Jump to content

Ponad 5 milionów w 2 miesiące! NEA podbija internet.

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Pierwsze pytanie jakie pada odnośnie wokalistki to "kim właściwie jest Nea". Jej historia powiązana jest stricte z wydarzeniami jakie miały miejsce jeszcze nie tak dawno w RPA, kraju ogarniętego walkami z nierównością i niesprawiedliwością społeczną na tle rasowym. Jej rodzice przenieśli się do RPA jak sami wspominali, by walczyć z opresją apartheidu oraz walczyć o równość wobec prawa i życia dla każdego bez względu na kolor skóry. Oczywiście jej życie i dorastanie w domu przepełnionym pewnymi wartościami i przekazami nie mogło nie wpłynąć na jej życie, zachowanie i poglądy. Nea swoją twórczość opiera w głównej mierze o poszanowanie drugiego człowieka, jest aktywistką wspierającą m.in.: walkę z wirusem HIV. Pracuje także z organizacją Nvak, która zapewnia edukację muzyczną w krajach rozwijających się, zwłaszcza dziewczętom oraz kobietom.

Można więc napisać, że w kilku zdaniach mamy zarys kim jest ta młoda lecz bardzo aktywna zawodowo artystka. Pytanie kolejne skąd jej fenomen? Na to całe "wow" wokół wokalistki wpływ ma jej nie tylko wokal, lecz praca wraz z kilkoma młodymi ale z ciekawym dorobkiem artystami. 

Twórcą klipu jest pochodzi z Argentyny  Leo Adef, na co dzień tworzący w Barcelonie. Adef pracował już z takimi markami i mediami jak D i Nowness czy Saint Laurent. Kolejnym interesującym człowiekiem współpracującym z Nea jest Pau Luzón (montaż), który ostatnio pracował przy teledysku Rosalíi "Fucking Money Man".

O czym jest sama piosenka. Porusza temat trudny, w dzisiejszych czasach dosyć często eksploatowany i w zależności od poglądów jest albo odrzucany w swej treści całkowicie z negowaniem wszystkiego, co z tym związane, lub temat jest przenoszony na płaszczyznę tolerancji, zrozumienia i poszukiwania odpowiedzi o własną tożsamość.

„Some Say” to utwór opowiadający o nieodwzajemnionej miłości mężczyzny do swojego przyjaciela, który jest w "normatywnym" związku heteroseksualnym. Nea w swojej piosence porusza temat oparty o autentyczną historię. 

Zgodnie z większością opinii w internecie popularność utworu wokalistki nie wynika wprost z poruszanego tematu, ale ten stanowi pewien dodatek ważny w dzisiejszych czasach. Jak się okazuje swoista akceptacja której brakuje na świecie, nie tylko wynika z różnicy koloru skóry czy poglądów religijnych. 

Odkładając na bok własne poglądy warto posłuchać wokalu Nea, bo jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

 

 

 

AudioRecki

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Dali Menuet SE

  Nie muszę chyba nikogo uświadamiać, że prawa fizyki dla wszystkich są takie same i najogólniej rzecz ujmując nie da się ich naginać według własnego widzimisię. Oczywiście spece od marketingu dwoją się i troją uparcie dążąc do zagięcia czasoprzestrzeni i zaklęcia rzeczywistości wmawiając potencjalnym nabywcom, że gorsze znaczy lepsze a taniej wykonane jest po prostu bardziej ekologiczne. Chociaż jeśli chodzi o ten drugi przykład, to niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy, gdyż biodegradacja jak n

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny 1

  IsoAcoustics Delos 1815M1

  W walce z wibracjami nie dość, że wszystkie chwyty są dozwolone, to każde z akcesoriów sprawdza się raz lepiej a raz gorzej i to nie tylko w zależności od konkretnego systemu, co również od destynacji, czyli pod czym wyląduje. Ponadto o ile doskonale wiadomo, że pasożytnicze rezonanse nigdzie nie są mile widziane, to najwięcej szkód są one w stanie wyrządzić wszędzie tam, gdzie odczyt danych odbywa się w sposób czysto mechaniczny, czyli w źródłach, ze szczególnym uwzględnieniem tych analogowych.

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 2

  Benny Goodman - Live In Hamburg 1981

  Polecam ciekawą płytę, na której zarejestrowany został materiał z jednego z ostatnich koncertów Benny'ego Goodmana w Niemczech z 1981 roku. Mocno zakorzenione w Amerykańskim Jazzie, radosne, swingowe melodie Benny'ego Goodmana wygrywane na klarnecie mieszają się z nowoczesnym, Europejskim Jazzem. Towarzyszą mu między innymi pochodzący z Danii Svend Asmussen oraz belgijski gitarzysta Philip Catherine. Realizatorem oryginalnego nagrania był Günter Pauler, któremu udało się zachować aurę intymności

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.