Jump to content
IGNORED

Zestaw stereo do pokoju

Geble

Recommended Posts

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu zestawu stereo do dość małego pokoju, 15m2. Miejsca nie mam zbyt dużo, aczkolwiek jestem w stanie zmieścić dwie kolumny podłogowe zwrócone frontem do mnie, niedaleko ścian. Do dwóch kolumn chciałbym dokupić wzmacniacz lub amplituner. Nie wiem co lepsze i jak duża jest różnica, na korzyść wzmacniacza oczywiście. Jest sens kupować amplituner, czy może lepiej pójść w stronę wzmacniacza + tunera radiowego i odtwarzacza CD? Najlepiej gdyby to drugie było w jednym segmencie. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na wszystko to ~4 tysiące.

Jakiej muzyki słucham? W sumie można powiedzieć, że wszystkiego, od rocka, przez pop, na muzyce elektronicznej kończąc. Nie mam jakichś sztywno określonych ram, w których się poruszam. Czego chciałbym doświadczyć najbardziej? Zapewne mocnego, soczystego bassu.

Póki co upatrzyłem sobie kolumny Jamo S 718. Posiadają duży głośnik niskotonowy, więc bassu nie powinno brakować. Zastanawiam się jednak, czy nie dałoby się wyrwać czegoś lepszego, na przykład do 2 tysięcy, a reszta na wzmacniacz lub amplituner. Dość ciekawy wydaje się Harman Kardon HK980. Jednak to jedynie wzmacniacz. Jest też amplituner Harman Kardon HK 3490. Jak wielka będzie różnica w odsłuchu po podłączeniu do wzmacniacza lub amplitunera?

Prosiłbym także o podanie Waszych propozycji jak rozdysponować budżet.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.