Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw sieciowy stereo do 4000 zł. Proszę o radę !


blazeyj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Od jakiegoś czasu chodzę z zamiarem kupna zestawu stereo. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby amplituner był sieciowy, obsługujący m.in. Spotify, DLNA itp. Jeżeli chodzi o brzmienie słucham głównie muzyki klasycznej oraz jazzu. Lubię jednak słuchać głośno muzyki. Zależy mi na tym, żeby charakterystyka była prosta, ale również żeby dobrze były słyszalne basy. Pomieszczenie, w którym będzie stał zestaw ma ok. 20m^2. Dodam jeszcze, że przeszukując oferty nie znalazłem odtwarzacza sieciowego stereo, większość z nich są to amplitunery 5.1, 7.1. Raczej kina domowego z tego robić nie będę, więc nie zależy mi na wilokanałowości, no ale jak jest tak jest.

Wzbierając amplituner kierowałem się głównie funkcjami oraz ceną. Oto co wybrałem:

DENON AVR-X2000

YAMAHA RX-V500D

Prosiłbym o pomoc w wyborze.

Jeśli natomiast chodzi o zestaw kolumn to nie mam pojęcia do wybrać. Myślałem o:

Boston Acoustics A 250,

Jbl ES 80,

YAMAHA NS-555

ale czy to dobry wybór to nie jestem przekonany.

Czy macie jakieś propozycje, zalecenia?

Staram się zmieścić w całości w 4000 zł, ale jak trzeba będzie to mam trochę więcej w zapasie.

Wdzięczny za każdą odpowiedź,

Pzdr !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do muzyki klasycznej zdecydowanie odradzam amplituner wielokanałowy, zresztą w każdej sytuacji, gdzie słuchamy muzyki zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest urządzenie dwukanałowe.

Do wyboru masz cztery amplitunery stereofoniczne sieciowe: Onkyo TX-8050, Yamaha R-N500, Harman Kardon HK3700 oraz model wyżej HK3770. Za chwilę będzie jeszcze prostsza wersja Yamaha R-N300.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zaproponowałbym zestaw oparty na amplitunerze Onkyo TX-8050 oraz zestawie kolumn Indiana Line Tesi 560. Jest to konfiguracja, która powinna w pełni Cię usatysfakcjonować.

Drugą opcją, niestety droższą, dodatkowo elektronika złożona z produktów różnych marek jest zestaw, składający się ze wzmacniacza NAD C316BEE lub Xindak A-06 oraz odtwarzacza strumieniowego Denon DNP-720AE. Do takiego zestawu proponuję także kolumny Indiana Line lub bardzo dobre, potężne monitory Dali Zensor 3.

 

Ostatnią propozycją jest system zbudowany na bazie wzmacniacza BC Acoustique EX-302 oraz odtwarzacza Sonos Connect ZP90. Sonos daje nieporównywalnie większą funkcjonalność, dostęp do praktycznie wszystkich usług streamingowych. Dodatkowo BC Acoustique posiada wbudowany przetwornik, tak więc ZP90 łączymy kablem cyfrowym ze wzmacniaczem co gwarantuje wysoką jakość dźwięku.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiedni wątek co do odtwarzania sieciowego (w tym obsługa Spotify, WiMP hi-fi itp):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.