Jump to content
IGNORED

Transport,a Audinst mx-1


andrzej_gass

Recommended Posts

Witam,jest to mój pierwszy post,więc proszę o wyrozumiałość.Mój problem polega na tym ,że chciałbym podpiąć do daca Audinsta mx-1,inne źródło jako transport poza laptopem,chodzi mi o DVD,BL,odtwarzacz sieciowy,Niestety nieorientuję się w tego typu połączeniach ,więc chciałem zapytać,czy istnieje taka możliwość,jeżeli tak ,to jak to zrobić.Nieznalazłem podobnego tematu na forum,stąd moje pytanie.Dodam,że Audinst mx-1 posiada na wyj.RCA,wyj.optyczne,oraz port USB do podpięcia laptopa.Jeżeli nie ma możliwości podpięcia innego źródła jako transport poza laptopem,to może istnieje możliwość przeróbki tego daca,dołożenie wejścia optycznego,lub coaxialnego.Proszę pomóżcie ,bo nie mam zamiaru kupowac nowego daca.

Link to comment
Share on other sites

Witam,dzięki za zainteresowanie tematem,możecie podpowiewiedzieć jakie inny dac jest wyposażony w odpowiednie wejścia,tak aby można było podpiąć kilka źródeł zew. typu odtwarzacz sieciowy,BR,inny transport.Szukam daca w przedziale cenowym do 1000 zł.Jest kilka daców opisanych na forum ,ale nie znam się zabardzo na niuansach technicznych,a chciałbym kupić daca z wszystkimi potrzebnymi wej,wyjsciami,a najlepej jakby ktoś mógłby mi pomóc na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze.Mój sprzęt to wzmacniacz Marantz PM-50,kolumny monitor Audio Bx2, transport lenovo y-580,odtw dvd .Pokój to ok.20 m2.Mam też pytanie czy tuner tv satelitarnej sprawdza się jako transport.

Link to comment
Share on other sites

U mnie wystarcza Asus Xonar Essence One bo ma USB, Coax i Optical. Przecież BR i tak musi być połączony z TV więc jego nie trzeba łączyć do DAC-a. Komp pod USB a Transport CD przez Coax.

 

Nie wiem co ty właściwie chcesz podłączyć i jak bo wszelkie urządzenia "wizyjne" i tak łączy się do TV przez HDMI a TV optykiem do DAC-a. Nawet jakby chcieć łączyć je bezpośrednio do DAC-a to w cenie do 1000pln nie ma chyba żadnego DAC-a z wieloma wejściami optycznymi a coaxiale na DVD czy BR to chyba niezbyt często występują (w każdym razie na tych budżetowych) o ile mi wiadomo. Zatem o ile Ciebie dobrze rozumiem to wystarczy Ci DAC z USB i optykiem (więc tak jak pisałem np. HUD-mx2). Nie mniej sam musisz określić jak ten cały inwentarz chcesz połączyć.

 

DAC w rozsądnej cenie a z większą ilością wejść to np. Emotiva XDA-2 (posiada: 2 coax, 2 Toslink, 1 USB, 1 AES/EBU), nie mniej <1000pln to nie kupisz nawet używanej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.