrz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to jest widzę kompleksowa adaptacja, a i wygląda to sensownie. A jak panele z XPS wpłynęły na akustykę?

 

Po ustawieniu paneli piramidek i elementów styrodurowych pojawiły się problemy innej natury spowalniające

moje prace nad adaptacją pokoju.

Na razie to chyba u mnie jest w domu bariera psychologiczna i niemy opór kobiety, tylko te spojrzenia...

Już kiedy ustawiłem kolumny powiedziała, że jakieś "słonie" ustawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie w Internecie na temat zastosowania pianek/gąbek/piramidek w adaptacji akustycznej pomieszczenia. Można je zastosować gdy ma się zbyt duże echo trzepoczące w pomieszczeniu, ale nie można z nimi przesadzić, gdyż wycinają średnie i wysokie tony, pozostawiając najniższe bez zmiany. Muzyka traci blask.

Chyba w moim pokoju wystarczy już "pochłaniaczy" w postaci pluszowego narożnika, fotela, wykładziny, bo po wyniesieniu pianek (6 mkw)i zamiast tego

umieszczeniu na ścianach 3 mkw elementów rozpraszających za styroduru akustyka ożyła. Poprawiła się przestrzenność, także poczucie głębi planów.

Tak jakby dźwięki się trochę rozeszły w przestrzeni, a brzmienie średnich tonów stało się mniej ofensywne.

A gram tzw. dipolami które grają do przodu i do tyłu; tym bardziej prawidłowe akustycznie pomieszczenie jest niezbędne.

W najbliższych dniach zastanowię się nad tym jaki kształt styrodurowych form wybiorę, może 2 wzory. Nie chcę podjąć pochopnej decyzji.

Już kiedyś nakupiłem piramidki i wygląda na to że będę nimi wyciszał piwnicę :))

Jak już coś ustalę, to poradzę się szanownych kolegów przed wykonaniem konkretnych paneli.

Wydaje mi się że to co chyba najgorsze czyli trzepoczące echo usunę przecież także formami styrodurowymi.

Na razie mam wydzielić miejsce dla choinki - ale właśnie, ona też rozprasza i pochłania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.