Skocz do zawartości
IGNORED

Czy tuningować Marantza CD40?


Commo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem niedawno używany odtwarzacz Marantz CD40 za niewielkie pieniądze.

Chyba nieźle nadaje się do upgrade'u, posiada:

- napęd CDM4/19

- TDA 1541A R1

- SAA7220P/B

- 2x LM833N

- JRC 4560D 9118A

- kwarc Philips 11289.600 05241.949

 

Gra przejrzyście, lekko, dynamicznie, może trochę zbyt zwiewnie. Napęd pracuje z kulturą, czyta bez problemu CD-R.

Nie wiem tylko czy ja nadaję się do tuningu, bo jestem w tej dziedzinie absolutnie początkujący.

 

1. Na jakie op-ampy mogę zamienić te orginalne?

2. Czy jest dostępny jakiś schemat (może kit, albo gotowy produkt) clocka na taką częstotliwość?

3. Wyjście słuchawkowe niestety nie jest regulowane i na moich Philipsach HP890 (32 Ohm) jest o wiele za głośno, chyba zrobiłem duży błąd przecinając tasiemkę do wyjścia słuchawkowego i wlutowując potencjometr Telpod 47k B, przez całą drogę jest bardzo cicho, dopiero przy odkręconym na max potencjometrze słychać muzykę, ale trochę zniekształconą i w ogóle bez basu, może potencjometr ma za duży opór, albo źle go przylutowałem?

 

Wygląda to mniej więcej tak:

[obrazekLUKASZ-156855_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za wcześnie kliknąłem "dodaj"

 

Do pinów 1,4 dolutowałem we i wy masy, do pinów 3,6 wejście lewy kanał i prawy kanał, do pinów 2,5 wyjście lewy kanał i prawy kanał. Potencjometr ma jeszcze dwa odczepy po drugiej stronie, po co? Co robię źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Marantza z tego samego okresu, CD 80. Też korci mnie żeby go stuningowac, bo podobno efekty mogą być niesamowite, ale z drugiej strony trocchę się boję. Po pierwsze nie wierzę i odradzam domowe metody, znam takiegom jednego magika który w ten sposób tuninguje klocki i znam skuteczność jaką się wykazuje. Muszę przyznać ze Marantz CD 67 spod jego ręki zrobił na mnie olbrzymie wrażenie, ale też nasłuchałem się opowieści o popalonych całych płytkach drukowanych, brrrr... Słuchałem też kilku innych jego dzieł, i tamte nie zwalały z nóg. Profesjonalista z kolei nie zrobi tuningu za grosze i tutaj właśnie zaczyna się podstawowy problem, bo trzeba położyć parę stów na coś, czego nie można wcześniej odsłuchać. Na temat mojego odtwarzacza słszałem opowieści że po tuningu kasuje CDki za 10 kPLN, wszystko fajnie, tylko bez grzebania też dotrzymuje im kroku. Poprawa będzie na pewno, ale czy to będzie tylko kosmetyka czy rewolucja? - tego nie wiem. Radzę więc przemyśleć sens grzebania w tym odtwarzaczu, zwłaszcza, że w przypadku CD 40 nie ma takiego problemu jak z CD 80, sprzedając CD 40 i dokładając kilkaset zlotych można kupic lepszy odtwarzacz, do CD 80 trzebaby dołożyć kilka tysięcy. Bezpieczniejsza więc wydaje się w Twoim przypadku przesiadka na coś lepszego, choć oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie.

 

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.