Skocz do zawartości
IGNORED

Wpadlem na swietny pomysl zrobienia...


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

Pary subow:) do moich monitorkow:) Audio Brozne 1. Poczytalem troche arch. i pomyslalem ze to bedzie dobry pomysl. Problem polega na tym ze nie mam pojecia jakie glosniki do tych wlasnie subow wybrac. Audio Brozny graja bardzo szybko dlatego nie moze to byc zaden zamulacz:). Obudowa Bax Reflex z wylotem z przodu. Obudowy z MDF 18 na przod 5-8 mm czarnego granitu albo cos innego ( kto widzial audio brozny 1 ten wie o co chodzi ).

 

Myslalem o jakis glosniczkach 16 cm, tylko jakich, moze wy cos mi doradzicie?. Pozatym porzebowalbym pomocy w wyliczeniu obudowy jak jz bede wiedzial jakie glosniki kupic. Oczywscie suby aktywne wiec 2 wzmaki z filtrami tez trzeba bedzie zakupic. Po odpowiednich wyliczeniach moglbym juz w sumie przystapic do kompletowania materialow bo to reoche zajmnie

 

Czy jest ktos kto bedzie mogl mi pomoc, tak bezinteresownie:) dla samej satysfakcji :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody=> odpuść sobie te zapędy. Przeczytaj lektury. 16 cm nie przenosi efektywnie basu, lecz średnie tony. Z Twojej wypowiedzi chcesz poprawić bas a nie średnicę. Proponuję zakupić na allegro wzmacniacz subwuferowy Mivocs, głośnik 30cm. i całość zrobić w zamkniętej 70 litrowej obudowie. Będziesz miał wtedy bas, a nie dudnienie o ładnej barwie, kontroli itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w trakcie opracowywania podstawek-niskotonowców pod monitorki ( KEF Q1 ), na razie będzie to komplet podstawek żelbetowych ( a jak dobrze dopieszcze technologie to druga parka będzie już z przetwornikami ). Myśle o obudowie pasmowo-przepustowej ( lubię patenty kefa :) ), tylko nie wiem czy przy obudowie w kształcie tych monitorów ( tyle że wyższej ) wpakuje coś ponad 18cm. Ale fakt jest faktem, jak sub, to koniecznie w stereo ( walić narzekania o tym że kierunku niskich nie usłyszysz, ale może poczujesz :) ).

 

Ale temat raczej w DIY by pasował, a nie tu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.