Jump to content
Featured

Canton Reference GS ROADSHOW | Odsłuchy sponsored-icon

image.png

 

Mamy okazję zaprosić wszystkich na wyjątkowe wydarzenie w Pabianickim Q21. Już od 15. do 24. lutego będziecie mieli okazję sprawdzić w naszym salonie niezwykłe kolumny Canton Reference GS, czyli kompletny flagowiec od cenionego producenta. Przez ponad tydzień będzie można posłuchać ich z elektroniką wysokiej klasy, z wybraną przez siebie muzyką, wszystko w przyjemnej atmosferze i z dobrą kawą.

Kolumny Canton Reference GS powstały dzięki obszernym badaniom, które zostały zainicjowane przez Gunthera Seitza, założyciela firmy. Postawili oni sobie za cel stworzenie najlepszych kolumn w historii marki. Pomysły i plany powstawały z pasją i energią przez długi okres, a szczególną uwagę zwracano na materiały, z których powstały kolumny, a także ich design.

Dyrektor techniczny, który był zaangażowany w projekt, działał bez ograniczeń. Dążył on do przekroczenia granic możliwości technicznych, aby wykreować najlepiej brzmiące i funkcjonujące kolumny w historii Canton. Cały zespół marki został następnie zaangażowany w projekt, by starannie przemyśleć i zrealizować każdy aspekt tego wymarzonego dzieła. W ponad 50-letniej historii firmy nie powstał nigdy wcześniej produkt o tak wysokim poziomie złożoności. Wynikiem tej intensywnej pracy są imponujące kolumny podłogowe Reference GS, które wyrażają swoją unikalność i ekskluzywność za pomocą wyjątkowych właściwości akustycznych, urzekającego designu i doskonałej jakości wykonania.

 

Bezkompromisowa technologia

Okrągłe przegrody zostały zaprojektowane specjalnie dla kolumn Reference GS Edition – dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Mają one 81 milimetrów grubiści i są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC, która została skonfigurowana specjalnie pod to przeznaczenie. Zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy wykonane są z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów, co zapewnia wyjątkową stabilność i sztywność obudów. Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają delikatną powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem, znacznie zwiększają wagę. Prowadzi to do dalszego usztywnienia obudowy i znacznie zmniejsza naturalne zachowanie rezonansowe obudowy. Zastosowane krzywizny umożliwiają akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję obudowy, której brak krawędzi skutecznie zapobiega odbiciom krawędziowym.

 

image.png

Za reprodukcję muzyki w ważącej 155 kg 3-drożnej kolumnie odpowiada aż sześć przetworników: cztery niskotonowe BCT o średnicy 218 mm zostały strategicznie rozmieszczone na froncie, dzięki czemu zapewniają imponującą wydajność przy dużej objętości obudowy w połączeniu z wydajnym systemem prowadzenia basów. Przetwornik średniotonowy BCT o średnicy 174 mm, umieszczony wysoko, zapewnia żywą i autentyczną reprodukcję dźwięku.

Po raz pierwszy w historii Cantona zastosowano przetwornik wysokotonowy z diamentową kopułką o średnicy 25 mm. Ten materiał umożliwia przetwornikowi wysokotonowemu reprodukcję dźwięku z najdrobniejszymi szczegółami. Przetwornik wysokotonowy zachowuje dokładność i naturalność reprodukcji nawet przy najwyższych poziomach głośności – całkowicie bez wysiłku.

 

Unikalna konstrukcja

image.png

Reference GS Edition są deklaracją wielkich możliwości. Są to potężne kolumny podłogowe o wysokości ponad 160 centymetrów i wadze 155 kilogramów każda, a przy tym imponują szlachetnymi materiałami i prawdziwym kunsztem wykonania. Pomimo imponujących wymiarów, Reference GS Edition, które są starannie wykonane ręcznie, mają elegancki wygląd i zachwycają znakomitym wykonaniem i imponującym wykończeniem powierzchni. Projektanci Reference GS Edition harmonijnie połączyli elementy drewna, metalu i lakieru, aby stworzyć dzieło sztuki, któremu nie można się oprzeć. Rezultatem są kolumny głośnikowe, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania pod względem dźwięku, ale także estetyki.

 

Aluminiowy panel

image.png

Canton Reference GS Edition ma z tyłu obudowy panel z litego aluminium, pokrywający prawie całą wysokość. Zapewnia on odpowiednią przestrzeń dla wysokiej klasy terminali połączeniowych WBT i podkreśla szczególną wartość głośnika. Złącza nextgen™, od renomowanego niemieckiego producenta WBT z Essen, oferują najlepszą możliwą jakość dźwięku, a także długotrwały stabilny kontakt z zastosowanymi kablami głośnikowymi. Reference GS Edition można obsługiwać w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Wysokiej jakości mostki kablowe składające się z końcówek kablowych WBT-nextgen™ i kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik) wchodzą w zakres dostawy.

Reference GS Edition posiadają elementy sterujące dla technologii RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Dodatkowo zakres niskich tonów może być regulowany w krokach co 1,5 decybela, aby dostosować głośniki do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych.

Zapraszamy do wizyty już od piętnastego lutego, na pewno nie pożałujecie! Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebook już teraz. Tam z czasem pojawi się więcej informacji, a także przypomnienie, gdy kolumny już będą w naszym salonie.

 

 
User Feedback

Recommended CommentsGuest
This is now closed for further comments

 • House of Marley Get Together 2 Mini

  Choć w kalendarzu uparcie króluje zima a część młodzieży szkolnej powoli kończy ferie, to aura najdelikatniej rzecz ujmując niespecjalnie sprzyja białemu szaleństwu. O ile jeszcze rodzime stoki ratują się armatkami, to już miłośnicy nieco cieńszej boazerii muszą obejść się smakiem, gdyż z powodu braku śniegu tegoroczny Bieg Piastów właśnie wypadł z kalendarza zimowych imprez masowych. Nie brakuje za to deszczu, więc jeśli tylko ktoś gdzieś się wypuścił i nie są to Alpy, bądź Dolomity, to śmiało

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Triangle Borea BR03 Connect

  Kiedy w lipcu 2022 miałem okazję gościć u siebie Triangle Borea Active BR03 BT  pomimo usilnych prób za bardzo nie miałem się o co do nich przyczepić. Pomijając nader atrakcyjny design i co tu dużo mówić świetne brzmienie nie omieszkałem również obcmokać wtenczas świetnej ergonomii i bogactwa dostępnych interfejsów. Ot klasyczny przykład skończonego i kompletnego projektu, który przez ładnych parę lat nie powinien się zestarzeć. Jak się jednak miało okazać tak tylko mi się zdawało, lecz wbrew po

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Morel Högtalare

  Ręka do góry kto nie miał albo nie ma regału Kallax z IKEA ? Można go konfigurować i używać na różne sposoby. W sieci jest wiele blogów z pomysłami, co można z niego zrobić, poprzez domek dla lalek, po stół w pracowni krawieckiej. Teraz pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, co ma wspólnego ten regał z portalem o tematyce audio ? Otóż izraelska Firma Morel znalazła jeszcze jedno zastosowanie dla regału Kallax, zaprojektowała głośnik Bluetooth Högtalare, który idealnie wpasowuje się w pó

  M@rgot
  M@rgot
  Kolumny

  Soundcore Liberty 4

  Skoro zimowe ferie trwają w najlepsze a podlegającej obowiązkowi szkolnemu dziatwie trudno spokojnie usiedzieć w domu oczywistym jest, iż wśród recenzowanych przez nas audiofilskich artefaktów nie mogło zabraknąć czegoś, co dałoby się wrzucić w kieszeń, by w chwili przerwy między szusami móc nakarmić spragnione muzyki uszy kojącymi dźwiękami. Jak się z łatwością możecie domyślić powyższe kryteria spełniają wszelakiej maści na/wokół i do-uszne słuchawki, przy czym właśnie te ostatnie, z racji swe

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Aurum Cantus V6F

  Zestawy głośnikowe AURUM CANTUS V6F   Przed nami testy kolejnych zespołów głośnikowych. Ostatnimi czasy były to niemieckie "diabły", tym razem zaś - podobnie zresztą jak ostatni wzmacniacz zintegrowany, który testowałem Tone Winner - z Chin. Zespoły głośnikowe Aurum Cantus V6F to produkt chińskiego producenta wywodzący się pierwotnie z firmy JINLANG AUDIO Co. Ltd.                      Producent może poszczycić się historią i tradycją, co prawda nie tak długą jak pio

  kangie
  kangie
  Kolumny 8
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.