Skocz do zawartości
IGNORED

Transporty Sony'ego - zamienniki


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiennikami transportów sony mogą być betoniarka, młynek do kawy, sokowirówka etc.

Jedyną przewagą transportów sony nad w/w urządzeniami jest cicha praca, reszta parametrów jeśli chodzi o zastosowania audio, bez istotnych różnic :) A tak serio to radziłbym w jakimś serwisie sony spytać, powinni byc pomocni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kss213c, d i e można stosować wymiennie a wyczytałem to na tym forum :-)

Polecam sklep impel, oryginał sony za 39zł z mechanizmem.

Większość twierdzi, że najlepszy jest kss213 w odmianie c, masowo stosowany w nowych klockach(wszystkie rotele, yamahy i nady) warto zapłacić więcej i kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sony ma swoj harakterystyczny sposob oznaczania nowe z zasady jest ciut lepsze od starego te modele sa wspólzamienne a sam KS213 jest dosc udanym laserem np w porowaniu do Kss240 nawet dłuzej zyje.

Nie przesadzajmy transporty sony nie sa takie złe nawet Accuphase w swych klockach za 40 pare tysiecy stosuje mechanike sony.Wole duzo razy mechanike sony niz cdm 12.1 philipsa CZY TO CO WKŁADA DO SWYCH CEDEKÓW DENON..ZGROZA tam to rzeczywiscie jest betoniarka nawet w topowym dcd-s10mk2..cos tam piszczy szumi zgrzyta..zakład produkcjii betonu:):):)Ale płyty wyskakuja w całosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja mam w swoim Soniaku KSS 272 A to z tej serii stosował napędy Accuphase. Mam go już parę lat i nigdy nic nie szwankowało - jednym słowem ekstra klasa. Szybki, cichy i bez problemu czyta nawet "długie" CD. Niestety ( lub -stety ) nie czyta CD-RW - tylko CD-R. Ale to i tam bez znaczenia, bo kopii nie da się słuchać - kopie brzmią płasko jak "deski". Jedynie obawiam się, że kiedyś w końcu mi siądzie i czy kupię zapasowy ? I za ilę ? ( podejrzewam że za ok. 1k :-( )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Ten transport posiadam w swojej wieży. Fonia pobierana jest bezpośrednio z płytki na której znajduje się zegar, prosty przetwornik, oraz troche sterowników. Szczerze mówiąc nie dziwi mnie to. Męczy mnie fakt iż czasami laser lubi sobie od czasu do czasu przeskoczyć, głównie na pierwszych minutach pierwszego utworu i nie jest to wina brudnej płyty. Podejżewam, że jest to wina mechaniki, choć ona sama wydaje się być czysta. Chciałem przełożyć transport ze starszego radiomagnetofonu również firmy Sony. Miał on oznaczenie bodajże KSS-210? nie wiem, nie pamiętam. Ewentualnie mogę przebadać obydwa układy i sprawdzić czy wyprowadzenia na taśmie jednego odpowiadają drugiemu. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.