Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-985BX + ROTEL RCD-951 + ?


Borron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako nowy użytkownik forum a stary "czytacz" chciałem się serdecznie przywitać :-)

 

Naszło mnie...po kilku latach odbudować sprzęt grający w domu,zestaw który sprawiał tak wiele przyjemności:-)

Jak podałem w tytule posiadam wzmacniacz RA-985BX oraz CD RCD-951, wszystko spięte kablami Monster Cable a zasilane z Heliona. Brakujące elementy to kolumny. Kiedyś zestaw ten grał z B&W CDM7NT, brzmiało i wyglądało pieknie.

Niestety kolumn już nie ma a sprzęt pozostał. Chce ponownie to wszystko uruchomić. Sprzęt stracił na wartości, sprzedawać nie chcę bo wiem, że gra dobrze.

Panie i Panowie, szukam kolumn podstawkowych. Odłuchy dopiero planuję. Powiedzcie czy szukać czegoś z obecnie produkowanych kolumn czy raczej rozglądać się za czymś z czasów świetności mojego sprzętu?

Postanowiłem sobie, że przeznaczam na to około 5000zł. Tylko czy warto aż tyle? ( CDM7NT kiedyś kosztowały znacznie więcej:-) )

 

Robiąc wstępne rozeznanie, na tą chwilę w oko wpadły mi:

 

B&W CM5

KEF R300

B&W 685

B&W 705 - mam możliwośc kupna w dobrej cenie.

 

Czego słucham? Sporo muzyki rockowej, Black Sabbath, ZZtop, Alice in Chains, TooL oraz sporo muzyki spokojniejszej. Kocham nagrania koncertowe i unplugged, uwielbiam przestrzeń w muzyce, szeroką scene i naturalność. Pokój ok 20m2. Kino domowe mnie nie interesuje, jedynie stereo :-)

Sugestie? Porady? Rady? Wszystko mile widziane.

 

Pozdrawiam i pieknie dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie, zupełnie nic nie doradzicie i nie podpowiecie? :-( Może z ktoś z czytelników forum jeszcze ma podobny/zbliżony zestaw w domu?

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W CM5 na solidnych podstawkach powinny cię zadowolić. Przy takim budżecie niższej serii B&W bym nie proponował. Jednakże te B&W CM5 co niektórych mogą z tym Rotelem przy dłuższych odsłuchach zmęczyć, dlatego proponowałbym zerknąć na Dynaudio- i te nowsze i starsze. Z tym wzmacniaczem będą bardzo energetyczne i miłe w odbiorze choć nie będzie takiej zjawiskowej przestrzeni jak w B&W CM5. Generalnie zauważyłem że Rotele te lubią jednak kopułki tekstylne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek, dziękuję za podpowiedź :-) Ze swojej strony mogę powiedzieć, że pierwsze odsłuchy już za mna. Dotarłem ze swoim sprzętem do jednego ze sklepów w Warszawie i udało mi się trochę posłuchać...

 

1. Monitor Audio BX5 - niestety, dźwięk dość ospały, lekko przytłumiony. Mało przestrzeni.

2. Monitor Audio RX2 - przepiękny dźwięk, olbrzymia scena ale...uważam, że mam za kiepski sprzęt do tych kolumn. Moim zdaniem wzmacniacz nie był w stanie ich prawidłowo napędzić.

3. Monitor Audio RX1 - zabrzmiały przepięknie! Olbrzymia scena, wspaniała dynamika. Ogromna szczegółowość dźwięku. Genialny, szybki i niski bas w połączeniu z moim leciwym sprzętem. Bardzo ale to bardzo naturalny wokal :-) Niewielkie rozmiarem a ogromne dźwiekiem :-)! Wysokie i średnie tony bardzo zbliżone do RX2.

 

Po pierwszych odsłuchach mam wrażenia że chyba nie warto pakować się w aż tak drogie kolumny jak np. CM5 lub RX2. Mój sprzęt znacznie odstaje od kolumn tej jakości.

 

Czekam na dalsze propozycje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Monitor Audio RX2 grają na podobnym poziomie jak Dynaudio DM 2/6 ( które są chyba trochę tańsze), jednakże do tego wzmacniacza, który według mnie nie jest kiepski a raczej bardzo dobry, zdecydowanie proponowałbym Dynaudio Excite X16. Jeśli masz możliwość odsłuchu polecałbym je jak najbardziej. Nie są tak wymagające dla wzmacniacza jak seria Audience ( ja mam 50-tki), choć jak dla mnie z Rotelem tworzą bardzo sympatyczną parę.

 

MA RX2 są kolumnami efektownymi, interesującymi na krótki odsłuch, jednakże na dłuższą metę przy codziennym użytkowaniu zostaną daleko w tyle za B&WCM5 czy choćby Dynaudio Excite X16. W nich słychać zdecydowanie więcej i ciekawiej niż w tych MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Sittk'u za kolejny głos :-) Po pierwszym odsłuchu nie biorę już pod uwagę Monitor Audio RX2, kolumny te wymagają czegoś więcej niż to co posiadam.

 

Na tą chwilę Monitor Audio RX1 stają się cichym faworytem. Zagrały fenomenalnie

Kolejne odsłuchy w ten weekend. Niestety z odnalezieniem Dynaudio do odsłuchu w Warszawie mam mały problem a może tylko źle szukam, z Excite 16 podobnie. Dziękuję też za dobre słowo o wzmacniaczu :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wzmacniacza to dopiero docenia się jego klasę gdy kupi się coś nowszego, w zbliżonej cenie nowego zakupu i odda się go w obce ręce. Wtedy boli.

 

Z odsłuchem nowych Dynaudio w stolicy problem? Pierwszy raz słyszę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio już namierzone natomiast wcześniej...RLS :-) Ciekaw jestem co wyjdzie z takiego połączenia?? Wrażenia za kilka dni.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój zestaw (RA-980BX, RCD-991AE, RSX-972) napędzał początkowo Topazy 20 (Pylon Audio) i grało to fajnie (głównie rock, metal ale też blues i trochę klasyki jazzu-otwarty salon na kuchnie 40m2). Ze względu na to, iż udało się pozyskać jeszcze jeden pokój, rozdzieliłem stereo i KD. A od znajomego, który wyjechał za chlebem nabyłem drogą kupna Excite16, noo i teraz to jest to. Na temat brzmienia "dynek" nie będę się rozwodził - miód dla ucha i motyle w brzuchu. Ponoć seria Audience gra ociupinę inaczej od Excite, więc polecam też sprawdzić Audience 40(42) lub 50(52). Acha, prawie cały zestaw chodzi na kablach Qed Reference (myślę że to porządne druty do tej klasy sprzętu). No a teraz szukam do tego grona wymarzonego tunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny głos ale kilka dni temu zaprzestałem poszukiwań bo...posłuchałem i zamówiłem Callisto IV. Coś cudownego. Nie sądziłem, że jeszcze usłyszę swój sprzęt grający w tak piękny sposób. Zagrały z kablem głośnikowym Ortofon SPK-200. Chcąc opisać, to co można usłyszeć z tych maleństw trzeba by skopiować testy z testów w sieci i z gazet. Ogólnie mówiąc, bardzo ale to bardzo czysto, spójnie, ciepło, naturalnie i harmonijnie. Niesamowite wysokie tony, nie kłujące oraz ogromna przestrzeń. Słuchane były w baaardzo dużym pomieszczeniu mimo to bas był bardzo przyjemny i wyraźny.

 

Polecam posłuchać ich wszystkim, którzy będą mieli okazję to zrobić lub szukają małych podstawkowców do niewielkiego pomieszczenia. Ja już nie mogę się ich doczekać :-)

 

W planach ( niekoniecznie ) także zmiana kabli głośnikowych z Monster Cable Mseries 1.2s na... może Chord Odyssey 2 ???? Zobaczę a może raczej posłucham najpierw jak się Monster "zagada" z RLS'ami :-)

 

Jakieś pomysły? Rady?

 

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach ( niekoniecznie ) także zmiana kabli głośnikowych z Monster Cable Mseries 1.2s na... może Chord Odyssey 2 ???? Zobaczę a może raczej posłucham najpierw jak się Monster "zagada" z RLS'ami :-)

 

Jakieś pomysły? Rady?

Opisz nam po paru dniach kiedy już podłączysz je w domu. Te kolumienki potrzebują mocnego wzmacniacza- i taki właśnie masz :-)

 

Co do kabli........ nie śpiesz się, poczekaj, poczekaj i jeszcze raz poczekaj. Jeżeli będziesz zadowolony to nie wymieniaj nic. Nie raz pisałem, że Rotel jest jakiś nieczuły na wymianę okablowania. Są to wszystko drobne niuanse będące niczym w przypadku wymiany głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dam znać. Niestety realny termin odbioru kolumn to połowa sierpnia - urlop u Pana Jerzego. Z kablami mi się absolutnie nie śpieszy...chyba że z posiadanym Monster Cable M1.2S będzie jakaś tragedia. Ale i tak najpierw dam się rozegrać kolumnom zanim rozpoczne poszukiwania :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Faktycznie, zapomniałem o tym wątku :-) Zakup RLS Callisto IV w moim przypadku był absolutnym strzałem w 10, jestem bardzo szczęśliwy z posiadanego zestawu. W tzw. międzyczasie zmieniłem odtwarzacz na RCD-991 i część okablowania co wspaniale wpłynęło na efekt końcowy. Bardzo szeroka scena, naturalne i ciepłe wokale, mnóstwo szczegółów. Wysokie tony bardzo dźwięczne - nie kłujące! Potężny dżwięk, koncerty brzmią fenomenalnie. Szczególnie te kameralne i unplugged. Do tego typu muzyki te kolumny są moim zdaniem stworzone, choć puszczana od czasu do czasu muzyka śmierdząca siarką i z pod ciemnej gwiazdy także brzmi bardzo dobrze...ale w tym przypadku czasem da się już wyczuć ograniczenia małych RLS'ów. Kolumny są bardzo podatne na zmianę okablowania, na tą chwilę jeszcze szukam...nie boję się eksperymentować z droższymi kablami, czuję że lubią srebro i w tym kierunku się kieruję. Lubią też duuużo prądu. Posiadają potężny bas, schodzą bardzo nisko. Dosłownie jak kolumny podłogowe.

Jednym słowem, zakup bardzo udany. Bardzo często opada przysłowiowa szczęka. Polecam wszystkim szukającym monitorów do pomieszczeń około 20m2.

 

W przypadku pytań, służę pomocą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chcialbym odswiezyc watek mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko drodzy koledzy :) Otoz ostatnio nabylem ten piecyk i potrzebuje reszty, budzet skromny okolo $150 jako ze mieszkam w usa. Pomozecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.