Skocz do zawartości
IGNORED

---- DAC --- nowe' trendy'


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Kiedyś, zewnętrzny dac, był produkowany sporadycznie, i w większości przypadków, był przez producenta traktowany jako coś wykraczającego poza możliwości urządzeń produkowanych "w całości", i w jednej obudowie, i klasyfikowany jako urządzenie wybitne jakościowo, takie, które nie plasowało się inaczej, jak wyłącznie coś odrębnego, wybitnego, którego konstrukcja z racji jej samej, nie mogła być umieszczona w razem z "resztą" w jednej skrzynce.

 

Obecnie, z wielu wpisów na forum, można wyciągnąć ogólny wniosek, że tylko zewnętrzny dac połączony z "wybranym" transportem, umożliwi uzyskanie dźwięku na poziomie wyższym od tego, jaki można osiągnąć w "starodawny" sposób.

 

Czy z tego, co piszecie, ma wynikać, że transport + dac, to jedyna metoda na lepszy dźwięk ?

 

Czy ma to znaczyć, że obecnie produkowane zewnętrze dac'e, są na pewno "lepsze" od tych, montowanych w odtwarzaczach ?

 

Bo, wygląda to, jedynie, na nową modę w przemyśle audio; Kiedy już wszystko było, trzeba wymyślić coś, niby nowego, i przekonać klientów do tego, by uwierzyli, że to nowe, jest lepsze, i zmusić ich do kupowania tego nowego', na wszelkie sposoby obrzydzając to, co stare i znane.....

Ta metoda działa, najczęściej, w zestawieniu ze słabym, tanim sprzętem, bo jakiś argument musi być. Dodając do tego, funkcjonalność zewnętrznych dac'ów, która jest raczej, jedynym argumentem w temacie, prosperita dac'ów wydaje się być nie do podważenia.

Rzecz jasna, zewnętrzny dac nie mógł się obyć bez plików i na odwrót. Bo, to główny powód, podjęcia ich masowej produkcji. Zaś, bezpośrednią płaszczyzną ich zaistnienia, jest propaganda nieuchronnej cyfryzacji, której odpadowym, przy okazji, elementem, są dac'e.

Coś, jak zastąpienie telefonu z tarczą, telefonem gsm.

Przy tym, że, w erze telefonów manualnych, ludzie prezentowali się zdecydowanie lepszą kondycją psychiczną niż obecnie. I w naturalny sposób, cieszyli się tym, czego słuchali z radia mono i płyt wzorowanych na plastikowe pocztówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to też funkcjonalność. Ja np. nabyłem DAC to komputera. Okazało się, iż reprezentuje on lepszą jakość niż mój CD. No więc i CD podpiąłem do niego. Potem zorientowałem się, że i DVD mogę doń podłączyć i tuner SAT. No właściwie dlaczego nie. Podpiąłem też drugi komputer i tym sposobem zająłem wszystkie wejścia i DAC stał się sercem systemu.

Nie o jakość a o funkcjonalność tu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze DAC to sposob na dobry dzwiek za rozsadne pieniadze.

Nowe odtwarzacze CD to gowno, nie umywajace sie poziomem do takich klasykow jak sony cdp x555es, x779es pioneer pd 91, 75, denon dcd 1520

 

jednak podstawowa wada tych klockow to wymierajace lasery, do pewnego poziomu mamy dobre uzywane odtwarzacze z wciaz dostepnymi laserami, ale powyzej tego poziomu mamy albo klocki z laserami na wymarciu albo nowe gowna ktore nie sa nawet w 20% tak dobre jak te 20 letnie sprzety, wiec rozsadna opcja jest DAc+ transport z dobrym mechanizmem i dostepnym laserem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Osobiscie uwazam ze DAC to sposob na dobry dzwiek za rozsadne pieniadze.

 

 

Jednak dac zewnętrzny, identycznie jak dac wbudowany w odtwarzacz, ma zdecydowany wpływ na dźwięk. Posiadając jeden dac, bez względu na transport, słuchamy dac'a. Identycznie jak w odtwarzaczu. By coś zmienić, należy zmienić dac. Na pułapie podstawowym, jest to nie do uniknięcia. Żonglowanie player'ami, zastąpiono żonglerką dacami, plus kombinacje z doborem transportu.

Chyba, że temat dotyczyć będzie urządzeń nie typowo audio, np. komputer, strumieniowce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.