Skocz do zawartości
IGNORED

SACD SCD 777ES - kto moze zamontowac wyjscie XLR


Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no schemat sam w sobie jest z sensem i nic do niego nie mam a nawet szczególnie nie krytykuje choc widziałem coś podobnego w wykonaniu sony..szkoda ze nie mam pdf-a i tam było to troche prostsze ..a z koleii widziałem to w wykonaniu denona w ich którymś ze szczytowych klocków to tam było to rozpompowane do monstrualnych rozmiarów...tylko dlaczego jak mam na mysli projektowanie "obwodu drukowanego" to mam jakieś fluktacje umysłowe...aa pytanie kto od kogo zwalał lc od japonców czy na odwrót...aaa wydaje mi sie ze accuphase tez stosuje cos takiego w swych cdekach na wyjsciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

...tylko dlaczego jak mam na mysli projektowanie "obwodu drukowanego" to mam jakieś fluktacje umysłowe...

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluktacje wiadomo z jakiej przyczyny układzik nie jest prosty aby to ładnie zagrało trzeba sie z cztery dni nasiedzieć nad ładnym logicznym drukiem niestety protelek nie bardzo nadaje sie do druków audio wszystko wyglada ładnie sliczne sciezeczki ale cos z zasady ostro gra..a i tak nie widomo jak masę podpiać dlatego wole trochę bardziej wzmaki operacyjne ..ale moze w wakacje przy dobrej pogodzie bym sie pokusił...teraz pracuje nad wzmakiem słuchawkowym na opa604-buf634...ale szkoda ze nie mam skanera i jakiegos programu do robienia pdf bo bym wam wysłał podobny schemat sonego tam jest to dużo prościej tylko wymyslne tranzystory mos-fet na wyjsciu ale za to mam pdfy tyh tranzystorów..ludzie parametry takie,ze muzg staje ..cena tez..ehh czemu w polsce tak słabo płacą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, postaraj się jakoś zeskanować ten schemacik... A ten BUForek ma ciekawe parametry i może zagrać całkiem-całkiem. :) Czy schemacik Twojego wzmacniacza jest podobny do tego w nocie aplikacyjnej BUF634?

Pozdrawiam,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś (z numerkiem) chyba coś sobie żartujesz mówiąc o:

- kilku dniach projektowania płytki filtra analogowego,

- problemach z podpięciem masy ... w układzie zbalansowanym :) :) :),

- ostro grających ścieżkach :) :) :).

To bardzo ciekawe teorie. Dlatego proponuję abyś przesłał je do "Audio Engineering Society".:):):).

A tak na poważnie, to filtr analogowy jest dosyć prostym układem, w którym (szczególnie ze względu na zbalansowaną konstrukcję) masą nie płyną prądy powodujące wzbudzanie układu.

A z tym ostrym graniem spowodowanym wzajemnym układem ścieżek to niestety stary widzę w tobie jeszcze jednego zwolennika woodu, gdyż układ ścieżek ma duże znaczenie jedynie w takich sytuacjach, jak:

- obwody w.cz. (wtedy liczą się wzajemne pojemności i indukcyjność ścieżek),

- obok ścieżek nisko napięciowych prowadzisz ścieżki wysoko prądowe itp.

Ale cóż każdy może mieć swój punkt widzenia, byle się dobrze bawił słuchając muzyki.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka robie podobnego do noty aplikacyjnej w BB ale tylko czesciowo tam jest sugerowane wzmocnienie G=21 moje HD600 mogly by nie przezyc pierwszych taktów gitary M Millera dlatego zeszłem ze wzmocnieniem o polowę no cóz palnuje zrobic do niego pełnowymiarowa obudowe 44x7x35cm z aluminiowych bloków..waga z 17kg..alps..pojemnosci 66000 uF w zasilaczu trafo ekranowaneEI(nie stosuje toroidów bozbytnio nasiewaja trzecia harmoniczna)..miedziane blachy ekrany,złote złacza liniowe i XLry...planuje wtopic w ten projekt ze 2kilozłote..i zerro szumów..mysle ze -120dB to tak na luzie wycisne z niego ale pasmo przenoszenia ograniczam do 100KHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek608@wp.pl>maciek

(Konto usunięte)

Ehhh gdybym ja lepiej umial angielski to aes miało by ze mna ciagle problemy fakt niektore moje poglady na wykonanie elementów audio sa troche ortodoksyjne...ale ja na serio wierze w te wykonanie druku...jak cos zawsze zkleiłem tymczasowo na pajeczyne czy na byle jakim druko to z zasady grało to do duXXy...zauwazyłem tez ze wiekszośc porzadnych firm w lepszych klockach ma bardzo starannie zaprojektowany druk...choc fakt ze wczoraj w pisaniu troszke sie zapedziłem bo rzeczywiście w układzie równowaznym nie ma takiego rezimu wzgledem masy..tylko pamietajmy ze diabeł siedzi w szczególach..wiekszość informacjii muzycznej na plycie cd lezy na poziomie 0 do - 10dB tj napiecie wyjsciowe na wyjsciu typowego cd powiedzmy 2,5V to daje powiedzmy 2V do 2,5V i w tym zakresie czy druk ,ekranowanie,kiepski przetwornik c/a na wyjsciu, ne5532 nie jest sygnałowi w stanie zaszkodzic..ale miłe informacje poniżej 2V tj ciepło klimaty,plany sa wrazliwe niemal na wszystko..dlatego wazne sa takie elementy aj ekranowanie, układ scieżek,jakośc elementów..i milion tych dziwnych audiofilskich głupot które dla normalnego zjadacza chleba sa nie do przyjecia...a sami wiemy jakie wciagajace...dlatego uwazam ze nie ma rzeczy niewaznych....ale wracam do druku ....kilka razy zaprojektowałem druk niemal idealnie sciezki w lustrankę, elementy ułozone co do milimetra wysokiej jakości..i wtedy okazało sie ze zbudowałem cos co w pomiarach wychodzi mi niemalze perfekcyjnie...pasmo, harmoniczne,szumy, intremodulacja....ultra super a w odsłuchy krew zalewała mnie juz po klikunastu minutach bolały zeby i nos..miałem takie doswiadczenia z przedwzmakiem....i koncówkami mocy...a z koleii jakis czas potem zbydowałem same koncówki mocy takie niezbyt nadzwyczajne oparte na typowych tanich elementach..popodtrawiany druk, kilka mostkow z kabla,kondensatory Ha,ha Hitano(!!!) i kazdy kto do mnie przyszedł nawet nieaudiofil .."o kurde jak to fajnie gra..ale ciieplutki dzwiek..sam przyznam...ze grało zajXXscie....czemu tak??pomiary wyszły sobie tak wzmak miał 2x32W, pasmo 16-32KHz,zasilanie na 2x10000uF,a koncówke troche zwalona z Diory a troche z pioneera...Czemu tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Otoz to. Teraz jeszcze 10 lat prob i bledow, a potem robisz np. creeka i wszyscy sie krzywia: ladnie to gra, ale czemu tak drogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.