Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie stereo kupić


._54248

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie planuję kupić sprzęt do mieszkania ,które kupiłem nie jestem audiofilem ale lubię dobra jakość dzwięku. Zastanawiam się nad zakupem 2 szt głośników monitorków i jakiegoś amplitunera i tu zaczynają się schody.

 

Budżet 1000pln może ciut więcej jak będzie coś ciekawego.

Muzyka : szeroki przekrój przez POP,ROCK,TECHNO,ELEKTRONIKA,CZILLOUT,

Pokój : 20m2 będę miał do TV i sprzętu max 3m odległości .

 

Myślałem nad dwoma monitorkami np:. Mission m71 , B&W 601 , KEF ,

Apek coś CA 540R Azur

Może by do tego dożucic jakiś Subwoofer ?

 

Zależy mi na wyjsciu HDMI by móc to podpiąć do TV i konsoli PS3

 

Jak myślicie dobry wybór czy może coś innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie nagłośnić taki metraż to trochę problem. Ale można, okazje się zdarzają.

Po pierwsze kup oddzielnie wzmacniacz stereo i tuner. Coś pokroju Sony 550ES, Harman Kardon, Marantz.

 

Po drugie kolumny, fajnie jakbyś znalazł podłogówki do tego metrażu, bo przy tak małych monitorkach może być problem z niedostatkiem basu. A subwoofer to dodatkowy koszt, więc myślę, że lepiej dołożyć do podłogowych kolumn.

 

Za ok 650zł znajdziesz Acoustic Energy AE109 i to będzie dobry wybór.

Ewentualnie za ok 600zł można pomyśleć nad Tonsil Premium, choć one są mniejsze.

W grę też wchodzą Mission M74 lub M73 oraz Tannoy M3 lub większe M4.

 

To chyba tyle z budżetowych kolumn wart uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację, do 20m możesz celować w podłogówki.. przy odpowiednim ustawieniu basu nie powinno zabraknąć, także sub może zbędny całkowicie się okazać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym,żeby było wejście HDMI bym mógł podłączyć TV i PS3 te podłogówki za duże . Żona nie za bardzo chce :)

 

To Już wolę monitorki i sub dołożyć. Jakieś jeszcze propozycje ? Bo ma to grać również z TV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na HK970 i do tego głośniki Dali Cincept 1

 

Dali Concept 1 to nie są stricte monitory do stereo tylko głośniczki efektowe do kina. Masz duży metraż a nie chcesz podłogówek i masz mało kasy. Wybór niesamowicie ograniczony jeśli szukasz czegoś w miarę nowożytnego a nadto w dobrym stanie wizualnym i technicznym.

 

Pomyśl o tych. Są dużo lepsze od Concept 1 pod względem brzmienia i są skuteczniejsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub nówki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo trochę dołóż i dość dobrze nagłośnisz pokój i dodatkowo klasowym brzmieniem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Brzmienie tych wszystkich monitorków jest bezpieczne, dość neutralne (czego nie można powiedzieć o Mission czy B&W) a zastosowane przetworniki solidne, to już pewna klasa.

 

Wziąłbym jeszcze pod uwagę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z brzmieniem basowym w podanych kolumnach?

Wzmacniacz prawie wybrałem gdyż waham się pomiędzy HK970 &CA640R Azur nie słucham jazzu natomiast w opiniach dotyczących CA przewija się dużo wsród użytkowników muzyki typu jazz czy blues.

Znalazłem monitor audio za 700pln co o nich sądzisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z brzmieniem basowym w podanych kolumnach?

 

Niezaprzeczalnie najlepsze w Acoustic Energy Aelite One i ciężko będzie znaleźć lepsze w tej cenie. Tannoy też będzie próbował bronić się w tym aspekcie. W AE Neo 1 bas nie schodzi tak nisko ale jest barwny i dobrze kontrolowany.

 

waham się pomiędzy HK970 &CA640R Azur

 

CA to bardziej klasowe brzmienie i był dobrze oceniany. W HK 970 będziesz miał dużo basu i mało góry. Który wybierzesz to zależy od kolumn.

 

CA przewija się dużo wsród użytkowników muzyki typu jazz czy blues.

 

Raczej wątpię aby były to opinie dotyczące amplitunerów. Rzadko kto słucha stereo na ampku.

 

Znalazłem monitor audio za 700pln co o nich sądzisz ?

 

Jakie dokładnie MA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość który mi odpisał tak " Witam, to są MMP2.Sprzedam za 650zł " wydaje mi się ,że BR2 bassreflex z przodu okrągły , duży głośnik z mębraną w kolorze białym bądź jak kto woli perła , malutki "gwizdek" to kolor złotawy jakby miedziany coś takiego.

 

Znalazłem wzmacniacz CA 640AV1 za 599 pln i HK970 za 699pln obydwa z pilotami w dobrym stanie. Nie ukrywam , że HK970 bardziej mi wizualnie przypadł do gustu.

 

Więc który będzie lepszy do mojego stylu muzyki szeroki przekrój przez POP,ROCK,TECHNO,ELEKTRONIKA,CZILLOUT

 

Wpadły mi też takie KEF C3 za 599pln , IQ30 za 800pln , Mordaunt Short Aviano 1 za 689pln , Gale Gold Monitor 499pln to na szybko z portalu alledrogo

 

gdyby było warto to w sumie niechciał bym zapłacić więcej za głośniki jak 700 pln ale muszą grać wszechstronnie bo ja takiej muzyki słucham.Stąd moja rozterka.To mój pierwszy zakup poważnego jak dla mnie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielbicielem MA a seria podłogowa brąz mnie nie zachwyciła aczkolwiek tych monitorków nie słuchałem. Co do tych wzmacniaczy to ani jeden ani drugi nie prezentują brzmienia wysokich lotów ale ty chcesz wydać na komplet 1000zł więc wybierz wzmacniacz zgodny z twoimi preferencjami (poczytaj recenzje) i wizualnością. Piszesz, że chcesz glosników wszechstronnych ale takich nie ma a na pewno nie są to monitory do 700zł, które mają poradzić sobie w 20m2. Chcesz czy nie musisz iść na kompromisy. Zaproponowałem ci głośniczki o w miarę neutralnie zestrojone, które sprawdzą się w różnorodnym repertuażu. Nie są nimi kef c3 są raczej antywszechstronne i do tego słabiutkie brzmieniowo. Kef Iq 30 też nie są wzorem "wszechstronności" ale o kulturalniejszym brzmieniu i potrzebują dobrze przemyślanego wzmacniacza. Moim zdaniem do muzy jakiej słuchasz średnio się nadają. Pozostalych nie słyszałem. Jeśli coś znajdziesz na portalu to znajdź testy i opisy w sieci i spróbuj wydedukować czy właśnie tego szukasz. Konkludując nie kupowałbym byle czego, poczekał i dozbierał trochę grosza na coś przyzwoitego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie CA640V2 Azur i Dali Concept 1 to na początek mojej drogi od czytania wszystkich testów i porównań w głowie się miesza.Tyle jest firm i modeli głośników , wzmacniaczy.Dla mnie wystarczy to co jest pogra , poczuję zobaczę. Dziękuję wszystkim za dobre rady i pomoc w wyborze.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.