Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,panowie pytanie techniczne mam odnośnie argonów 3s. Jak one się wygrzewają i kształtują. Co tam jest bolączką startując z nówkami i co się zmienia na in plus. Mam takowe na teście. Nie wiem ile były grane. Wszyscy użytkownicy rozpływają się nad przestrzenią. Ja tu narazie takowej nie słysze żeby mnie powaliła na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peciol wiem że narażę się wielbicielom Amphionów w tym mojemu koledze z forum Michałowi ale muszę to napisać. Nie miałem u siebie 3s tylko starsze 3 i przestrzeni tam jak na lekarstwo. Miały już kilka lat, odkupiłem używane,a więc były już wygrzane . Nie napiszę co mi się w nich jeszcze nie podobało ale najważniejsze że zdobyłem doświadczenie i sprzedałem bez bólu serca.

Pozdrawiam 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, misiek x napisał:

Nie napiszę co mi się w nich jeszcze nie podobało

Po to jest forum,podziel się może akurat ktoś ma podobne odczucia . Mogą być przydatne. Apropos wersji 3 vs 3s , może ta zmiana w jakiś sposób wyeliminowała te wady. Nie wiem, strzelam. Napewno dobór elektroniki , kabli , źródła ma dla ogólnego wrażenia duże znaczenie. Podmieniłem daca i wydźwięk potrafił się zmienić już nie na granicy percepcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, peciol napisał:

Po to jest forum,podziel się

Dźwięk był skupiony między kolumnami, instrumenty nie były narysowane w przestrzeni tylko wszystko było jakby skupione. Co prawda można było słuchać godzinami bez zmęczenia ale nie miało to takiego blasku jakiego oczekiwałem. I proszę tylko nie piszcie że reszta toru tak na to wpłyneła.Ja ogólnie lubię zdobywać nowe doświadczenia i przez ostatnie kilka lat przewinęło się u mnie kilkanaście par kolumn, wzmacniacz ,źródło i kable zawsze były te same . Żadne z kolumn nie zagrały tak ściśniętym dźwiękiem, jedne lepiej w niektórych aspektach inne gorzej ( fakt) ale przestrzeń ....🙈

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misiek x napisał:

Dźwięk był skupiony między kolumnami, instrumenty nie były narysowane w przestrzeni tylko wszystko było jakby skupione. Co prawda można było słuchać godzinami bez zmęczenia ale nie miało to takiego blasku jakiego oczekiwałem. I proszę tylko nie piszcie że reszta toru tak na to wpłyneła.Ja ogólnie lubię zdobywać nowe doświadczenia i przez ostatnie kilka lat przewinęło się u mnie kilkanaście par kolumn, wzmacniacz ,źródło i kable zawsze były te same . Żadne z kolumn nie zagrały tak ściśniętym dźwiękiem, jedne lepiej w niektórych aspektach inne gorzej ( fakt) ale przestrzeń ....🙈

To jaki następny kandydat pojawił się po Amphionie? A z ciekawości jakiego wzmaka miałeś do nich lub masz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, misiek x napisał:

Dźwięk był skupiony między kolumnami, instrumenty nie były narysowane w przestrzeni tylko wszystko było jakby skupione. Co prawda można było słuchać godzinami bez zmęczenia ale nie miało to takiego blasku jakiego oczekiwałem. I proszę tylko nie piszcie że reszta toru tak na to wpłyneła.Ja ogólnie lubię zdobywać nowe doświadczenia i przez ostatnie kilka lat przewinęło się u mnie kilkanaście par kolumn, wzmacniacz ,źródło i kable zawsze były te same . Żadne z kolumn nie zagrały tak ściśniętym dźwiękiem, jedne lepiej w niektórych aspektach inne gorzej ( fakt) ale przestrzeń ....🙈

Heja!

myślę, że reszta toru mogła mieć na to wpływ 😉

A tak na serio to nie wszystkie wzmacniacze będą się zgrywać ze wszystkimi głośnikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Czy ktoś ma doświadczenie z Agron 0 oraz Helium 510 i mógłby napisać kilka słów na ich temat. Jaka będzie różnica? rozumiem, że Agron bardziej neutralne, Argon są dosyć małe i boję się, że mogą średnio zagrać (niestety nie mam możliwości odsłuchu).

Planuje złożenie zestawu 2.1 który stanie na biurku przy komputerze. Posiadam wolny wzmacniacz Naim i DAC Hegel, stąd pomysł.

Bardzo podobają mi się Amphiony tylko kwestia wyboru. Na celowniku miałem KEF ls50 meta ale różne są opinie, a amphion to jednak wydaje mi się, że klasa wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, dario73 napisał:

Witam. Wszystkich. Mam nietypowy problem, kupiłem Amphion Xenon i nie mam maskownic bocznych i przednich, macie może wymiary ewentualnie namiar gdzie takie nabyć. Z góry dziękuję. 

Wydaje mi się, że przednich to Xenony nie miały. Tylko boczne.

Zapytałbym u producenta mejlowo. Jeśli nie mają to próbowałbym wyprosić rysunki i robiłbym z pomocą jakiegoś majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta to nawet nie widzę tego modelu kolumn, w ogóle koje kolumny są inne niż wszystkie które widziałem na internecie, w moich na Basię jest głośnik z korektorem fazy zamiast nakładki przeciwpyłowej, a gniazda są tylko dwa, góra i dół.

Już mi odpisali: 

This model is so old that I don’t have any measurements for the side frame in my hands, sorry about this. The easiest way is just to measure the frame dimensions from the cabinet. The cabinet is made all the way by veneered MDF except the front panel, which is made from solid birch.

A co do konfiguracji to odtwarzacz Naim cd5i i wzmacniacz to naim nait 5i-2  a okablowane VDH the wind II na głośnikowe i Naim snaic na ic. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, b2 napisał:

Dzień dobry,

czy Amphion Helium 520 da się napędzić wintydżową końcówka 60 Watt @8 Ohm? Podajecie Państwo dość mocna elektronikę do tych kolumn, zastanawiam się czy mniejsze klocki dadzą tu radę.

 

 

Nie jestem specjalistą od prądu (pewnie znajdą się tu Koledzy bardziej obeznani z tematem) ale moc znamionowa (ciągła) wzmacniacza ma znacznie drugorzędne. Dowodzą tego chociażby konstrukcje brytyjskiego Naima (słabe na papierze ale bardzo sprawne przy wysterowywaniu kolumn). Trzeba przyjrzeć się mocy muzycznej (chwilowej). Jeśli nie jest podana warto przyjrzeć się pojemności i jakości kondensatorów. Może się okazać, że Twój piecyk ze swoimi 60 watami daje sobie świetnie radę. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
On 4/10/2023 at 10:47 AM, b2 said:

Dzień dobry,

czy Amphion Helium 520 da się napędzić wintydżową końcówka 60 Watt @8 Ohm? Podajecie Państwo dość mocna elektronikę do tych kolumn, zastanawiam się czy mniejsze klocki dadzą tu radę.

 

 

Naim Atom (40W) spokojnie napędzi te kolumny. Słuchałem - petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.
Dzisiaj witamy Was w salonie Q21 zestawem Moon połączonym z kolumnami Amphion. Zapraszamy na odsłuchy oraz dobrą kawę.

 

Moon_Amphion gdzie_1.jpg

Moon_Amphion gdzie_2.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.