Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Tylko u Nordosta dostajemy to co widać .Chcesz oplot, najlepiej wężowopodobny, chcesz grubość węża strażackiego, chcesz mieć Bóg wie co pod tym oplotem, chcesz bajecznych opisów i "cudownych" technologii - NORDOST NIE JEST DLA CIEBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chcesz przewodnika z miedzi o czystości 5N, srebrzonego i polerowanego, chcesz żeby każdy drucik był otoczony powietrzem, chcesz najlepszego materiału na izolacje, chcesz żeby każdy detal był przeniesiony, chcesz szybkości, godzisz się na to że kable nie dosłodzą w żadnym zakresie - NORDOST JEST DLA CIEBIE.

Łubudubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
52 minuty temu, shiver07 napisał:

Tak sobie słucham muzyki i słucham. Podłączyłem mój stary kabel na chwilę i szok co to ku.. jest chyba się coś zepsuło. Tak stety powrotu już nie ma pozostaje tylko nordost. 

Gratulacje. Myślisz o IC albo AC od Nordosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, shiver07 napisał:

Miałeś ale już nie masz? A co masz teraz?

IC Red2 miałem przez tydzień wypożyczony. Jak pisałem zrobił na mnie duże wrażenie szybkością. Brakowało mi tylko troszkę większego zejścia (poniżej 40-50 Hz). Wypożyczyłem IC Heimdall2 i od razu zacząłem słuchac całych płyt. Heimdall2 to inne brzmienie niż Red2, dostojne, spokojne, detaliczne, niżej schodzi. Klasa sama w sobie.

Później dokupiłem Heimdall2 głośnikowe a na końcu po testach Heimdall2 zasilających, kupiłem do źródła i wzmaka Frey2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2023 o 20:03, sidru napisał:

Miałem IC Red2..petarda, tylko trzeba na strzałki patrzeć. Wszystkie płyty chciałem przesłuchac w jedną noc 😃t

Takie miałem założenia, że kupię hemidal 2 IC XLR. Zobaczymy kiedy mam nadzieję wkrótce. Już od chyba dwóch lat przymierzałem się do zakupu kabla głośnikowego no i jest. Zawsze coś wyskakiwało z wydatków. Wiem,że teraz pójdę tym śladem do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, shiver07 napisał:

Mam na myśli kupić kabel zasilający Blue haven czy lepiej od razu kupić hemidal 2 będzie znacząca różnica w brzmieniu? 

https://www.nordost.com/leif/blue-heaven/blue-heaven-power-cord.php

https://www.nordost.com/norse2/heimdall2/heimdall2-powercord.php

Dużo się nie różnia specyfikacją a cena x3 za Heimdall2.

Ja bym spróbował Blue Heaven2.

Polecam Ci wypożyczyć i kupić lub oddać po odsłuchu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przerobiłem wiele Nordostów w swoim życiu. Pozostały mi na ten moment zasilające Valhalle jedynie.

Ogólnie, Leif są znacznie gorsze od Norse, w systemach, które potrafią pokazać różnice.
 

Bardzo dobre są głośnikowe Frey 2, o klasę wyżej od Heimdalla 2. Tutaj mam w sumie największą zagwozdkę, czym docelowo zastąpić moje stare, ale jare Gibraltary od Audioquesta. Wymarzona Valhalla 2 to cenowo już abstrakcja jednak.


Z kolei IC, aż do rodziny Norse włącznie nie porwały mnie, zatem gram tutaj na starym i sprawdzonym Harmonix GP-101 SUS XLR, który w polu zostawił Tyra 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike.

Przepraszam Nordostowców za off top. Mike, kup sobie WEL AudioQesta i będziesz miał znów na lata. Mam i Gibraltar przy nim to pikuś. Gibraltar teraz gra z lampą MQ68C Luxa i Ligneami SF. WEL napędza Elipsy SF. Piękny mocny kontrolowany niski bas, krystalicznie czysta góra pasma. Co ciekawe Mordosta mam Solar Wind-a IC i gra fajnie.

AudioQest mam od Kondycjonera, sieciówki , IC do głośnikowych .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zagościł w końcu IC nordost Blue haven w wersji flat. Póki co wszystko na plus. Aktualnej wersji nie chciałem. Nie dość,że za droga to wolałbym raczej kupić coś innego. To jeszcze na wtykach tanich neutrik nie dla mnie. Wolałem kupić z drugiej ręki za połowę tego i jest fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.