Skocz do zawartości
IGNORED

jaki interkonekt do Rotel Ra-01 + Rcd-02 + B&W 602.5 S3?


MatthewTourist

Rekomendowane odpowiedzi

Klaśnij i zobacz czy masz echo.Nawet najtansze piramidki poprawiają wysokie tony i to bardzo dobrze.

Nie ma echa. Pokój mam dość solidnie umeblowany. Z tyłu za sprzętem mam gołą ścianę i myślę że za Twoją sugestią popracuję nad tym. Lewą ścianę mam zastawioną meblościanką z książkami, na prawej stoi kilka niewielkich mebelków + biurko. Z tyłu natomiast jest ściana z dużymi 2 oknami, wiszą zasłaniające je firanki a poniżej jest długi kaloryfer starego typu.

 

Jeżeli chodzi o zestaw to tak jak pisałem - liczyłem na jasno grający sprzęt jednak efekt mnie nieco przerósł. Złapałem się też na marketingowy chwyt polecania Rotela przez B&W. Jeżeli po jakimś czasie stwierdzę że szukam czegoś znacznie "cieplejszego" to zmienię piecyk.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Po zmianie interkonekt na The Chord słyszalna jest subtelna różnica in plus. Jestem zadowolony. Przemeblowałem też pokój, wygląd tak:

 

pokoj.jpg

Po oddaleniu się od źródła dźwięku zmiana zdecydowanie na plus. Wcześniej kanapa stała na środku pokoju a podczas odsłuchu zacząłem mocno wierzyć w to że B&W + Rotel to krew z uszu. Teraz wiem że to nie prawda. Sucha się przyjemnie, poszczególne instrumenty/dźwięki są ładnie separowane co podoba mi się najbardziej.

 

Jeszcze odrobinę chciałbym okiełznać wysokie tony, zniwelować niewielki pogłos. Czy mata typu piramidki za kolumnami i pomiędzy nimi to nadal dobry pomysł?

 

Jeżeli chodzi o bas to jak na moje potrzeby jest dostateczny. Jest lepszy niżeli w poprzednim ustawieniu gdy kanapa była na środku. Jednak wiem że może być jeszcze lepiej, ponieważ gdy kanapa stała na środku, to bas za kanapą (przy oknach) był potężny, wręcz idealny. Myślałem że gdy oddalę kanapę pod okna bas zostanie taki jaki był jednak myliłem się ;) Nieco przybladł. Jakiś pomysł aby go wytłuścić?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Po zmianie interkonekt na The Chord słyszalna jest subtelna różnica in plus. Jestem zadowolony. Przemeblowałem też pokój, wygląd tak:

 

pokoj.jpg

Po oddaleniu się od źródła dźwięku zmiana zdecydowanie na plus. Wcześniej kanapa stała na środku pokoju a podczas odsłuchu zacząłem mocno wierzyć w to że B&W + Rotel to krew z uszu. Teraz wiem że to nie prawda. Sucha się przyjemnie, poszczególne instrumenty/dźwięki są ładnie separowane co podoba mi się najbardziej.

 

Jeszcze odrobinę chciałbym okiełznać wysokie tony, zniwelować niewielki pogłos. Czy mata typu piramidki za kolumnami i pomiędzy nimi to nadal dobry pomysł?

 

Jeżeli chodzi o bas to jak na moje potrzeby jest dostateczny. Jest lepszy niżeli w poprzednim ustawieniu gdy kanapa była na środku. Jednak wiem że może być jeszcze lepiej, ponieważ gdy kanapa stała na środku, to bas za kanapą (przy oknach) był potężny, wręcz idealny. Myślałem że gdy oddalę kanapę pod okna bas zostanie taki jaki był jednak myliłem się ;) Nieco przybladł. Jakiś pomysł aby go wytłuścić?

 

Pozdrawiam

 

Njalepsza jest wełna mieralna typu pt80.Obecnie jest moda na pochłaniacze z tej wełny.Napewno jabyś zrobił

takie panele i pozstawił za kolumnami i między kolumnami to dźwięk poprawił by się znacznie.Przestrzeń , bas

i wysokie.W piramidkach poprawiła by się średnica i wysokie i przestrzeń.Za kanapą masz szybę , która silnie odbija

dźwięk.Tam też powinny być jakieś rozpraszacze.http://www.youtube.com/watch?v=z4GJbJ7BicQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam dylemat czy wymienić kabel głośnikowy. Obecnie mam Procab LS25.

Po przeczytaniu całej masy tematów nt. kabli głośnikowych nie ukrywam że mam mętlik w głowie.

Sporo osób po ślepych testach stwierdza że zwyczajnie w świecie nie ma sensu inwestować w kable głośnikowe. Kwintesencja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mam możliwości wypożyczenia kabli. Nie spodziewam się "zdjęcia kurtyny" z mojego stereo po wymianie kabli ale zastanawiam się czy po kupnie Kimber 4PR będę mógł powiedzieć: "warto było wydać te 47zł/m".

 

Co do pomieszczenia, zaplanował to tak (w trakcie realizacji):

 

pokoj2.jpg

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.