Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy - gramofon - anty-skating na zylce


Gość rochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Witajcie

 

Pro-Ject RPM 6 i wkladka Ortofon MC 15 Super MK 2.

 

Mam specjalna szklana plyte do ustawiania anty-skatingu.Na poprzednich moich

gramofonach udawalo mi sie ustawic anty-skating nieomal idealnie / tu

regulacja byla za pomoca pokretla/.

Teraz mam Pro-Jec'a i ta nieszczesna zylke do regulacji anty-skatingu.

I tu mam problem. Za nic nie jestem w stanie tego ustawic.Instrukcja

gramofonu jest co najmniej lakoniczna.

Kto z Was poradzil sobie z tym ustrojstem?

Moze ktos z Was zna jakis adres w Internecie ktory rozjasni mi problem?

 

Pozdrawiam

rochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy w Pro-jektach jest tak, ze kreci sie w lewo lub w prawo tym drucianym ramieniem przykreconym za pomoca srubki? I zaleznie od polozenia ramienia sila odciagu jest wieksza lub mniejsza? Pytam bo nie jestem pewien, a zastanawiam sie nad zakupem ramienia tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roch do Stania

(Konto usunięte)

Wkładka jest niczego sobie. Dynamika, przestrzeń, bardzo przyzwoita stereofonia, ładny plan za kolumnami. Jak na tę cenę /650 zł/ jest to znakomity zakup.

Co do Microseiki. Myśle że chwile poczekam, skończę remont w domu, dozbieram pieniążków i poszukam pod koniec roku Linn-a na e-bay-u. Na aukcjach w Angli można kupic używany za 600-800 Ł.

 

Nie mniej zboczylem z głównego tematu i rozmarzyłem się ; )

 

Co zrobić z tym ch%&(@3ym anti-scatingiem?

Help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.rcm.com.pl(lub bez com.). Bardzo duzy artykul o wywazaniu ramion, ktory troszke rozjasni "z czym to sie je":). Jesli mozesz napisac na czym konkretnie polega Twoj problem z antyskatingiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu do Marka

(Konto usunięte)

Czytałem już dawno ten artykuł. Niestety on nic mi nie objaśnia.

 

Pro-Ject ma regulację anti-scatingu na żyłce z ciężarkiem, którą to zyłke trzeba zachaczyc o specjalny karbowany bolec / karby na bolcu służą oznaczaniu siły anti-scatingu /. Z tego co zauwazyłem w niektórych gramofonach podobne rozwiązanie stosował Thorens.

 

Mam specjalną szkalną płytę do ustawiania anti-scatingu. Jest ona okragła i gładka. Kładzie się ja na talerzu gramofonu i po opuszczeniu ramienia można obserwować zachowanie się ramienia oraz to w którą stronę ramię jest znoszone. Na tej podstawie udawało się w poprzednich gramofonach ustawic anti-scating w sposób bardziej dokładny aniżeli w oparciu o skale podawaną przez producenta / tutaj jednak regulacja a-s była w postaci pokrętła a nie żyłki /.

 

Mój problem polega na tym, iż nie wiem jak operować ciężarkim a-s. Wkładka waży 7 g. Ciężarek wg. producenta jest przeznaczony do wkładek 6-10 g.

Cały czas ramię jedzie na zewnątrz talerza, a zatem a-s jest za wysoki.

Nie wiem czy oprócz prostego przewieszenia cięzarka na żyłce na wadze a-s ramienia i zaczepieniu go o własciwy karb bolca jest jeszcze coś w tym ramieniu do regulacji siły a-s.

Z tąd poje pytanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienia z RPM-ami wiec nie wiem czy jest jeszcze jakas regulacja. Azymut, kat stycznosci i wysokosc ramienia nie maja wplywu na antyskating o czym doskonale wiesz. Natomiast slyszalem opinie w jednym z salonow, ze w wlasnie w RPM-ach pojawil sie blad w skali na podzialce przeciwwagi. Nie wiem ile jest w tym prawdy, bo jesli nacisk ustawiasz za pomoca wagi to o skali mozemy zapomniec. Problem moze tez tkwic w okablowaniu ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wydaje mi sie odwrotnie. Tj. jesli ramie ci caly czas zjezdza na zewnatrz, znaczy ze sila odsrodkowa jest wciaz za wysoka, tj. anti-skating ustawiony jest jako za maly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dziwne, ale w takim razie dobierz mniejszy ciezarek. Pokombinuj z nacietymi srucinami, uzywanymi przez wedkarzy. Olow jest miekki, mozna sobie odpowiednio przyciac, przyklepac, i w ogole. A tak nawiasem mowiac, to jak u licha jest z tym anti-skatingiem? Ktos wie, jak to powinno dzialac? W prawo czy w lewo?

Ale swoja droga, o ile pamietam ramie Pro-ject, to tam ciezarek ciagnie do wewnatrz, tak przynajmniej jest w ramieniu 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej o mozliwym problemie z okablowaniem co potwierdzil rowniez Staniu. Chyba w tej chwili to moze byc glowny problem z prawidlowym ustaleniem wartosci sily antyskatingu. Jezeli juz rozkrecales ramie, naciagales kable lub probowales je ulozyc i nic to chyba sie poddaje(:-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Obejrzalem sobie jeszcze raz starannie Szostke. Sprawdzilem tez na stronie Pro-jecta. Faktycznie, jest tam krotki pret z karbami, ale uzyskiwane w ten sposob strojenie wyglada na tylko szczegolowe. U ciebie zas roznica jest po tzw. byku. Jezeli nie pomaga tez zmiana pozycji preta tworzacego odciag, tego mocowanego na srobke (zmiana kata moglaby zmienic lekko sile naciagu), to pozostaje tylko jedna ewentualnosc. Nie zahaczajace kable, bo to raczej nie ta klasa ramienia, zeby cos wisialo czy sterczalo. Otoz jak wynika z opisu na stronie firmowej, ramie Pro-ject 9 (metalowe, nie weglowe) dostepne jest w trzech opcjach, dostosowanych do roznych mas wkladek. Opcje te wedlug informacji firmowej oznaczaja rozne "counterweight", co dotychczas bralem za po prostu przeciwwage ramienia. Jednak przypuszczam, ze taki opcjonalny pakiet powinien rowniez obejmowac zmieniona mase ciezarka do anti-skatingu. A jak wspomnialem, istnieja az trzy mozliwe warianty. W takim razie mogles miec pecha przy montazu, i dostac ciezarek o niewlasciwej masie, albo nawet w ogole przeciwwage dostosowana do wkladki o innej masie, niz obejmuje twoja specyfikacja. Inna alternatywa jest uszkodzenie samego ramienia. Tak czy tak, kazda z tych opcji oznacza wine producenta, tak wiec trzeba wziac decka pod pache, i do sprzedawcy. Jesli zas zakup byl z drugiej reki, to tez trzeba do autoryzowanego serwisu, ale najpierw warto by wyprobowac zmiane ciezarka na np. nieco ciezszy wlasnej roboty, wykonany z tzw. przyponu (wedkarska najciensza zylka) i kawalka olowiu. Olow b. latwo sie formuje, mozesz go nozem zestrugac do takiej masy, jaka ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Właśnie zrobiłem eksperyment i zamiast oryginalnego ciężarka a-s powiesiłem na żyłce dwa małe spinacze biurowe (sic!).

Zadziałało. A-s udało mi sie ustawić idealnie : )

Zatem Jozwa miał rację, sklep sprzedał mi nieodpowiedni cięzarek.

 

Jutro dzwonię do Voice-a zamówić odpowiednio lżejszy ciężarek a-s.

 

Piękne dzieki Wszystkim Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Spinacze, hi hi! Gramofony to jednak niezla rzecz, malo jaki sprzet pozwala nam na takie samodzielne kombinacje. Zdaje sie zreszta, dla potrzeb analogowcow powstaje najwieksza liczba gadzetow do wszelkiego rodzaju strojenia. Zastanawiam sie wlasnie czy ramienia w swoim gramofonie nie wypelnic wata. Nie ma to jak mechanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu to oczywiste!!!Jak wilgotnosc powietrza w Twoim pomieszczeniu odsluchowym osiagnie 100% to wtedy wata pochlania wode i dzieki temu zabezpiecza ramie przed korozja, i jeszcze mozesz na noc zdejmowac wkladke i moczyc ja w 40-to procentowym roztworze H2SO4-:)

Jestem tu od kilku tygodni i zauwazylem, ze slowa niektorych forumowiczow traktowane sa niezwykle powaznie i doslownie. Rochu, sorry ale...LITOSCI!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie wiem co mozna, ale niektore firmy (np. Graham) wypelniaja ramiona czymsik, w celu lepszego tlumienia drgan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.