Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

XLO Klub Kabli
IGNORED

Klub użytkowników kabli XLO


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Czy ktoś byłby mi w stanie coś napisać na temat tego konkretnego kabelka : http://allegro.pl/xlo-ultra-i6230887576.html

Z góry dziękuję

 

+ brzmienie bardzo łagodne, pastelowe, dobrze zrównoważone

+ bardzo wysoka jakość wysokich tonów, analogowe, gładkie, wolne od wyostrzeń,

zapiaszczenia i szklistości

+ precyzyjny, raczej punktowy, ale wolny od wyostrzenia obraz dźwiękowy

+ wysoki poziom neutralności, jednorodności i spójności brzmienia

+ dobre walory rytmiczne, kontrolowany bas

 

- pewna szczupłość pod względem wypełnienia sceny

- z racji lekkiego wycofania wysokich rejestrów w niektórych systemach może okazać się

zbyt ciemny

 

Wolny od podkolorowań dźwięk, o szczupłym i delikatnym charakterze prezentacji. Prezentuje muzykę z pewnego oddalenia, w sposób niewymuszony i naturalny. Nie usiłuje epatować skokami dynamiki czy podkreślonymi skrajami pasma. Spory jak na tę klasę cenową poziom wyrafinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Każdy kabel się nadaje, o ile się zmieści w środku;-) Kimber 4TC jest bardziej dynamiczny i znacznie częściej stosowany z racji jego powszechnej dostępności i dużej uniwersalności. Nie spotkałem się zastosowaniem wewnątrz zwrotnic XLO, aczkolwiek nie widzę przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celem jest maksymalizacja szybkości i dynamiki to Kimber będzie lepszym wyborem. Jeśli kolumny mają zabrzmieć bardziej łagodnie i szlachetnie wtedy XLO.

 

Mialem oba,wiem.Mysle takze o specjalizowanych kablach hook up do polaczen np kwadratowych :-) Neotech OCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Mialem oba,wiem.Mysle takze o specjalizowanych kablach hook up do polaczen np kwadratowych :-) Neotech OCC.

 

Izolator nie jest z teflonu / jak w XLO i KK / to już nie będzie to - w sensie szybkości i narastania impulsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Zollery sa wystarczajaco szybkie:-)

 

To fakt / nie doczytałem / nie było mojego komentarza .

 

A może coś z VDH ...do tak transparentnych głośników może się sprawdzić.

Nada plastyczności i nasycenia a nie pogardzi makro dynamiką.

Taki THE WIND - 4,5 mm / przekrój.....sam takiego użyłem i jestem zadowolony / ale to do Spendora więc nie wiem jak wyjdzie na membranach Focala.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam pytanie dotyczące kabli głośnikowych XLO. Spotykam oznaczenia HT6 oraz HT12 (względnie "HTSC12"), gdzie w hierarchii XLO one się lokują? I które z nich są wyżej? Na oficjalnej stronie zostały tylko serie Pro, Ultra Plus, Reference i Signature. Czasem w ogłoszeniach można zobaczyć zdjęcie kabli np Pro czy Ultra z torbą, na której jest napis "XLO HT". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.