Jump to content
IGNORED

Słuchawki / Karta / AMP - dylematy początkującego

kargull

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Zamierzam zakupić swój pierwszy sprzęt "grający" z nieco wyższej półki. Obecnie posiadam słuchawki Sennheiser HD555 podpięte do integry na płycie.

Nie trudno zauważyć że jest to raczej słabe połączenie. Obecnie celuję w Beyerdynamic DT990 600Ohm i tu zaczynają się moje dylematy. O tyle o ile byłem wstanie wybrać słuchawki których brzmienie, wygląd oraz wygoda użytkowania będą mi opowiadały to z osprzętem już gorzej. Słuchawki będą używane głównie do słuchania muzyki(Słucham dosłownie wszystkiego poza muzyką poważną i disco polo) i do gier(istotne pozycjonowanie i wejście mikrofonowe dlatego zewnętrzny DAC + wzmacniacz raczej odpada). Jako osprzęt celowałem w:

karta dźwiękowa: Asus Xonar DX

AMP: FiiO E09X

Teraz pytanie czy takie połączenie wystarczy do tego aby cieszyć się w pełni powyższymi słuchawkami? Może powinna być użyta lepsza karta dźwiękowa Xonar STX lub D2? Może inny AMP?

Maksymalny Budżet jakim dysponuję na te użądzenia to 1000PLN

Z góry dziękuję za porady.

Do tych słuchawek wystarczy -ale jeżeli myśleć przyszłościowo (wymiana słuchawek lub dokupienie wzmacniacza) kup Xonar STX ta karta daje opcje wymiany wzmacniaczy operacyjnych i dostosowanie to własnych preferencji i Asus Xonar DX jest kartą nisko budżetową nie słyszałem, ale czytałem recenzje o nie naturalność a jeżeli nastawiasz się tylko na jeden system komp. słuchawki to za mało, w przypadku dwóch (np.wzmak.cd kolumny ) i komputer słuchawki jest ok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.