Jump to content
IGNORED

ps3 - problem z delikatnym ścinaniem oraz grafiką


superfejmus

Recommended Posts

Witam

Ostatnio zauważyłem następujący problem podczas grania w gt5 na ps3 super slim 12GB, (nie jestem w stanie powiedzieć czy wcześniej występował ale dopiero teraz rzuciło mi się to w oczy). Problem leży w tym, że podczas grania występują poziome pasy na kilka cm w których obraz jakby lekko się załamuje/rozmywa i występuje to podczas np ostrego hamowania albo jakiegoś gwałtownego skrętu samochodem gdy tło i całość dość szybko zmienia swoją pozycje ale nie wiem czy to reguła - chyba nie... Dość ciężko to wytłumaczyć, po prostu obraz zniekształca się / rozmywa / załamuje w pasie poziomym na całej długości tv, pas ten występuje na ułamek sekundy i ma on grubość kilku cm, zawsze to zniekształcenie jest w poziomie. Sprawdzone na dwóch tv, by wykluczyć telewizor, podłączane bezpośrednio do tv przez hdmi oraz poprzez amplituner, w obydwu przypadkach jest ten sam problem. Przestawiałem rozdzielczości między 1080i i 1080p również nie zmienia się nic wówczas. Podczas oglądania replay'a problem ten występuje również lecz bardzo rzadko i zauważyłem, że na tym samym replayu niekoniecznie w tym samym dokładnie miejscu i o tym samym czasie...

 

Gra jest niezainstalowana a(brak miejsca) w ps3 nie mam dysku tylko wew. 12gb, jedyne opcje jakie mi przychodzą do głowy to że pamięci jest mało i to dlatego ewentualnie napęd nie nadąża, tylko sprawdzenie tego poprzez kupno dysku trochę drogo będzie kosztować, nie miał nikt podobnego przypadku? Kolejna to taka, że ta gra po prostu tak ma.

Inne mniej prawdopodobne opcje to takie, że ps3 jest blisko głośnika centralnego (jbl) i on jakieś zakłócenia wprowadza ale to chyba juz bardziej naciągana teoria oraz kolejna, że winą jest kabel hdmi - ale to już (chyba) wogóle nieprawdopodobna przyczyna

Link to comment
Share on other sites

głośnik centralny nawet odrzuciłem, odsunięty daleko od ps3

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tutaj wideo z nagraniem, widoczne problemy widoczne są dobrze w:

0:51 - poziomy pas na ścianie budynku na wysokości zegara mierzącego czas okrążenia

1:07 - pas na tej samej wysokości (również na budynku)

1:30 - poziomy pas j.w. na tej samej wysokości

2:08 - j.w.

 

na żywo jest to lepiej widoczne, podczas nagrania częściej występował ten problem lecz nie są tak dobrze widoczne wszystkie objawy, dość irytujące jest to dla mnie, ewidentnie wina po stronie ps3 lecz nie wiem co jest dokładną przyczyną czy gra (po prostu tak ma) czy sprzęt a jeśli sprzęt to czy napęd czy dysk (choć występowanie również na replayu sugerowałoby dysk 12gb flash)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nie mam pojęcia, dysku jeszcze nie kupiłem, problem ten występuje zawsze na tych samych torach wyścigowych, jakiś czas ps stał na wzmaku i wentylator włączał się co chwila ale zmieniłem jego miejsce i wiatrak od tego czasu ani razu się nie włączył. Znasz przyczynę tego?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.