Skocz do zawartości
IGNORED

Acoustic Energy Aegis One - jaki wzmacniacz


Michał Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za wzmacniaczem stereo i tunerem cyfrowym do kolumn "acoustic energy aegis one", ale nie znam się za bardzo na tym sprzęcie jak możecie mi doradzić jakieś modele który zagra dobrze z tymi podstawkami to byłbym wdzięczny np. linki z allegro lub nazwy. Głównie będę słuchał radia i muzycznych kanałów TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a jaki budżet? Używany, nowy?

Jesteś pewny że w Twoim metrażu wystarczą te kolumny? Mam nadzieję że tak, bo powyżej 15m^2 to one wysiądą.

 

Co do wzmaka. Kieruj się w sprzęty oddające barwę lekko ocieploną, szczególnie mowa o średnicy.

Z używanych, a sprawdzonych: Philips FA-960, Fine Arts by Grundig A-9000(choć ze względu na problemy nie polecam nieobeznanemu w elektronice), Hitachi HA-007(świetny sprzęt!).

Z nowych (tu mocno zależne od ceny); najtaniej a bardzo dobrze: Xindak a-06.

 

Tuner po prostu kup jaki Ci się podoba znanych marek, ważne żeby sprzęt nie był naprawiany przez kowala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka w kawalerce w pokoju 3m x 5m - 15m2 wiec to mi narazie wystarczy, mam jeszcze na oku Mission 702e za 250 złotych ale myślę że są za duże do tego mieszkania.

 

Szukam sprzętu używanego.

 

Słyszałem że nie kupuje się droższego wzmacniacza od kolumn a mój budżet na wzmacniacz to w granicy 400-700 złotych a jak się trafi coś dobrego do 1000 to będzie później do lepszych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wzmak droższy od kolumn czy odwrotnie to lepiej zostawić w spokoju, bo np. wzmacniacze które Ci podałem grają dźwiękiem jak za ok. 1000zł, a można je kupić za 300zł.

 

Mission nie będą za duże. Ale wybierz które chcesz.

 

Kup któryś z zaproponowanych wzmacniaczy, a i tak kolumny będą najsłabszym ogniwem. Jeżeli kolumny to pewne 8ohm(jak Aegis One) to śmiało kupuj nieznanego za bardzo Hitachi Ha-007, który gra na bardzo wysokim poziomie, a doskonałą myśl inżynierów widać po zdjęciu pokrywy.

Ewentualnie zapoluj na oryginalnego Philipsa Fa-960 i też otrzymasz wspaniałe analogowe brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, rozglądam się za wzmacniaczem stereo i tunerem cyfrowym do kolumn "acoustic energy aegis one", ale nie znam się za bardzo na tym sprzęcie jak możecie mi doradzić jakieś modele który zagra dobrze z tymi podstawkami to byłbym wdzięczny np. linki z allegro lub nazwy. Głównie będę słuchał radia i muzycznych kanałów TV.

 

A GRUNDIG A-903 do tych głośników mógłby być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.