Skocz do zawartości
IGNORED

Smiech na sali ...


Darek67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie dostałem do naprawy odtwarzacz CD znanej firmy. Po zdjeciu obudowy moim oczom ukazał sie ciekawy widok. Prosze zobaczyć jak ,to znaczy czym poprowadzono sygnał lewego i prawego kanału do płytki z gniazdami cincz. Dziadowski kabelek leci sobie do płytki z gniazdami poprzez beznadziejną i zupelnie niepotrzebna kostkę /łączówkę ,potem jeszcze kilka cm ściezki i plastikowe gniazda cincz . A potem taki audiofil kupuje kabelki po kilkaset złotych i zastanawia się jak to pomogło w systemie . Nie żebym miał cos przeciwko dobrym kablom ,ale bez przesady. Wyprzedzę od razu odpowiedzi których sie spodziewam - "Bo to niski model " ..... -zgadza sie niski ,ale takie widoki ukazuja czesto 5-10x droższe sprzęty . Ciekawe prawda ? Odpowiedzi moze byc kilka - albo mimo wszystko kabel jesli w miare krótki ma znikomy wpływ na dźwięk ,albo firma jak zwykle oszczędza . Ale proszę popatrzeć co się dzieje w niektórych starych 20-30 letnich odtwarzaczach - czesto to samo a przeciez wtedy nie oszczedzano na niczym . We wzmacniaczach czyli z drugiej strony kabla czesto jest to samo . Mało tego w wielu starych konstrukcjach które grały pięknie takie kabelki leciały sobie od niektórych gniazd przez caly sprzet do płyty czołowej do przełączników . I co profanacja ? Albo ? Przecież to około 20cm kabelka który według wszelkich prawideł wypisywanych na forach powinien byc 4x grubszy -widocznie nie musi .

 

 

l4xo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ale cóż w tym dziwnego. Wyrażasz takie zdziwienie, jakbyś nie widział w środku sprzętów innych równie "uznanych" marek. Są jeszcze lepsze kwiatki. Ot samo życie. Płacisz nie za to co jest w środku, a za efekt jaki z pudełka wychodzi. A skoro ludzie uznają efekt za wystarczająco satysfakcjonujący, żeby za niego zapłacić cenę jaką producent ustalił. To w czym problem? Każdy przecież głosuje swoim portfelem, a nie tym jak sobie sprzęt wyobrażał w środku. To już nie te czasy, kiedy sprzęty były napakowane elektroniką po dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Każdy swój rozum ma i kieruje się jakimiś tam priorytetami i niech tak zostanie. Póki jest zadowolony i wydaje swoją kasę to czemu nie.

 

Co innego gdyby producent napisał, że zaimplementował w środku reaktor atomowy i po otwarciu obudowy, okazałoby się, że to nie prawda. To wtedy można by mieć wątpliwości. Ale tak, to niech sobie tam będzie w środku co chce. Równie dobrze może być tam audiofilski ozon. A ten pewnie jest w cenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

No właśnie nie......

 

A nawet jeśli nie, to i tak nie powinien to być innych problem, żeby bawić się w mesjaszy.

Jeśli ktoś ma z tym problem, to niech przyjmie do wiadomości, że "tego świata na dole, to już się nie uda uratować" :). I też będzie ok.

Cytat zapewne wiadomo, z jakiego filmu pochodzi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

A nawet jeśli nie, to i tak nie powinien to być innych problem, żeby bawić się w mesjaszy.

Jeden z kolegów poinformował mnie, że zostałeś Sławku moderatorem. Gratulacje.

Jednak powyższe zdanie mnie zastanowiło. Nie żebym był jakoś szczególnie zainteresowany, bo rzadko czytam forum, a pisać prawie nie piszę, ale być może innym by się pewna wiedza przydała.

Czy pozostali moderatorzy przekonali Cię już, że wszelka krytyka audio-voodoo to jest niepożądana zabawa w mesjasza, której na tym forum się nie pobłaża? Bo tak jakoś mi to zabrzmiało.

Oczywiście zgadzam się z tym, że to prywatna sprawa audiofila, ile pieniędzy chce wydać na kable lub audiofilskie powietrze. Jednak wówczas, gdy objawione prawdy o grających kablach LAN podaje się jako obiektywną wiedzę, zaś zaprzeczenia się usuwa, a przeczących się banuje, to zdaje się, że mesjanizm przenosi się na drugą stronę. Czy i wtedy jesteś gotowy do reakcji?

Dla mnie jest już za późno, straciłem serce do dyskusji na forum, ale od twojej postawy może zależeć, ilu jeszcze mądrych ludzi z tego forum się wywali lub nie. Wśród nowych kolegów widzę bowiem wielu kandydatów, którzy wedle dotychczasowych zasad długo tu nie zabawią.

 

 

Cytat zapewne wiadomo, z jakiego filmu pochodzi :D.

Skoro już robisz aluzję do fantastyki, to tak jakoś przyszła mi na myśl "Cała prawda o planecie Ksi" Zajdla. Oby twoje moderowanie nie było dołączaniem do "jednocyfrowych", czego ci serdecznie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badziewne złączki to już chyba tradycja w CA, bo stosują je odkąd pamiętam. Ale mnie bardziej interesuje coś innego, a mianowicie: czy autor tego tematu oryginalnie założył go w dziale "inne"?

 

Tak załozyłem temat w tym dziale -a powinienem w innym ? Jeśli tak to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak załozyłem temat w tym dziale -a powinienem w innym ? Jeśli tak to proszę o przeniesienie.

A w takim razie to wszystko w porządku. "inne" to jeden z mniej poczytnych działów forum i z tego względu moderacja lubi tu zsyłać różne "niewygodne" tematy. Sądziłem, że tak było i w tym przypadku, ale jak widać wnioski wyciągnąłem zbyt pochopne. Serdecznie zatem przepraszam naszą kochaną ekipę sprzątającą za niesłuszne (tym razem) podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zastanawia mnie brak ołowiu w nowych urządzeniach... czemu nie ma stu stronicowego wątku z dyskusją jaki zbawiennytragiczny ma to wpływ na jakoś dźwięku... czemu złote uszy stojące na straży tego, czemu bliżej już do niezłego fantasy nie wyłapały tej zmiany?

 

autorowi wątku gratuluje odwagi. należ upubliczniać takie odkrycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zastanawia mnie brak ołowiu w nowych urządzeniach... czemu nie ma stu stronicowego wątku z dyskusją jaki zbawiennytragiczny ma to wpływ na jakoś dźwięku...

No akurat w tym przypadku wyjaśnienie braku ołowiu jest dość proste - norma ROHS ;)

A dyskusji na 100 stron nie ma, bo każdy wie, że zbawienny wpływ ołowiu na dźwięk jest po prostu bezdyskusyjny - kruche lutowia z cyny bezołowiowej są w stanie zdegradować jakość dźwięku każdego urządzenia do zera. Dosłownie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a niech mnie, i cały ten fantastycznie przetworzony prąd, biegnący od samej skrzynki, grubym jak pyton kablem, a potem z gniazdek za bajońskie sumy, przez w takiej samej cenie wtyczki i już trochę cieńsze( ale nieznacznie "pytony") , podparte specjalnymi podpórkami( też drogimi) za kilka tysięcy, trafia na takie

plebejskie kabelki????

I to właśnie wtedy następuje audiofilska Nirwana?

No chyba tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż w tym dziwnego. Wyrażasz takie zdziwienie, jakbyś nie widział w środku sprzętów innych równie "uznanych" marek. Są jeszcze lepsze kwiatki. Ot samo życie. Płacisz nie za to co jest w środku, a za efekt jaki z pudełka wychodzi. A skoro ludzie uznają efekt za wystarczająco satysfakcjonujący, żeby za niego zapłacić cenę jaką producent ustalił. To w czym problem? Każdy przecież głosuje swoim portfelem, a nie tym jak sobie sprzęt wyobrażał w środku. To już nie te czasy, kiedy sprzęty były napakowane elektroniką po dach.

 

Panie moderator jak kupisz sobie cos z tego swojego portfela i okaze sie, ze w srodku jest g.... to przypomnij sobie swoj post :))

 

a tak innej beczki posluchaj sobie od 11:30

 

http://www.youtube.com/watch?v=ItHROogOB_U ,ale

 

 

Ty pewnie wolisz jak jest od 13:21 :)

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.