Jump to content

Opinie: sprzęt - ostatnio dodane

Sign in to follow this  
Instrukcja dodawania Opinii: https://www.audiostereo.pl/opinie-instrukcja-dodawania/
 1. Reson DNM Reson

  W moim systemie największą zaletą podstawowego, starego modelu była rozdzielczość średnich tonów. Chórki wolkalne stały się dużo bardziej sugestywne i prawdziwe. Głosów było więcej i bardziej zróżnicowane tonalnie. Instrumenty operujące w średnim paśmie - fortepian, cymbały, trąbki, itp. - zdobyły autonomię nie burząc przy tym całości przekazu.

  Jeśli chodzi o skraje pasma, to w moim odczuciu nic nadzwyczajnego. Od takie normalne. Góra nieco ograniczona, nie narzucająca. Przydało by się więcej szczegółów i blasku (dobre do utemperowania krzykliwych zestawów). Dół natomiast nie był ograniczony co do zróżnicowania, lecz zabrakło mu potęgi i nasycenia. Kontrola dobra.

  Scena nie powaliła mnie na kolana. Aura pogłosowa nie zyskała(ograniczenie góry) ale rozrysowanie planów nieco się poprawiło. Uważam, że stało się tak za sprawą zdecydowanej poprawy najbardziej obleganego pasma - średnicy.

  Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to kabelek ten wypada bardzo dobrze.

 2. Shunyata Research Diamondback

  Kabel kupiłem, po prześledzeniu różnych wątków na AS. Nie znalazłem negatywnych opinii, a te pozytywne w 100% się potwierdziły. Wcześniej testowałem kilka kabli w swoim systemie, nie miały jednak one aż takiego wpływu na dźwięk.

  Po podłączeniu do CD od razu dźwięk się otwiera, dostaje przestrzeni znika szorstkość. Na początku pojawia się sucha góra, która po kilku dniach zmienia się w piękną i dźwięczną. Największą zaletą kabla jest zwiększenie dynamiki i dociążenie dźwięku. Bass jest b.mocny i przy tym zróżnicowany. Mam wrażenie, że mój odtwarzacz przeniósł się o kilka półek cenowych wyżej. Nie wiem jak mógł to spowodować 1,5m kabel zasilający, ale tak się stało i po przełączeniu na stary kabel(lapp)degradacja brzmienia była wyraźnie słyszalna.

 3. Klotz Twinax LY225T

  Przewód nie jest dobrym wyborem do jasnych kolumn typu Klipsch, Kabel dodaje nam sporo basu, niestety jest on dość suchy i twardy, o wiele gorzej jest w górze pasma, wyostrza nam wysokie tony i dodaje metalicznosc. Ogólnie kabel nie przyjemny w odbiorze, może dużo lepiej sprawdzi się z ciemniejszymi kolumnami.

 4. Van Den Hul CS 122 hybrid

  Czyste wysokie tony bez zbytniej natarczywości, dobrze zrównoważona średnica. Nie mam zarzutów co do tego kabla, mogły by być lepiej kontrolowane niskie częstotliwości, ale w tej cenie kabla jest OK.

  Wg mnie nie nadaje się do ostrej elektroniki, chyba że w parze z kolumnami ze stonowaną górą.

  Bardzo dobrze spisuje się w systemie Copland CS8 + łagodnie brzmiący odtwarzacz CD. U mnie pracował w systemie z kolumnami na głośnikach wysokotonowych Dynaudio i brzmiał trochę za ostro. Po przejściu na Dali 505 odczułem zalety jego detaliczności. Pomiędzy AST200 a VdH CS122 jest przepaść jakości odtwarzanego dźwięku, może odpowiedzialność za to ponosi kombinacja trzech składników z jakich składa się ten kabel a mianowicie: miedź (bas), węgiel (średnie), srebro (wysokie).

 5. Klotz Twinax LY225T

  po wpięciu LY225T zamiast zwykłego kabla OFC 2,5 mm2, dźwięk stał się melodyjniejszy. Bas jest znacznie lepiej kontrolowany i pojawiło się więcej szczegółów, scena uległa otwarciu, choć na moim systemie jest wciąż duży pierwszy plan. W stosunku do zwykłych kabli OFC, znikła suchość. Dotychczas kable głośnikowe były w moim systemie wąskim gardłem. Ze zmiany jestem zadowolony (długość 2 x 4,5 mb). Teraz czas na kolejną modyfikację moich przerabianych kolumn Jamo E350. Ogólnie polecam.

 6. Van Den Hul Clearwater

  bardzo muzykalny kawałek drutu, który u mnie pokazał co potrafi przy wymiane kolumn na JPW , wcześniej na krótko był wpięty do Mildtonów Tonsila co spowodowało nieprzyjemne wyostrzenie brzmienia związane prawdopodobnie z tym że Mildtony nie przenosiły wogóle niższych zakresów dźwięku dlatego zdecydowanie lepiej pracowały na zwykłym drucie - natomiast w poprawnych głośnikach JPW przy których odkryłem co to jest bas i średnica - Clearwater w porównaniu do zwykłego drutu dał możliwość odsłuchu szczegółów wraz z lepszym pogłosem i informacją o przestrzeni. Dźwięk bardzo muzykalny i wciągający.

  Wiele słyszałem o tym że japońska elektronika (jak w moim przypadku) jest wyostrzona i wymaga kabli które łagodzą ostrości systemu. Ja tego u siebie nie stwierdzam - Clearwater na siłę nie ociepla dźwięku - a całość brzmi naprawdę wciągająco z dobrą i lekko ocieploną średnicą - a porównywałem z droższymi kombinacjami systemów składających się z klocków brytyjskich (CA) spiętych kablem DNM Reson + kolumny Dynaudio . Aby w pełni doświadczyć przyjemności z odsłuchu - muszę niestety rozgrzewać sprzęt przynajmniej 1,5 godziny - a myślałem że dotyczy to tylko lamp a nie tranzystorów.

Sign in to follow this  


Opinie: sprzęt - typy sprzętu

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.