Skocz do zawartości
IGNORED

BERNARD GS460


DonMarcoCorleone

Rekomendowane odpowiedzi

odwiedzilem juz sporo postow na temat uziemenia gramofonu, ale nadal nie wiem jak to zrobic,posiadam unitre bernard GS460 i jestem w trakcie przerabiania wtyku DIN na RCA (CINCH) i odrazu chcialbym zalatwic problem uziemienia!!czy uziemienie to wyjscie na 3 przewod ochronny (tzw bolec) , czy moze wyjscie na zacisk we wzmacniaczu (ja nie mam czegos takiego, czy moze na dodaniu uziemienia na kazdy oplot (tzw zimna żyłe w przewodach polaczeniowych RCA ?? ponizej dodaje schemat ktory gdzies znalazlem na necie - ale niestety tylko z dopiskiem (jak zrobic uziemienie) , bylbym wdzieczny jesli ktos by rozwial moje watpliwosci a takze co to za punkty zaznaczone przezemnie czerwonym kolkiem !!

[obrazekLUKASZ-134512_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i raz czytam o przerabianiu wyjść w starych polskich gramofonach z DIN na chinch. A potem o problemach z prowadzeniem masy... Pytanie - czy ta przeróbka ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ramienia wychodzi 5 przewodow. 4 przewody laczysz do wtykow RCA lewy wtyk- sygnal i mase, prawy wtyk -sygnal i mase. 5 przewod ktory wychodzi z ramienia laczysz do wspolnej masy gramofonu. Wewnatrz gramofonu w jednym miejscu lacza sie masy z roznych ukladow.

Jesli jednak nadal pojawi sie przydzwiek, mozesz sprobowac jeszcze polaczyc przewod ze wspolnej masy w gramofonie z bolcem uziemiajacym ( nie jest to w zadnym razie bolec w gniazdku) ktory znajduje sie we wzmacniaczu. Zazwyczaj jest to bolec przy gniazdach wejsciowych phono specjalnie do tego przeznaczony.

 

Przeczytaj watek 5558

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu bedziesz mial dokladnie wyjasnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.