Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tedi02 napisał:

Kolego ,siebie cytujesz 😁  kto się tu obraża 😉 chyba ktoś mnie chciał.... No właśnie spostrzeżeniami ,a co ja piszę ? 

Kolegami nie jesteśmy , nie byliśmy i nie zostaniemy. Inaczej postrzegam koleżeństwo. Wklejam cię tam gdzie resztę tobie podobnych. Żadnej nie ma w tobie refleksji i chęci poprawy. 

🖐️

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tedi02 napisał:

Widzę że jesteś zatwardziałym zwolennikiem furutecha , to jak brzmią ,mniej ważne 😁 chyba że jeszcze spłacasz kredyt za nie 😁

Nie jestem zatwardziałym zwolennikiem Furutecha tylko zwolennikiem bardzo dobrych wtyków które zdecydowanie są lepsze niż Neotech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

zdecydowanie. Szkoda z jednej strony, bo viborgi sa swietnie wykonane. Moim zdaniem lepiej niz furu 28/38

Pffff kur... żart. Furu miałem nie raz. Zero zastrzeżeń do dźwięku czy wykonania. Klasa! Poniżej foty moich ostatnich Viborgów. Jakiś syf w środku. Grzebanie żeby wydostać, złocenie w jednym bolcu w środku inaczej sie mieni niż w reszcie. Gra dobrze ale wykonanie pfff. Takie psioczenie na siłe na Furu jak tu czytam czasem to śmiech mnie bierze.

IMG-20240406-WA0005.jpg

IMG-20240406-WA0006.jpg

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikel napisał:

Pffff kur... żart

A trzeszczace obudowy furu 28/38 to nie zart? Mam chyba 3 takie zestawy i i az boje sie wkrecac sruby w gwintowany plastik. To jest KURW... kpina we wtykach za 645zl.

Mialem kiedys kilka wtykow viborga i nigdy nie bylo problemow z montazem. Gdyby to tylko gralo jak furu czy oyaide.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

A trzeszczace obudowy furu 28/38 to nie zart? Mam chyba 3 takie zestawy i i az boje sie wkrecac sruby w gwintowany plastik. To jest KURW... kpina we wtykach za 645zl.

Mialem kiedys kilka wtykow viborga i nigdy nie bylo problemow z montazem. Gdyby to tylko gralo jak furu czy oyaide.... 

Ja z żadnym wtykiem nigdy nie miałem problemu z montażem. To nie składanie promu kosmicznego. Tu sie rozchodzi o to co pokazałem dobitnie na powyższych zdjęciach!

Przechodząc do brzmienia. Co Ci nie odpowiada w graniu np. takiego Viborga 502 rodowanego?

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mikel napisał:

Przechodząc do brzmienia. Co Ci nie odpowiada w graniu np. takiego Viborga 502 rodowanego?

Ja przerabialem viborgi zlote, rodowane i najnowsze srebrne i złote. Jak sobie przepniesz na tym samym kablu wtyki viborga i furutecha 28/38 czy to zlotego czy rodowanego, uslyszysz jaka jest roznica. Viborgi dla mnie sa w porownaniu do furu matowe i lekko mulace. Nie ma juz blasku. Viborgi to takie polsrodki. Wg mnie szkoda kasy poniewaz jak sprobujesz cos lepszego to szybko chce sie sprzedac te viborgi i kasa w plecy.

Ale to moja opinia. Kazdy ma prawo do wlasnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ja przerabialem viborgi zlote, rodowane i najnowsze srebrne i złote. Jak sobie przepniesz na tym samym kablu wtyki viborga i furutecha 28/38 czy to zlotego czy rodowanego, uslyszysz jaka jest roznica. Viborgi dla mnie sa w porownaniu do furu matowe i lekko mulace. Nie ma juz blasku. Viborgi to takie polsrodki. Wg mnie szkoda kasy poniewaz jak sprobujesz cos lepszego to szybko chce sie sprzedac te viborgi i kasa w plecy.

Ale to moja opinia. Kazdy ma prawo do wlasnej. 

Popieram, też przerabiałem Viborgi i już ich nigdy nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adamek_68 napisał:

Popieram, też przerabiałem Viborgi i już ich nigdy nie chcę. 

Miałem Viborgi 501 złocone. Po niedługim czasie na blaszce od kołka ochronnego pojawiły się odbarwienia koloru fioletowego. Może przy wzmaku o dużym poborze prądu, gdyby się grzały, ale pod wzmakiem słuchawkowym lub CD-eku to trochę dziwne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, slawsim napisał:

Miałem Viborgi 501 złocone. Po niedługim czasie na blaszce od kołka ochronnego pojawiły się odbarwienia koloru fioletowego. Może przy wzmaku o dużym poborze prądu, gdyby się grzały, ale pod wzmakiem słuchawkowym lub CD-eku to trochę dziwne.....

Może to mieć związek z posrebrzaniem miedzi przed końcowym złoceniem. Kolor fioletowy jest również nazywany czerwoną miedzią, głównym składnikiem jest miedź i srebro plus śladowe ilości różnych zanieczyszczeń.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Niechlujne płukanie między kąpielami elektrolitycznymi tyle "tajemnicy"

To między innymi, czyli czystość wody pluczącej, ale proces galwanizacji jest w skrócie złożony z procesów oczyszczania, odtłuszczania, trawienia, pokrywania powierzchni  (kąpiele chemiczne/elektrochemiczne), krótkiej aktywacji i pasywacji końcowej, suszenia i oczywiście z kilkukrotnego płukania między w/w etapami. Do srebrzenia używa się anod srebrnych i nakładania ich warstwy za pomocą reakcji elektrochemicznej.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2024 o 19:56, staropolanka2000 napisał:

Kolegami nie jesteśmy , nie byliśmy i nie zostaniemy. Inaczej postrzegam koleżeństwo. Wklejam cię tam gdzie resztę tobie podobnych. Żadnej nie ma w tobie refleksji i chęci poprawy. 

🖐️

A jak ci napisze że masz świetne wtyki ,zrobiłeś zakup życia 😁będę twoim kolega z forum ?  Po co ten wątek jest ?  By wymienić doświadczenia!  Ja swoje wyraziłem ,na podstawie  odsłuchu z wtykami ,gniazdami innych firm oprócz furutecha .Negatywna opinia powoduje iż mam poczynic refleksje i chęć poprawy.Czy ty widzisz co napisałeś ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje 3 grosze. Zrobiłem sobie jeden kabel DPS-4.1 z wtykami ETI Legato rodowanymi do listwy, która zasila mi cały system. Wszystkie klocki podpięte mam do tej listwy TCS-31 na wtykach ETI Legato pozłacanymi i wyszło to kapitalnie. Dajcie sobie spokój z NCF, Viborgami itd. Tak to gra 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 grosze i ode mnie 🙂 Pacjent Furutech FP-3TS762.

Konfiguracja 1

Wtyk schuko Furutech 38 złoty,wtyk IEC Viborg 501 rod, bardzo mocne dokręcenie przewodów do zacisków - dźwięk bardzo szczegółowy, bardzo dokładna scena, bardzo konturowo, bardzo zwarty dźwięk (wiem nadużywam "bardzo"). Dla mnie zbyt szczupło.

Konfiguracja 2

Wtyk schuko Furutech 38 złoty, wtyk IEC Furutech 28 złoty, średnie dokręcenie przewodów do zacisków - jak dla mnie synergia. Dźwięk wypełniony, lekko gęsty i nasycony, wystarczająco swobodny, bas duży i może trochę mniej konturowy bo wszystko już nie jest przesadnie konturowe i zwarte jak w konfiguracji 1 ale jest dla mnie idealna równowaga. Dźwięk na wiele godzin słuchania.

W obu konfiguracjach brak tulejek i widełek.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mikel napisał:

Konfiguracja 2

Wtyk schuko Furutech 38 złoty, wtyk IEC Furutech 28 złoty, średnie dokręcenie przewodów do zacisków - jak dla mnie synergia. Dźwięk wypełniony, lekko gęsty i nasycony, wystarczająco swobodny, bas duży i może trochę mniej konturowy bo wszystko już nie jest przesadnie konturowe i zwarte jak w konfiguracji 1 ale jest dla mnie idealna równowaga. Dźwięk na wiele godzin słuchania.

W obu konfiguracjach brak tulejek i widełek.

Ta konfiguracja mi się podoba. No, może poza brakiem widełek - te bym zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, naczesany napisał:

Ta konfiguracja mi się podoba. No, może poza brakiem widełek - te bym zastosował.

Tak jak mi pisałeś na PW opisując 762 to coś mi nie pasowało po zarobieniu w konfig 1. Niesamowite jak inaczej może zagrać ten sam kabel inaczej zarobiony.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mikel napisał:

Tak jak mi pisałeś na PW opisując 762 to coś mi nie pasowało po zarobieniu w konfig 1. Niesamowite jak inaczej może zagrać ten sam kabel inaczej zarobiony.

A no może, teraz grzej.

A tak jak Tobie pisałem warto spróbować z rodem na początku kabla, a nie na jego końcu. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha 3 - miałem do tej pory na pozłacanych wtykach Viborg 501 z obu stron. Wiem że to zależne od preferencji i od systemu ale ja nie polecam złota z obu stron do tego kabla. Jest znacznie ciekawszy i "równiejszy" z lepszą głębią i swobodą na pozłacanych + rod. U mnie Viborg VF501 gold (IEC) + Viborg VE501 rod (schuko).

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mikel napisał:

Alpha 3 - miałem do tej pory na pozłacanych wtykach Viborg 501 z obu stron. Wiem że to zależne od preferencji i od systemu ale ja nie polecam złota z obu stron do tego kabla. Jest znacznie ciekawszy i "równiejszy" z lepszą głębią i swobodą na pozłacanych + rod. U mnie Viborg VF501 gold (IEC) + Viborg VE501 rod (schuko).

Ciekawe są Twoje spostrzeżenia. Może kiedyś zakupię chwalone wtyki Monos i sprawdzę.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.