Skocz do zawartości
IGNORED

Problemy z subwoofer'em JAMO E3SUB


siglab

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni tocze zaciete boje z subwooferem JAMO E3SUB. Zdaje sobie sprawe ze jest to tani sub po ktorym nie mozna wiele oczekiwac. Jednakze marze o tym zeby zamiast dudnienia i wyladowan (niezlaleznie od zrodla - DVD/audio/tuner itd). ktorego jest zrodlem otrzymac cos zwanego dzwiekiem tolerowanym przez ludzkie uszy.

Sub posiada regualcje czestotliwosci i wzmocnienia. Wczoraj podlaczylem bestie do komputera i przy pomocy generatora sygnalu badalem jak sie zachowa. O ile regulator czestotliwosci progowej (w sub'ie) wskazywal dzialanie o tyle regulacja wzmocnienia nic nie dala. Otrzymany dzwiek charakteryzowal sie dudnieniem nie do wytrzymania (membrama chodzila w calym swoim zakresie min-max). Za kazdym razem obnizalem poziom dzwieku za pomoca komputera, do "uspokojenia" sub'a (regulacja na sub'ie nic nei dala) .

Czy wina tego zjawiska lezy po stronie regulatora? (zbyt duza moc sygnalu). Czy ktos z panstwa jest szczesliwszym posiadaczem tego sub'a i moglby podzielic sie swoimi uwagami? Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/10003-problemy-z-subwooferem-jamo-e3sub/
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj. Czy regulator wzmocnienia w ogóle nie działa, czy pracuje w za wąskim zakresie? Pamiętaj, że równie ważne jak dłubanie w regulatorach jest ustawienie sprzętu w pokoju. Chociaż nie wiem, czy warto.

 

Tak czy inaczej, mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość. Dobra: masz na tyle dobry słuch, że nie możesz znieść pohukiwań i dudnienia skrzynki za 150EUR. Już samo to lokuje Cię wśród wąskiej i elitarnej grupy Polaków, którzy coś słyszą. A zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie wkrótce wystawisz tego E3 na Allegro, i zaczniesz rozglądać się za czymś, co zadowoli Twoje uszy.

Pytanie pomocnicze. Podlaczasz suba na pewno przez wejscie niskonapieciowe [cinch] a nie poprzez zaciski glosnikowe wprost z wzmacniacza ? Wtedy regulacja glosnosci mialaby prawo nie dzialac a za dudnienie odpowiadalby wzmak nie radzacy sobie z zapewnieniem odpowiedniej wydajnosci pradowej.

Co do subow ogolnie kilka rad:

- z daleka od rogow pomieszczenia

- ustawienie jest o wiele bardziej istotne niz pozostalych glosnikow ze wzgledu na duza interakcje suba z pomieszczeniem [rezonanse]

- znaleznienie miejsca gdzie sub nie buczy i nie powoduje wzbudzania gratow w moim pokoju zajelo mi.......2 miesiace. Istotne okazaly sie doslownie centymetry.

Witam,

 

Posiadam również taki sub i zapewniam, że regulacja poziomu działa. Inną sprawą jest to, że jest to sub trudny do wyregulowania i uzyskania zadawalającego efektu dla każdego ze źródeł. Z doświadczenia wyregulowałem go tak aby dobrze grał z kinem, w stereo muszą wystarczyć same przody.

 

pzdr

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.