Skocz do zawartości
IGNORED

czy to zagra jakoś ?


pietras32

Rekomendowane odpowiedzi

onkyo SR502E , głośniki ZG40C i GS 424 Adam - amplituner i gramofon mam a głośniki jakoś nie złupią kieszeni . tyle że to Tonsil i kompletnie nie mam pojęcia czy w takiej konfiguracji można uzyskać jakiś efekt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki zestaw dla początkującego. No od czegoś trzeba zacząć. Gaci to nie zerwie a jedynie będzie słychać, że grają. A jak wkładka jeszcze się dopytam?

Aha, czy ten Onkyo ma przedwzmacniacz gramofonowy bo po fotkach widziałem, że chyba nie. Ale być może się mylę. Jeśli nie ma to następny wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo SR502E , głośniki ZG40C i GS 424 Adam - amplituner i gramofon mam a głośniki jakoś nie złupią kieszeni . tyle że to Tonsil i kompletnie nie mam pojęcia czy w takiej konfiguracji można uzyskać jakiś efekt :)

 

Z tego co widzę w manualu do tego Onkyo, to nie ma on wejścia gramofonowego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale nie byłem pewien. Czyli pewne jest tylko że mamy Onkyo i Adama (bez podania wkładki). Te Tonsile to bym odpuścił no i w tym wypadku trzeba się zastanowić nad kupnem zewnętrznego preampa lub wymienić Onkyo na coś innego.

Pytanie zasadnicze: jakim budżetem dysponujemy - bo to teraz jest kluczowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama mam chęć wymienić na Duala CS455 z wkładką DMS 251E z igłą DN 251E .( wydaje mi się ciekawszy i chyba nadal produkowany ,to i o jakiekolwiek części prościej ) Onkyo po prostu mi służy jako kino domowe . jaki wzmacniacz lub przedwzmacniacz polecacie . kasy wiele nie mam bo i głośniki muszę albo wybebeszyć i wymienić posiadane pudła albo kupić coś w okolicach 600 PLN . nie mam wytrawnego ucha ( wręcz pospolite ) ale lubię gdy gra normalnie bez cudactw :)

dzięki za podjęcie wątku bo trudno mi cokolwiek zdecydować . wymiana gramofonu wydaje mi się dobrym krokiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze moje kroki a Adama pozyskałem w rozliczeniu ( w celu wyjaśnienia ) , poklikałem i okazuje się że są w obiegu całkiem ciekawe płyty ( przestrzeń muzyczna mnie interesująca ) a koszty ich pozyskania są dość niewysokie.

Klikając coraz bardziej mi się spodobała zabawa w czarną płytę , na tyle że dziś zamierzam zrealizować i uruchomić w kroku pierwszym tę fantazję :)

 

16 może 17 m2 ale trochę zagracone :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trochę zagracone :(

 

 

To dobrze, tak ma być (wskazane są wszelakie książki, obrazy półki czy też półeczki) ważne aby ściana nie była goła znaczy się całkiem płaska).

Przy zakupie przedwzmacniacza gramofonowego najlepiej wyjdziesz na używkach (zawsze taniej). Omijaj szerokim łukiem wszystkie SPR-y i te do kwoty 150 zł. Patrząc teraz na znany portal ciekawym jest pre NAD PP 2 za 333 zł (może uda Ci się trochę zbić na cenie choć jest OK. Ten NAD ma zarówno wejścia na wkładki MM jak i MC. Miałem też taki i jest OK. Za lepsze będziesz musiał zapłacić znacznie więcej. Kup pre i podepnij pod tego ONKYO posłuchaj jak chodzi - dopiero wówczas przemyśl czy warto kupić nowy (inny) wzmacniacz. Co do pudeł to posłuchaj jak to gra. Może uda Ci się pożyczyć jakieś inne pudła byś miał porównanie dźwiękowe jak to gra.

Wszystko małymi kroczkami i nie wszystko na raz bo nic z tego nie wyjdzie. Najpierw pre. Może ktoś będzie miał inny pomysł co do pre ale w obecnej chwili w podobnej cenie nie widzę nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . czyli pow. 300PLN sama doklejka do obecnego wzmacniacza, więc może lepiej wyczaić na Allegro stary ale rasowy i chyba nie będzie wiele drożej a grać powinien lepiej. Widziałem fajne i wielkie po 300-450 PLN a tańsze od popularnych Radmorów. Wszak to Onkyo kupiłem w 21 wieku.

Głośniki mam i tak do wymiany bo dają radę jakoś zaledwie w filmach, muzyki słuchałem zawsze na słuchawkach. Tyle że wszędzie dostępne są głośniki Tonsila a dalej jest przepaść cenowa :( .

Pudła są fajne z MDF , grube i ciężkie. Dość duże ale z basem po boku. Mam wrażenie że to nie najszczęśliwsze rozwiązanie i wymaga chyba dość solidnego i miękkiego basiaka a siedzi " drewniany " .

 

jeszcze pomęczę :) - wymiana gramofonu to dobry pomysł? mam wrażenie że Adam ma po prostu aureolę sentymentalną( tak wywnioskowałem z czytania wpisów na forach ) . Gramofonu nie chciał bym zmieniać zbyt szybko a jest szansa wymienić praktycznie bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup oddzielnego preamu (zauważ że ma on wejście i na wkładki MM i na MC), wówczas nie jesteś uwiązany do jednego wzmacniacza i możesz sobie potestować np. na pożyczonych. Można kupić wzmacniacz z wbudowanym preampem (MM, MC) ale cena jest coś ok 1,5 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyli to Onkyo moje powinno mi wystarczyć póki co :) to może i dobrze. to lepiej włożyć parę groszy w głośniki .

dzięki bardzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ten Marantz ma wbudowane pre ale tylko do MM. Musiałbyś posłuchać opinii o tej marce bo ja nigdy w to nie wchodziłem. Były po za moim zainteresowaniem.

Napiszę tak jak ja bym to zrobił a reszta decyzji zależy już od Ciebie.

1. Zostawił bym to ONKYO.

2. Kupił do tego pre.

3. I w tym momencie skupiłbym się na dopasowania kolumn i ewentualnie potestowaniu wkładek różnych (na jakieś tam przestrzeni czasowej 2 - 3 miesięcy np.) Wówczas zobaczysz (usłyszysz sam) czego jeszcze brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze moje kroki a Adama pozyskałem w rozliczeniu ( w celu wyjaśnienia ) , poklikałem i okazuje się że są w obiegu całkiem ciekawe płyty ( przestrzeń muzyczna mnie interesująca ) a koszty ich pozyskania są dość niewysokie.

Klikając coraz bardziej mi się spodobała zabawa w czarną płytę , na tyle że dziś zamierzam zrealizować i uruchomić w kroku pierwszym tę fantazję :)

 

16 może 17 m2 ale trochę zagracone :(

 

Czesc,

 

Tak jak pisze Greg, moze najpierw zastanow sie nad preampem oraz kolejne zmiany malymi krokami, nie wszystko na raz.

 

W miedzyczasie zobaczysz czy zapal do winylu ci sie nadal bedzie udzielac. Czy bedziesz mial nadal ucieche po dluzszym czasie. O winyle trzeba dbac: mycie, przygotowywanie plynu do mycia, wymiana kopert na czyste. Poza tym wypoziomowany stolik, dobrze wyregulowany gramofon, ramie, wkladka. To zajmuje czas i trzeba byc cierpliwym.

 

Czy warto? Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.