Jump to content
IGNORED

Zmiana wzmacniacza Eltax Monitor III


balladyn

Recommended Posts

Witam. Posiadam wymienione w tytule monitory. Kupiłem je jakiś czas temu z myślą, że będą stały na biurku i tak było. Sprawdzały się bardzo fajnie jako pc audio. Zasilane były wzmakiem sprowadzonym z Chin lepai lp-2020a. Radził on sobie jak za takie pieniądze ok. Źródłem był zazwyczaj laptop z dac Fiio e10. Kupiłem sobie jednak TV do pokoju (paru letnią toshibę 42xv635d) wraz z PS3 bo chciałem ograć parę tytułów z poprzedniej generacji. Przy okazji postawiłem monitory obok telewizora (na ziemi gdyż nie mam podstawek - btw dużo zyskam jeśli kupię albo zrobię jakieś standy na wysokości głowy podczas oglądania?). Podłączyłem tv ze wzmakiem za pomocą wyjścia słuchawkowego gdyż tylko wtedy mam możliwość regulacji głośności z pozycji kanapy/fotela :P (tv wyciszam na maksa i reguluje suwakiem "słuchawki").

 

Teraz do rzeczy. Zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie. Być może lepiej będzie pozbyć się tego małego wzmacniacza (i Fiio bo obecnie rzadko używam), bo na bank szybko ktoś to kupi i po prostu poszukać jakiegoś używanego wzmacniacza stereo z pilotem za trochę większe pieniądze? Myślałem o kwocie tak 350zł +-. Znajdę w tej cenie coś fajnego używanego? Proszę mnie nie jechać pod kątem "prawdziwe stereo zaczyna się od Xk zł" :P, bo szukam po prostu normalnego rozwiązania dla studenta, żeby było wygodne a przy okazji dobre jak na swoją półkę cenową. Inną opcją byłby jakiś starszy amplituner stereo z wejściami optycznymi ew. hdmi, wtedy mógłbym to podłączać inaczej, ale nie wiem czy jest to warte zachodu na takie potrzeby?

 

Dodatkowo czasami gram na ps3 w słuchawkach. W tej chwili w to samo wyjście gdzie podłączam wzmacniacz, wpinam po prostu słuchawki i ciągnę je na przedłużce 3m. Posiadam słuchawki Sennheisera px360. Kiedy wpinam je jednak bezpośrednio do ps3 za pomocą wyjścia multi av to nie słyszę jednak lekkiego szumu jaki jest przy wyjściu z tv. Jestem jednak trochę zmuszony do takiego rozwiązania jak teraz znów przez brak regulacji głośności bezpośrednio z konsoli (musiałbym w każdej grze regulować sobie dźwięk a tak ściszam/zgłaśniam za pomocą tv). W przypadku zakupu wzmacniacza mógłbym wpiąć sobie słuchawki do niego i regulować je pilotem.

 

Może w ogóle powinienem pomyśleć o zmianie kolumn? Podobają mi się one jednak i wydają się wystarczające na moje potrzeby. Mam pokój jakieś 15m^2. Tv jest centralnie na jednej ścianie trochę skierowany w bok, a ja na przeciwko mniej więcej 3,2m od niego. Używane są teraz głównie do grania i po prostu jako dźwięk z tv (telewizja naziemna). Czasami będę odpalał jakiś film z lapka.

 

Pozdrawiam

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.