Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wieży pomoc


21pirlo21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Bez zbędnego "gadania" przejdę do rzeczy.

Potrzebowałbym pomocy w wyborze wieży. Nie musi być to jakiś potwór, ale coś lepszego niż miniwieża mogłoby być.

Moje oczekiwania:

- odtwarzanie płyt CD, CD-R, CD-RW i formatów MP3, WMA

- jak największa moc głośników przy jak najmniejszym poborze mocy :)

- wyjścia na usb, aux

- gniazdo kart pamięci

- subwoofer w komplecie lub wyjście na podpięcie go po dokupieniu

- zmieniarka płyt na chociażby 3 też byłaby świetną sprawą

- możliwość podłączenia dodatkowych kolumn, głośników; jeśli na takie bym się zdecydował w przyszłości

Parametry techniczne:

Ogólnie niewiele się na tym znam, dlatego ten temat z prośbą o pomoc.

Generalnie wieża miałaby się znajdować w małym pokoju co nie znaczy, że mocy nie ma mieć wcale ;) Nie oczekuję perfekcyjnej jakości dźwięku, ale kupowałbym ten sprzęt dla siebie, nie jako prezent itp. Więc warto zainwestować w coś dobrego co posłuży parę dobrych lat.

Budżet: Na chwilę obecną do 2000 zł, aczkolwiek nie wiem ile moje wymagania się cenią, dlatego możecie podać droższe wersje również. Ewentualnie będę miał na co składać.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i jeśli podobne tematy już były, przepraszam. Przyznaję się bez bicia, że forum przejrzałem pobieżnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert życzeń jakiś?,bez przesady google nie gryzie,ewentualnie można coś doradzić w kwestii wyboru pomiędzy konkretnymi modelami,kurcze chopie nie tędy droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert życzeń jakiś?,bez przesady google nie gryzie,ewentualnie można coś doradzić w kwestii wyboru pomiędzy konkretnymi modelami,kurcze chopie nie tędy droga

tROL czy leniuszek -- tRol bo za bardzo przemądrzały.

Z kilometra czuć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak największa moc głośników przy jak najmniejszym poborze mocy :)

 

Proszę wyjaśnij o co dokładnie Ci chodziło. Moc to moc. Jak mało dasz to mało wyciągniesz. Odwieczne prawa fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolth Podałem jak najwięcej danych, żeby ten kto to przeczyta miał jak najwięcej informacji na temat tego czego szukam. Nie chcesz nie pomagaj i nie czytaj jeśli ci to tak przeszkadza.

90125 Dziękuję, że oceniasz mnie po jednym poście (na szczęście "hejty bez twarzy" mnie nie ruszają). To jest Subforum dla początkujących. Moderator dopuścił ten post więc myślę, że nie przekroczyłem swoich uprawnień.

Markus77 Chodziło mi głównie o to, aby nie zjadły mnie rachunki za prąd. Żeby pomimo małego zapotrzebowania prądu nie odbiło się to znacząco na sprzęcie. Nie wiadomo co wciskają ci w sklepie jak znasz o sprzęcie tylko podstawowe informacje. 2x30W myślę, że by mi starczyło, aczkolwiek nie mam porównania i nie wiem czy to rzeczywiście wystarczająca moc. Przy czym nie organizowałbym jakiś imprez na tym sprzęcie, raczej spokojnie siadł w fotelu i posłuchał po pracy ;)

 

Nie wiem mogę wypisać jakichś swoich faworytów, aczkolwiek tak jak już pisałem wcześniej moja wiedza jest znikoma więc stwierdziłem, że nie ma wogóle sensu tego robić tylko posłuchać rad od osób które się bardziej orientują w temacie niż ja. Choć może jestem w błędzie i bardziej pomogę jak podam sprzęt jaki by mi w teorii pasował. Przykładowo ostatnio przeglądałem neta i stwierdziłem, że taki Denon RCD-M39 byłby całkiem spoko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo taka Yamaha MCR-N560

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolth Podałem jak najwięcej danych, żeby ten kto to przeczyta miał jak najwięcej informacji na temat tego czego szukam. Nie chcesz nie pomagaj i nie czytaj jeśli ci to tak przeszkadza.

90125 Dziękuję, że oceniasz mnie po jednym poście (na szczęście "hejty bez twarzy" mnie nie ruszają). To jest Subforum dla początkujących. Moderator dopuścił ten post więc myślę, że nie przekroczyłem swoich uprawnień.

Markus77 Chodziło mi głównie o to, aby nie zjadły mnie rachunki za prąd. Żeby pomimo małego zapotrzebowania prądu nie odbiło się to znacząco na sprzęcie. Nie wiadomo co wciskają ci w sklepie jak znasz o sprzęcie tylko podstawowe informacje. 2x30W myślę, że by mi starczyło, aczkolwiek nie mam porównania i nie wiem czy to rzeczywiście wystarczająca moc. Przy czym nie organizowałbym jakiś imprez na tym sprzęcie, raczej spokojnie siadł w fotelu i posłuchał po pracy ;)

 

Nie wiem mogę wypisać jakichś swoich faworytów, aczkolwiek tak jak już pisałem wcześniej moja wiedza jest znikoma więc stwierdziłem, że nie ma wogóle sensu tego robić tylko posłuchać rad od osób które się bardziej orientują w temacie niż ja. Choć może jestem w błędzie i bardziej pomogę jak podam sprzęt jaki by mi w teorii pasował. Przykładowo ostatnio przeglądałem neta i stwierdziłem, że taki Denon RCD-M39 byłby całkiem spoko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo taka Yamaha MCR-N560

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pirlo.. to że na tabliczce znamionowej wzmacniacza czy wieży napisane jest np 250 Watt, nie znaczy że sprzet ten cały czas ciągnie tyle.. jest to maksymalna konsumpcja mocy jaką może w jakimś szczytowym momencie "pobrać" sprzęt.

tak samo jeśli masz np 2x 40 wat, nie znaczy to że sprzęt ciągnie~ 100watt. zależy to od poziomu głośności, podbicia, włączonych funkcji itd.

 

co do tych 2 propozycji, hm.. no skoro zależy Ci na całej masie tych funkcji to może to jest niezły pomysł.. z tych dwóch to chyba brałbym Yamahę.. ogólnie Pianocrafty chyba są chwalone w swojej kategorii wagowej ;)

Denon ma z kolei szersze dolne pasmo przenoszenia, co W TEORII może świadczyć że denon niżej schodzi jeśli chodzi o niskie tony..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Jestem tu nowy, choć muzyki słucham od kiedy sięgam pamięcią. Teraz chcę poświęcić trochę swojego trudem "wyszarpanego" wolnego czasu, by "nauczyć się :) słuchać" dźwięku odtwarzanego w dobrej jakości.

Na wstępie proszę o pomoc w ocenie sprzętu audio, mam zestaw " Braun Atelier " P4, PA4,CD5, CC4, C4. to wieża z lat 90-tych, ostatnia edycja Brauna, który teraz jest znany tylko z golarek i sprzętów AGD. Dostałem ją niedawno i szukam informacji o tym sprzęcie. Braun produkował niegdyś dużo sprzętu hi-fi wysokiej klasy i był ceniony. Niestety pomimo moich poszukiwań, na ten zestaw nie mogę znaleźć prawie żadnych wiadomości. Na niemieckich (czyli rodzimych Braunowi) stronach internetowych jest ich niezmiernie mało, a tego nie rozumiem lub raczej bardzo mnie to dziwi. W latach 90-tych to zestaw ten był drogą "perełką" dla koneserów. Jeśli ktoś miał z tym zestawem styczność, bądź jest w jego posiadaniu, to bardzo proszę o wszelkie informacje co do jakości sprzętu, jego parametrów, itp..

Może ktoś pomoże mi to w przybliżeniu go wycenić, bo nie wiem czy lepiej to sprzedać, dołożyć troszkę i kompletować coś innego ??????? Mam zwykle kable, mimo to po "odpaleniu" zestawu dźwięk jest naprawdę fajny, tylko czy może być lepiej? Za wszystkie otrzymane informacje i uwagi z góry dziękuję.

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.