Skocz do zawartości
IGNORED

Zaplanowanie audio do nowego pokoju


Wiru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dużymi krokami kroi mi się kapitalny remont pokoju, i gdzieś po umyśle krąży mi stworzenie w nim systemu audio (myślę o 5.1) ale jak ma sprawa wyglądać

Posiadam kartę dźwiękowa Asus xonar essence st (która posiada wyjście optyczne, przynajmniej z tego co mi wiadomo) i chciał bym je podpiąć do wzmacniacza. W skrócie to telewizor ma służyć głównie jako monitor a większość rzeczy ma lecieć z PC'ta

Wiec szukam czegos co pozwoli mi to wszystko spiac w jakąś logiczna całość. Najbardziej zależy mi na dobrej jakości dźwięku z PC ale szkoda było by w tym wszystkim pomijać tv... Wątpię raczej abym znalazł coś co obsłuży 2 porty optyczne, a już na pewno nie w moim budżecie, bo prawda jest taka ze zależy mi na jak najniższej cenie ale przy tym by miało to przyzwoita jakość wiec w najgorszym wypadku telewizor może iść po stereo (fajnie było by mieć też do tego pilot) co możecie mi polecić na moje wymagania?

Nie mam jeszcze na oku ani żadnych kolumn ani nic, ponieważ i tak tego wszystkiego najzwyczajniej naraz nie kupię z powodu braku takiej ilości pieniędzy. Sam remont trochę kosztuje, wiec będzie dokładać cegiełkę po cegiełkę to mojej muzycznej maszyny.

Pozdrawiam, Wiru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że mało złociszy posiadasz ale nie wiadomo jaka to suma jest do wydania,z używek taka Yamaha rxv640 pogoniłem ją za 350zł a posiada komplet wejść/wyjść chyba 4 cyfrowe,sprzęt z 2004r i daje rade w kinie a stereo słabiej ale wiadomo czym to jest podyktowane,do tego jakiś zestaw 5.1 i masz przyzwoity system za przyzwoite pieniądze.

Skoro już szykujesz remont warto poprowadzić kable na tylne kolumny w sposób niewidoczny i nie szpecący wystrój pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym myślałem, chyba zdecyduje na poprowadzenie kabli pod podłogą :)

Takie pytanko jaki kabel polecicie? Bd musiał tego kupić z 20m i dobrze by się było zmieścić w jakiejś rozsądnej cenie, myślałem o czymś z miedzi beztlenowej znacie jakieś hurtownie gdzie mógł bym kupić taki kabel w niskich cenach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha rxv640 wygląda całkiem ok jak za taką cenę... Z tego co słyszałem to sprzęt audio się dużo trudniej zużywa i można brać śmiało używki. Myślałem wydać na amplituner ok 500 zł wiec wątpię by coś lepszego z pilotem się znalazło. Szkoda ze z tym stereo słabo stoi ale pewnie i tak będzie ok jak za taką cenę cudów wymagać cie będę :) (chyba ze coś polecicie innego ew minimalnie droższego by lepiej radzilo sobie w stereo?)

Rozumiem ze te gniazda po prawej to w/w wejścia cyfrowe optyczne? (przepraszam za takie likowe pytanie ale nigdy jeszcze nie miałem dźwięku po cyfrowych łączach)

Przepraszam ze nie edit ale mój post musi zostać zatwierdzony przez moda tak więc nie mogłem tego uczynić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie jak pomyślałem to nie wiem czy do końca dobra drogę wybrałem...

W sumie głównie słychać u mnie muzykę późnej gry i filmy i nie wiem czy nie zmienić koncepcji z 5.1 na 2.1... Z ew rozszerzeniem do 5.1 ale z naciskiem na stereo

Bo tak się zastanawiając stwierdziłem, że chyba nie wykorzystam potencjału 5.1 bo filmy i tak głównie oglądam w sieci z takiego kinomana, gdzie jakoś dzwieku pozostawia wiele do życzenia a już na pewno nie jest to 5.1... Jak myślicie pchać się w to czy może jednak zostać na 2.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: ma w domu w salonie stereo i kd, główne kolumny podłogowe wspólne przełączane przełącznikiem diy. Dźwięk z 2.1 (duże kolumny+sub podłączone do wzmaka stereo) jest na tyle dobry, że nie odczuwam potrzeby przełączania na kd w codziennym oglądaniu TV. Owszem, jak mam film w formacie kd, jak gram na ps3 to przelączam na kd, ale myślę, że mógłbym się bez tego obyć. Natomiast słuchanie muzzyki na wzmaku kd nie sprawia przyjemności, czyli w drugą stronę powyższa zależność nie zachodzi.

 

Jeśli będziesz kładł kable w ścianach pamiętaj by położyć je w grubszych sztywnych rurkach pcv, tak, byś w przyszłości mógł ewentualnie dołożyć kable, jeśli teraz pójdziesz np. w stereo 2.1, a będziesz chciał dołożyć kiedys do 6.1 czy ile tam x.1. Nie polecam natomiast kładzenia rurek flex, bo przy przeciąganiu kabla pojawiają się czasami trudności (kabel haczy o karbowanie).

 

powodzenia.

 

PS.

 

A przy remoncie zastanów się, czy nie ruszyć ewentualnie tematu akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do telewizora zestaw Kina Domowego, do słuchania muzyki zestaw stereo, a do słuchania plików z komputera polecam dobry zestaw głośników satelitarnych z drewnianym porządnym subwooferem. Mieszać nie ma sensu bo i tak po przewaleniu sporej ilości sprzętu skończy się na jednej z tych opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.