Skocz do zawartości
IGNORED

Denon czy Yamaha - amplitunery + dvd


Gość Yanos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yanos

(Konto usunięte)

Który Waszym zdaniem sprzęt wybrać:

Denon AVR-1803 i DVD-900 czy

Yamaha RX-V 730 (zależy mi na wejściu phono) i DVD-S 520

Dodam tylko, że bardzo zależy mi na wiernym odtwarzaniu zwykłego stereo.

Przyznam, że wizualnie daję punkt Denonowi, lecz chętnie wysłucham opinii uzytkowników tych sprzętów na temat dźwięku.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. Twój wybór. Ja osobiście wybrałem stereo... apropos kina domowego to w zamierzchłych czasach sprzedawałem takowe...... mam dosyć jazgotu, szumu, pisku i strzelania. Film oglądam w skupieniu, po ciemku, skupiając sie na jego treści, a nie na efektach specjalnych, a muzyczka....baaaaa!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Yanos

(Konto usunięte)

No ja właśnie stoję przed tym trudnym kompromisem.

Nie stać mnie na osobne wzmacniacze stereo i do kina. Chcę zatem wybrać sprzęt, który jest zdolny w miarę wiernie odtworzyć moje płyty audio. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń finansowych , ale cóż...więcej kaski nie wydoję :)

Teraz zawężyłem moje poszukiwania sprzętu do tych dwóch zestawów Denona i Yamahy, ale nie znam nikogo kto by posiadał taki sprzęt, stąd moje pytanie na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem niedawno przed identycznym dylematem. Wybór padł na Denona, głównie ze względu na nieporównywalnie lepszy odtwarzacz DVD oraz właśnie lepszy dźwięk stereo (do tego doszedłem po odsłuchu w sklepie). No i od kilku dni cieszę się złotym zestawem AVR-1803 + DVD 900 i spełnia on moje oczekiwania niemal w 100%. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że zestaw ten przywiozłem sobie z Niemiec za ok. 65% polskiej ceny, to jest już naprawdę super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rozważałeś kupno DVD i wzmacniacza stereo? Oglądasz filmy tylko w stereo ale za to do muzyki masz dużo lepszy zestaw. Ewentualnie jakieś oddzielne CD w przyszłości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie Denon 1803. Jesli chcesz amplituner do kina i do muzyki to 1803 bedzie bardzo dobry. Na moim Denonie 1803 gram rozne rodzaje muzyki i jeszcze sie nie zawiodlem. Co do przeciwnikow dzwieku wielokanalowego to nie powinni oni tu zabierac glosu. Pytanie wyraznie dotyczy dwoch marek amplitunerow. Nie ma sensu kupowac dwoch wzamcniacy - 1803 jest wystarczjaco dobry do kina i muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

moje krytyczne uwagi do zestawu Denona dotyczą tylko ergonomii - co do dźwięku to jestem zadowolony w 100%. Zarówno w stereo jak i kinie domowym. No, może trochę więcej sobie obiecywałem po dźwięku stereo przetworzonym na 5.1 - myślałem, że wyjdzie z tego jakiś ciekawszy efekt, ale to raczej psuje niż cokolwiek poprawia. Wiem, wiem, profanacja itp. no ale trzeba było to przetestować :)

 

Napęd DVD-900: mało oszczędny w trybie standby - 2.4 W; tytuły odtwarzanych mp3 wyswietla tylko na ekranie telewizora a nie na swoim wyświetlaczu, tytuły utworów ucina po 26 znakach (to da się przeżyć) ale katalogi już chyba po kilkunastu i to jest zbyt mało (ale to nie jest wielki problem, bo mp3 słucham tylko okazjonalnie, głownie podczas imprez gdy nie ma czasu na zmienianie płyt). Odtwarzanie DVD i CD-Audio bez zastrzeżeń.

 

Amplituner AVR-1803: męczyłem się z godzinę zanim udało mi się podłączyć kable głośnikowe, bo złącza ma solidne acz nietypowe i niewygodne w montażu; Gdy wyłączę go z pilota to żeby go włączyć bez jego użycia, trzeba wyłączyć przyciskiem zasilanie i włączyc ponownie trzymająć przy okazji jeszcze jeden guzik... karkołomna operacja, ale inaczej bez pilota nie zastartuje... No i przy przełączaniu różnych trybów pracy (np. stereo -> DPLII) przekaźniki na chwilę wyłączają dźwięk, nie odbywa się to w locie (no ale tak to chyba jest wszędzie).

 

Sam pilot, choc ogromny, jest OK - steruję z jego pomocą wszystkim co mam w domu.

 

No i największy minus (w mojej żony) - znaczki "Denon" na obu urządzeniach się trochę różnią odcieniem koloru złotego ;)

 

Generalnie - polecam z całą odpowiedzialnością. Drobne niedogodności chyba wszędzie się zdarzają.

 

Ale najlepsze jest i tak, gdy przychodzi znajomy, widzi nowy sprzęt i mówi: "No fajnie wygląda i gra, ale co to za firma "Denon" i to za tyle kasy?!? Trza było brać jakiegoś Panasonica albo Philipsa!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o odtwarzanie muzyki z winyli to 1803 radzi sobie z tym bardzo dobrze. Dzwiek jest cieply i brzmi naturalnie. Niewiele amplitunerow w tej klasie cenowej posiada wejscie na gramofon - moze dlatego ze wiekszosc nie brzmi dobrze przy odtwarzaniu muzyki zwlaszcza analogowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.