Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Kawas napisał:

Atoll st200 i końcówka am200se. 

Znakomity, synergiczny set-up (miałem wszystkie elementy przez kilka lat). Połączenie Atolli zwłaszcza serii 200 z Amphionami, wydaje mi się bardzo trafione. 

Gratuluję zakupu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pantaleon napisał:

Znakomity, synergiczny set-up (miałem wszystkie elementy przez kilka lat). Połączenie Atolli zwłaszcza serii 200 z Amphionami, wydaje mi się bardzo trafione. 

Gratuluję zakupu.

Dzięki wielkie 😎

I z tego miejsca jeszcze raz wielkie  dzięki Pantaleon za Twoje obszerne i profesjonalne konsultacje w kwestii mojego setup'u 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kawas napisał:

Dzięki wielkie 😎

I z tego miejsca jeszcze raz wielkie  dzięki Pantaleon za Twoje obszerne i profesjonalne konsultacje w kwestii mojego setup'u 😊

Cała przyjemność po mojej stronie. Szczerze mówiąc, do tej serii Atolla odnoszę się z wielkim, osobistym sentymentem (kilka lat grała u mnie). Często do niej wracam, bo dwóch moich bliskich znajomych ma dokładnie taki zestaw elektroniki. Jeden z Bowersami 702 S2, drugi z krótkimi Argonami 3S. W obu przypadkach gra to świetnie!!.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
37 minut temu, misiek x napisał:

Witam.

Jakie końcówki kabli głośnikowych pasują do Argon 3S ?  Widełki i banany ? Gołe kabelki da radę ?

Terminale stosowane przez Amphiona są dość "nieortodoksyjne". Podłączysz wszystko, łącznie z gołym kablem, jednak najlepsze połączenie to zdecydowanie banan. Moim zdaniem widły trzymają się niepewnie (brak środkowego trzpienia).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Robiliśmy kiedyś porównanie Xenon vs Virgo vs SA Explorer Master,   w pomieszczeniu ponad 50m2, h360+HD25+cd Maximus. I w tym zestawieniu Ampki bezapelacyjnie wygrały, lepsza scena, dynamika, separacja, bardzo naturalne brzmienie, w tym pomieszczeniu rozwinęły skrzydła i był to jeden z najlepszych dźwięków jakie słyszałem kiedykolwiek. Tempo 4 odsłuchiwałem kiedyś razem z kilkoma innymi paczkami w salonie premium sound i AP najbardziej mi się podobały ale myślę że w bezpośredniej konfrontacji i tak bym wybrał Ampki. Moje brzmienie po prostu... 

 

received_1084471375730617.jpeg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, freju napisał:

Dodaj tylko Zoro że Ampki miałeś masz po modzie 😉 Od siebie dodam i potwierdze tylko że mam także xenonki i nadal uważam je za świetne paczki ,ale mam także po modzie hee

Co modyfikowaliście Panowie, w tych Xenonach?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, freju napisał:

Dodaj tylko Zoro że Ampki miałeś masz po modzie 😉 Od siebie dodam i potwierdze tylko że mam także xenonki i nadal uważam je za świetne paczki ,ale mam także po modzie hee

Ta są właśnie te Twoje i wtedy jeszcze były przed modem 😁 Lakierowałes je? 

5 minut temu, Pantaleon napisał:

Co modyfikowaliście Panowie, w tych Xenonach?

Cały środek nowy lepszy właściwie. Okablowanie czyste srebro, lepsze kondy, rezystory, terminale, wszystko na desce lutowane w punkt cyną z domieszką srebra. Lepsze wytłumienie Komory średniotonowego. Kilka stron wcześniej jest nawet fotorelacja z tej operacji. 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już niech Zoromoto napisze bo ja już nie pamiętam dokładnie , napewno zwrotki kondy ,terminale ,okablowanie, wygłuszenie 

3 minuty temu, zoromoto napisał:

Ta są właśnie te Twoje i wtedy jeszcze były przed modem 😁 Lakierowałes je? 

Cały środek nowy lepszy właściwie. Okablowanie czyste srebro, lepsze kondy, rezystory, terminale, wszystko na desce lutowane w punkt cyną z domieszką srebra. Lepsze wytłumienie Komory średniotonowego. Kilka stron wcześniej jest nawet fotorelacja z tej operacji. 

Jescze nie lakierowane bo mi zmarł mój fachura i szukam kogoś w okolicy na tyle dobrego żeby mi tego nie spartolił 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zoromoto napisał:

Ta są właśnie te Twoje i wtedy jeszcze były przed modem 😁 Lakierowałes je? 

Cały środek nowy lepszy właściwie. Okablowanie czyste srebro, lepsze kondy, rezystory, terminale, wszystko na desce lutowane w punkt cyną z domieszką srebra. Lepsze wytłumienie Komory średniotonowego. Kilka stron wcześniej jest nawet fotorelacja z tej operacji. 

Jaki był koszt takiego moda?

Jaki efekt tych zabiegów, w porównaniu do wersji wyjściowej?

Samodzielnie modyfikowałeś, czy masz kogoś kto się w tym grzebie?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pantaleon napisał:

Jaki był koszt takiego moda?

Jaki efekt tych zabiegów, w porównaniu do wersji wyjściowej?

Samodzielnie modyfikowałeś, czy masz kogoś kto się w tym grzebie?

Ja mam trochę innego moda niż @freju, mój wyszedł koło 3500 PLN + lakier czarny piano

Robiliśmy porównanie z wersją mk3 czyli ostatnią (bardzo rzadko spotykaną) ale moje po modzie lepiej. Grają mega czysto, precyzyjnie, bez jakichkolwiek podbarwień. 

Sam dłubałem, jestem po technikum elektronicznym, chociaż na tym moja kariera elektronika się skończyła ale coś tam jeszcze mi świta 😉

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zoromoto napisał:

Ja mam trochę innego moda niż @freju, mój wyszedł koło 3500 PLN + lakier czarny piano

Robiliśmy porównanie z wersją mk3 czyli ostatnią (bardzo rzadko spotykaną) ale moje po modzie lepiej. Grają mega czysto, precyzyjnie, bez jakichkolwiek podbarwień. 

Sam dłubałem, jestem po technikum elektronicznym, chociaż na tym moja kariera elektronika się skończyła ale coś tam jeszcze mi świta 😉

Zastanawiam się nad up-gradem Argonów 3LS. Zwrotnice, kable.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pantaleon napisał:

Zastanawiam się nad up-gradem Argonów 3LS. Zwrotnice, kable.

Jak wiesz za który koniec lutownicę trzymać to sam ogarniesz. Ja nie ingerowałem w strojenie tylko zastąpiłem tanie/stare komponenty nowymi z wysokiej pułki. 

Warto zmienić kondy i rezystory. Cewek nie ruszałem bo nie miałem wtedy czym pomierzyć, ale kolega testował/podmieniał cewki taśmowe i mówił że duży progres, także w starszych konstrukcjach na pewno warto. Chociaż niedawno sprowadziłem koledze Neon+, gdzie zwrotki bym od razu odświeżył ale on i tak  zachwycony tak jak to gra teraz 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trochę innego moda niż [mention=25957]freju[/mention], mój wyszedł koło 3500 PLN + lakier czarny piano
Robiliśmy porównanie z wersją mk3 czyli ostatnią (bardzo rzadko spotykaną) ale moje po modzie lepiej. Grają mega czysto, precyzyjnie, bez jakichkolwiek podbarwień. 
Sam dłubałem, jestem po technikum elektronicznym, chociaż na tym moja kariera elektronika się skończyła ale coś tam jeszcze mi świta
Przymierzam się do wersji I więc pewnie może nie mod ale odświeżenie RLC zrobię na pewno. Gość do którego jadę na odsłuch ma też wersji II tylko po prostu podniszczone bardzo podobno... :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PolTor napisał:

Przymierzam się do wersji I więc pewnie może nie mod ale odświeżenie RLC zrobię na pewno. Gość do którego jadę na odsłuch ma też wersji II tylko po prostu podniszczone 😞

2ki sa nieco inaczej strojone mają też pojedyncze terminale WBT (900pln) poza tym te same słbe elementy zwrotnicy i kable od terminali do zwrotnicy. 

Moje miały podniszczone  obudowy w kolorze jasnego drewna, ale głośniki idealne, więc się nie przejmowałem bo i tak chciałem je całkowicie odnowić w środku i na zewnątrz... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2ki sa nieco inaczej strojone mają też pojedyncze terminale WBT (900pln) poza tym te same słbe elementy zwrotnicy i kable od terminali do zwrotnicy. 
Moje miały podniszczone  obudowy w kolorze jasnego drewna, ale głośniki idealne, więc się nie przejmowałem bo i tak chciałem je całkowicie odnowić w środku i na zewnątrz... 
MK2 jednak bardziej wskazana wersja widzę. Zobaczę jak się potoczą rozmowy i przede wszystkim czy głośniki nie tknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko mieć na uwadze że wysokiej klasy kondensatory foliowe są kilkukrotnie większe od elektrolitycznych, więc może być problematyczne, albo wręcz niemożliwe zmieścić to na oryginalnych płytkach, np taki 220uf ma z 10cm długości i odpowiednio większą średnicę (250pln/szt) Dla tego do 600 nawet nie podchodziłem tylko wsadzilem baterię elektrolitów Mundorfa 4x150uf. Rezystory metalizowane raczej są mniejsze od ceramicznych ale ze względu na moc w sekcji basowej musiałem zastosować nisko indukcyjne mres-y. 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zoromoto napisał:

Jak wiesz za który koniec lutownicę trzymać to sam ogarniesz. Ja nie ingerowałem w strojenie tylko zastąpiłem tanie/stare komponenty nowymi z wysokiej pułki. 

Warto zmienić kondy i rezystory. Cewek nie ruszałem bo nie miałem wtedy czym pomierzyć, ale kolega testował/podmieniał cewki taśmowe i mówił że duży progres, także w starszych konstrukcjach na pewno warto. Chociaż niedawno sprowadziłem koledze Neon+, gdzie zwrotki bym od razu odświeżył ale on i tak  zachwycony tak jak to gra teraz 

No kurczę właśnie nie wiem ... tym "ciepłym" do przodu? Jako humanista i jednocześnie realista, staram się nie podejmować wyzwań, którym już na starcie nie mam szans sprostać 🙂

A tak poważniej - właśnie w tym kierunku chciałbym pójść = zastąpić istniejące eementy, komponentami o wyższej jakości, bez zmiany architektury układu. 

6 godzin temu, Kawas napisał:

Skandal! 😎 Już piszę donos do Anssi'ego 🙃

KAPUŚ!! 🙂 🙂 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, whir napisał:

Ma ktoś foty lub inne dowody na to jak wyglądają zwrotki w obecnych Argonach? Czy te komponenty ewidentnie są gorsze od takich na które można je podmienić?

 

Nie są gorsze ale są specyficzne. Jeśli chodzi o widły, trudniej się poluzowują (co jest OK), jednak nie mają głównego sworznia, więc trudno stwierdzić czy są dobrze włożone w szczelinę. Najlepiej podpinać banany - siedzą pewnie. Co istotne, długie tuleje gniazd podtrzymują wtyki bananowe wraz z kablami, redukując ryzyko załamania kabli.

 

IMG_0677 2.jpg

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, whir napisał:

Ma ktoś foty lub inne dowody na to jak wyglądają zwrotki w obecnych Argonach? Czy te komponenty ewidentnie są gorsze od takich na które można je podmienić?

 

Szału nie ma, to raczej taki oszczędny standard w nowych metkowcach. Ja sam zauważyłem że jak bym chciał "na bogato" te zwrotki złożyć na duelundach na przykład to 10tys jak nic by poszło, więc trzeba zachować zdrowy rozsądek, ale jak kiedyś podmieniłem w nowych Dali kondy na intertechnik q4 (jedne z tańszych) to i tak progres w dźwięku był wyraźnie zauważalny. W starszych konstrukcjach taka wymiana to już konieczność w nowszych to jeszcze da się z tym żyć... 

phoca_thumb_l_ion-plus-2-amphion.jpg

ion-2-amphion (1).jpg

images.jpeg

AmphionArgon3-09.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2ki sa nieco inaczej strojone mają też pojedyncze terminale WBT (900pln) poza tym te same słbe elementy zwrotnicy i kable od terminali do zwrotnicy. 
Moje miały podniszczone  obudowy w kolorze jasnego drewna, ale głośniki idealne, więc się nie przejmowałem bo i tak chciałem je całkowicie odnowić w środku i na zewnątrz... 


Już po odsłuchu.;). Konfrontacja mk1 vs MK2 też. W moim odczuciu w mk1 są mniej siejące basem vs MK2. Mk1 jakby bardziej do mnie przez to przemawiały. MK2 nie ważne w jakim ustawieniu przełącznika - bas przebarwiały ;(, ale też z drugiej strony na plus były wyraźniejsze w górnych rejestrach. Generalizując grały bardziej na V. Pomieszczenie było około 20 MK2 i wytłumione innymi sprzętami, wykładzinami, dywanami i wspomagane panelami akustycznymi. Może uda mi się odsłuch tych samych paczek w warunkach mojego domostwa więc czekam do weekendu ;).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.