Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym basem to wina starych elektrolitów, bas jest wtedy wyraźnie poluzowany, niezbyt kontrolowany. Zresztą po wymianie kondow w sekcji wysoko-średniotonowej też wszystko się precyzuje. Ja bym chciał Jeszce sprawdzić kondy Audyn Cap plus tak z ciekawości... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wymienić okablowanie w Argonach, zwłaszcza tweeterów? (zdaje się, że falowód został wklejony, więc może być trudno). Przez otwór membrany biernej? Robota iście ginekologiczna 🙂

2. Czy ktoś z Szanownych Kolegów ma może fotkę lub schemat zwrotnicy w Argonach 3LS?

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pantaleon napisał:

1. Jak wymienić okablowanie w Argonach, zwłaszcza tweeterów? (zdaje się, że falowód został wklejony, więc może być trudno). Przez otwór membrany biernej? Robota iście ginekologiczna 🙂

2. Czy ktoś z Szanownych Kolegów ma może fotkę lub schemat zwrotnicy w Argonach 3LS?

 

Nie wiem jak w Argonach, ale w Xenonach to był jedyny przewód który zostawiłem oryginalny bo ku mojej uciesze był dobrej jakości srebrny bo jak bym musiał go zmieniać to tak jak piszesz, straszna mycyja żeby się tam dostać. Sprawdź jak wygląda ten przewód przy płytce. Jeżeli jest cieńszy i na oko zupełnie inny to jest szansa że też srebrny, inaczej trzeba odlutować i sprawdzić. Reszta kabli była tragiczna, jakieś tanie jak w wiązce samochodowej, zaśniedziałe z jakimś niedorzecznymi oczkami (zaśniedziałymi) przy połączeniu z terminalami w wersji mk1. Także tylko rwać z korzeniami zostało 😄

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zoromoto napisał:

Nie wiem jak w Argonach, ale w Xenonach to był jedyny przewód który zostawiłem oryginalny bo ku mojej uciesze był dobrej jakości srebrny bo jak bym musiał go zmieniać to tak jak piszesz, straszna mycyja żeby się tam dostać. Sprawdź jak wygląda ten przewód przy płytce. Jeżeli jest cieńszy i na oko zupełnie inny to jest szansa że też srebrny, inaczej trzeba odlutować i sprawdzić. Reszta kabli była tragiczna, jakieś tanie jak w wiązce samochodowej, zaśniedziałe z jakimś niedorzecznymi oczkami (zaśniedziałymi) przy połączeniu z terminalami w wersji mk1. Także tylko rwać z korzeniami zostało 😄

No to trzymam się tej myśli, że do tweeterów idzie coś lepszego niż kabel do lampki nocnej. Na jakie kable zmieniłeś ten szajs, który prowadził do średnio-niskotonowego?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę wsadzilem jantzena posrebrzanego. Trochę się obawiałem co z tego wyjdzie w połączeniu z membranami aluminiowymi i kondami Jantzen Superior Z-Cap  (czerwone), ale wyszło na tyle dobrze ze już tak zostawiłem. 

 

Screenshot_20220214_162445_com.android.chrome.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zoromoto napisał:

Na próbę wsadzilem jantzena posrebrzanego. Trochę się obawiałem co z tego wyjdzie w połączeniu z membranami aluminiowymi i kondami Jantzen Superior Z-Cap  (czerwone), ale wyszło na tyle dobrze ze już tak zostawiłem. 

 

Screenshot_20220214_162445_com.android.chrome.jpg

Dzięki wielkie. Przyjrzę się tej opcji. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już po odsłuchu.;). Konfrontacja mk1 vs MK2 też. W moim odczuciu w mk1 są mniej siejące basem vs MK2. Mk1 jakby bardziej do mnie przez to przemawiały. MK2 nie ważne w jakim ustawieniu przełącznika - bas przebarwiały ;(, ale też z drugiej strony na plus były wyraźniejsze w górnych rejestrach. Generalizując grały bardziej na V. Pomieszczenie było około 20 MK2 i wytłumione innymi sprzętami, wykładzinami, dywanami i wspomagane panelami akustycznymi. Może uda mi się odsłuch tych samych paczek w warunkach mojego domostwa więc czekam do weekendu ;).



Po konfrontacji paczek jak na obrazku.:). Nie ukrywam, że oczekiwałem i powiedzmy, że plan był aby Amphiony zostały, jednak ucho nie chciało zmiany ;). Może coś z nimi było nie tak... Co mi się podobało w xenonach, że nie poddudnialo w wyższych zakresach basu jak w AP. Wysokie choć znacząco skąpsze to jednak dźwięczniejsze i wybrzmiewały dłużej i było to super. Bas większy i więcej w xenonach a od basu uciekam jakby co. Bardzo dużym kłopotem przy porównaniu była duża niższa skuteczność Xenonów vs AP T6 różniąca się w vol. co najmniej 6 w heglowym sterowaniu. AP to jednak dużo szerszą scenę, powstające bez wsłuchiwania się jakoś specjalnie pozorne źródła dzięków i bardziej szczegółową choć miejscami nie ukrywając krzykliwa góra ( może się to nie podobać). Konsekwencją powyższego było to, że po natychmiastowym przełączeniu kolumn w ampionach dźwięk lądował do głośników a w AP oderywał się całkowicie ... i za to zostały. ;)... Można by powiedzieć, że magia wygrała z prawdziwą neutralnością i bezpośredniością. Dostałem propozycję testów paczek System Audio Ranger master podobno są w stanie pożenić tempo i xenony. ;). Nie dane było zostać puki co pełnoprawnym klubowicze zacnego grona Amphion'ów. ;)Screenshot_2022-02-20-17-23-41-445_com.miui.gallery.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2022 o 17:35, PolTor napisał:

Po konfrontacji paczek jak na obrazku.:). Nie ukrywam, że oczekiwałem i powiedzmy, że plan był aby Amphiony zostały, jednak ucho nie chciało zmiany ;). Może coś z nimi było nie tak... Co mi się podobało w xenonach, że nie poddudnialo w wyższych zakresach basu jak w AP. Wysokie choć znacząco skąpsze to jednak dźwięczniejsze i wybrzmiewały dłużej i było to super. Bas większy i więcej w xenonach a od basu uciekam jakby co. Bardzo dużym kłopotem przy porównaniu była duża niższa skuteczność Xenonów vs AP T6 różniąca się w vol. co najmniej 6 w heglowym sterowaniu. AP to jednak dużo szerszą scenę, powstające bez wsłuchiwania się jakoś specjalnie pozorne źródła dzięków i bardziej szczegółową choć miejscami nie ukrywając krzykliwa góra ( może się to nie podobać). Konsekwencją powyższego było to, że po natychmiastowym przełączeniu kolumn w ampionach dźwięk lądował do głośników a w AP oderywał się całkowicie ... i za to zostały. ;)... Można by powiedzieć, że magia wygrała z prawdziwą neutralnością i bezpośredniością. Dostałem propozycję testów paczek System Audio Ranger master podobno są w stanie pożenić tempo i xenony. ;). Nie dane było zostać puki co pełnoprawnym klubowicze zacnego grona Amphion'ów. 😉Screenshot_2022-02-20-17-23-41-445_com.miui.gallery.jpg

Audio to bardzo indywidualna sprawa i każdy powinien znaleźć swoje brzmienie a nie słuchać innych co będzie dla niego najlepsze. Zrobiłeś wszystko jak trzeba. Sprawdziłeś w swoim systemie, swoich warunkach i na swoich uszach 😁 Ja robię dokładnie tak samo. 

Ostatnio sprowadziłem Neon+ i były na odsłuchach u 3 kolegow, jeden (h200) choć docenił to miał podobne spostrzeżenia jak Twoje i szuka dalej. Drugi (h300) na codzień gra na pmc i jak skonfrontował to powiedział że bleee bo lubi jak mu dzwoni w uszach 😉 a trzeci (nad c275bee) jak posłuchał to powiedział że "jest zachwycony i oczarowany"  już ich nie oddał... Także szukajcie a znajdziecie. Peace, love, and rock&roll

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szanowne grono, jestem nowy w tym klubie. Pomimo zakupu kolumn Focala ( proszę o wybaczenie 😉) do mojego głównego zestawu, moje serce nadal bije bardzo mocno do Amphionów Argon 7LS (dzięki Pantaleon za zaszczepienie miłości poprzez wysłanie na odsłuch). Dlatego jakby ktoś z Was w niedalekiej przyszłości chciałby rozstać się z 7-kami to bardzo proszę o info. Z góry dzięki i pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gajmac napisał:

Dziękuję za info. Widziałem, niestety białych nie przełknę, chyba żeby były w lepszej cenie lub uszkodzone i wtedy do odmalowania, fornirowane to tak.

Rozumiem 🙂.

Tak myślałem, że będzie kwestia kolorystyczna 🙂

Sam mam 3S-ki w fornirku więc ten tego ...

Ale mam też jedynki białe w zapasowym systemie i tu mogłem pozwolić sobie na ten kompromis bo zakup był okazyjny 🙂 i ogólnie do reszty biura pasują. W sumie białe Apmhiony dla mnie to i tak najlepiej wyglądające białe paczki 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
5 minut temu, Kawas napisał:

Elegancko. Jak wrażenia? 

Jak je zdejmiesz z tych szmat i postawisz na kolcach to dopiero zagrają 😎

Na kolcach wylądują za tydzień w docelowym pomieszczeniu i wtedy się zacznie. Tutaj niestety nie mam warunków na to żeby bawić się dwiema tak dużymi parami paczek. W miejscu docelowym zamierzam  paru niedowiarkom otworzyć oczęta. 🙂

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś był zainteresowany, kolega ma do sprzedania Amphion Helium 520 ( kartony) , kolor szary.Cena na priv, myślę bardzo atrakcyjna . Stan jak nowe .

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej 

Panowie mam pytanie, podobają mi się Amphiony Argony 1 i chciałbym dopytać jaki wzmacniacz pod te głośniki musiałbym nabyć, aby poprawnie je napędzić?

Kwota jakieś 10 tys. 

Chciałbym trochę ocieplić brzmienie tych amphionow. Słuchałem z primare prisma i15 i było wszystko niby ok, ale co jakiś czas ściszałem jakby coś mi przeszkadzało na górze. Niby wszystko ok, a coś jednak przeszkadzało. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, moto3650 napisał:

Hej 

Panowie mam pytanie, podobają mi się Amphiony Argony 1 i chciałbym dopytać jaki wzmacniacz pod te głośniki musiałbym nabyć, aby poprawnie je napędzić?

Kwota jakieś 10 tys. 

Chciałbym trochę ocieplić brzmienie tych amphionow. Słuchałem z primare prisma i15 i było wszystko niby ok, ale co jakiś czas ściszałem jakby coś mi przeszkadzało na górze. Niby wszystko ok, a coś jednak przeszkadzało. 

 

 

Rzeczywiście - te paczki potrzebują plastycznego jednak ze ze zwartym basem. Nie podpinałbym do nich słabowitych tranzystorów ani lamp, bo to nie jest właściwy kierunek. 

W tym budżecie pomyślałbym o:

1. Copland CSA 70 - minimalnie ocieplony, zwarty, pełny, uniwersalny dźwięk. Obecnie do kupienia w TopHiFi za 9.990 (obniżka z 12.990)

2. Leema Acoustics PULSE IV - obecna cena 12.990 (... ale może jakiś rabat?). Gęste nasycone brzmienie.

3. Sugden Audio A21al Signature - obecnie 12.990 (...znów rabat). Gęsty, plastyczny, muzykalny dźwięk (trzeba byłoby sprawdzić jak wypadnie bas w połączeniu z jedynkami ale stawiam, że raczej dobrze).

Pozdrawiam, M

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moto3650Możesz spróbować z Marantzem 40n (jeśli nowe) lub coś ze starszych z 2 ręki. Na przykład PM14S1SE. Ja napędzam "jedynki" Marantzem PM15S2 i jest to dość muzykalne połączenie, gdzie detal skupia się raczej na wyższej średnicy i niższej górze, bez nacisków na najwyższą góre, jeśli to Ci przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/2/2022 at 7:27 PM, moto3650 said:

Hej 

Panowie mam pytanie, podobają mi się Amphiony Argony 1 i chciałbym dopytać jaki wzmacniacz pod te głośniki musiałbym nabyć, aby poprawnie je napędzić?

Kwota jakieś 10 tys. 

Chciałbym trochę ocieplić brzmienie tych amphionow. Słuchałem z primare prisma i15 i było wszystko niby ok, ale co jakiś czas ściszałem jakby coś mi przeszkadzało na górze. Niby wszystko ok, a coś jednak przeszkadzało. 

 

 

Naim XS3, można dostać za lekko ponad 10 tys. 
Naim Atom też da radę. Słuchałem właśnie z Atomem i petarda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tu widzę mamy podobny typ, też myślałem o copland csa 70. Kolega meloman też mówił, że to dobre piece. 

Myślałem jeszcze o Unison Research unico due.  

Obecnie mam wypożyczone za namową pana ze sklepu S4Home audiovectory R1 signature.  Dac mytek Brooklyn dac + oraz do tego mój stary wzmacniacz Yamaha ax 892. Mam też Yamahę 803d. 

Natomiast poszukiwanie dziwnych sprzętów zaczęło się od problemów z dudnieniem, które mam w pomieszczeniu. Yamahę 803d nabyłem bardzo okazyjnie, chciałem sprawdzić czy ten sprzęt radzi sobie z usunięciem dudnień. Ogólnie klasa lekko mówiąc słaba. Między ax 892 a 803d to jest przeskok mocy o połowę. Na papierze podobnie. Wagowo nie duża różnica ale moc całkowicie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, moto3650 napisał:

Myślałem jeszcze o Unison Research unico due.

 Sprawdź Brooklyn jako pre i kup do niego dobrą końcówkę mocy. Sam w tej roli go nie testowałem ale wg zasłyszanych opinii, radzi sobie całkiem przyzwoicie. Może to będzie ciekawy kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, tylko nie wiem czy rozdzielczość mnie nie zabije wtedy. 

Czytając "recenzje", a także fora zagraniczne większość opinii była pochlebna dla DAC jak i wzmacniacza słuchawkowego, ale o pre opinie raczej średnie. 

Jaka końcówkę mocy byś doradził żeby sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kwoty, jaką chcesz wydać. Ja mam ATC P1 i w swej cenie z odpowiednim pre jest to końcówka naprawdę świetna. Używana do dostania w granicach 9 tys. Natomiast gdybym poszukiwał nowych, bardzo intryguje mnie (nie miałem możliwości posłuchania) Amphion AMP 500. Pytałem się kilka postów wcześniej ,czy ktokolwiek miał w łapskach tą końcówkę, bez odzewu. Jest do dostania u polskiego dystrybutora czyli musictoolz 

 https://musictoolz.pl/

Kiedyś byli dystrybutorem na Polskę Mytek. Tak więc może podpowiedzą Ci, czy takie połączenie może mieć sens. 

A jeśli nie ATC i nie Amphion, to sprawdziłbym Lyngdorfa SDA-2400

21 minut temu, moto3650 napisał:

ale o pre opinie raczej średnie. 

W porównaniu do znacznie droższych przedwzmacniaczy. Ale także czytałem, że po dodaniu odpowiedniego zasilacza (Ferrum) dużo się zmienia w każdym aspekcie grania  tego urządzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli dojedzie do mnie jeszcze raz wzmacniacz Lyngdorf 1120. Raz miałem, ale trochę się zniecheciłem... Chyba za dużo wymagałem. Miał przyjechać 3400, ale na tą chwilę jest wypożyczony, więc zobaczę jak będzie z audiovectorami r1. Podobno synergia bardzo dobra... Zobaczymy. 

Jeżeli chodzi o myteka Brooklyn dac + to spróbuję podłączyć go jako pre do Main wzmacniacza Yamaha ax 892. Tylko proszę podpowiedzcie mi co ja mam tam przełączyć żeby to działało jako pre? Widzę że mogę wybrać line, p mm, p mc.

Teraz jest podpiete po RCA normalnie pod wejście CD we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.