Skocz do zawartości
IGNORED

Co lubia B&W 684 s2?


pozdraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czuje sie troche jakbym niespecjalnie dobrze umiejac plywac, wskakiwal do dosc glebokiej wody. Stad moja tutaj prosba o pomoc. Otoz, nie mam doswiadczenia w tematyce stereo, a chcialbym skompletowac uroczo grajacy zestaw, raz a dobrze, na ladnych pare lat. Potrzebuje porady zaawansowanych uzytkownikow w sprawie doboru wzmacniacza i odtwarzacza do wspomnianych kolumn B&W 684 s2. Slyszalem je w zestawieniu z Rega Brio-R i Rega Apollo-R i musze powiedziec, ze dzwiek z dobrych nosnikow oczarowal mnie (byla przestrzen, mruczacy gleboki bas, srednie i wysokie tony bardzo wymownie zagraly na moich uszach, wszystko wydawalo sie pelniejsze, dostojniejsze i grane bez wysilku w porownaniu z Rega RS3, bo taki mialem odnosnik). Zastanawiam sie tylko czy te kolumny moglyby zagrac jeszcze lepiej w jakims innym zestawieniu. Muzyka jaka porusza moja dusze to raczej spokojne, przestrzenne dzwieki - ambient, jazz (przede wszystkim Jan Garbarek), nieco trip-hopu (Massive Attack, Portishead), muzyka filmowa, chill-out, nie gardze rowniez blues'em, i klimatami typu Radiohead, Pink Floyd, Abraxas. Zestaw chcialbym podlaczyc do tv i odtwarzacza blu-ray. Pomieszczenie ma okolo 15m2 (panele podlogowe, sciany karton gips, w jednym rogu i na dluzszej scianie duzych rozmiarow sofa w odleglosci okolo 2,5m od glosnikow, w kolejnym rogu sredni regal, plus aneks o powierzchni okolo 10m2). Kolumny musze niestety przysunac praktycznie do samej sciany, stad wybor B&W 684 s2.Jezeli chodzi o budzet na odtwarzacz i wzmacniacz, to jest to kwota okolo 4000zl. Poradzono mi Audiolab 8200, Rega Elex, Naim Nait 5si. Zadnego z tych urzadzen nie slyszalem, wiem ze sa bardzo drogie, ale mysle, ze moglbym upolowac cos z drugiej reki w tym budzecie. A moze warto wybrac cos z nieco starszych, sprawdzonych urzadzen. Czy ktorys z uzytkownikow zechcialby podzielic sie swoimi doswiadczeniami i moze slowem porady?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór systemu Rega Bior-R z Apollo-R jest jak najbardziej odpowiedni, to świetny, bardzo muzykalny zestaw, który jest w stanie dobrze wysterować kolumny i zaoferować przyjemne brzmienie.

Alternatywy - na pewno proponuję posłuchać elektroniki NAD. Proponowałbym zestaw C356BEE / C516BEE, który z upustem klubowym niewiele przekroczy założony budżet, a brzmieniowo powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Rewelacyjnym natomiast połączeniem będzie system Roksana K2, który aktualnie w pakiecie promocyjnym niestety kosztuje wyraźnie więcej, ale zawsze możesz wesprzeć się np. bezpłatnym systemem ratalnym.

Dosyć ciekawie mógłby jeszcze zagrać zestaw Vincent SV-400 / CD-400.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dla tych, którzy interesują się podobnym tematem. Zdecydowałem się na zestaw, który miałem przyjemność usłyszeć w salonie - Rega Apollo-R, Rega Brio-R i B&W 684 S2 połączone interconnectem Rega Couple 2 i kablami Rega (tu wybrałem kabel starszej generacji Rega Quattro zamiast Rega Duet, to ze względu na sugestie producenta, że nie ma się co szarpać, sprzęt grał będzie dobrze). Najpierw przyjechały do mnie B&W. Nowe. Wyskoczyły z pudełka i (pomimo ceny, której nawet w najśmielszych snach nie śmiałbym zataić) oczarowały moją szanowną małżonkę swoją posturą, którą mogę opisać jako połączenie konserwatywnej dostojności z widoczną aczkolwiek nienarzucającą się nutą drzemiących w urządzeniu poważnych możliwości. Przyjaciel pożyczył mi swój zestaw złożony z Teac AR610 i jakiegoś Technics'a. Kable QED Silver Anniversary, interconnect Van Den Hul. Miałem wreszcie coś, na czym mogłem posłuchać muzyki. Pierwszy raz od 10 lat. Grało to całkiem przyzwoicie, choć do czaru, jakiego doświadczyłem w salonie, sporo brakowało. Parę dni później dotarł do mnie Apollo-R i dźwięk znacznie się poprawił, nawet przy włączonej w Teac'u opcji "source direct" zestaw grał znacznie wyraźniej, szczegółowo i soczyście. Wciąż jednak dźwięk nie chwytał mojego smaku tak jak przy odsłuchu w salonie. Jeszcze później udało mi się wypożyczyć lampę Mr Liang Audio, Celestion f28 i kable QED XT 400. Gwizdek w f28 w zestawieniu z lampą i Apollo-R grał tak, że można było zatracić się w samym tylko świecie wysokich tonów, zwłaszcza w nagraniach w stylu Raz Dwa Trzy. Podobało się to w połączeniu z niższym i znacznie bardziej szczegółowym niż w B&W basem. Porównaniom nie było końca. Lampa nie wykazała specjalnej sympatii do B&W. Nie byłem jednak pewien na ile moje pomieszczenie miało tutaj głos. Byłem bliski wymiany głośników na Celestiony. Znalazłem już nawet kupca na moje i zacząłem negocjacje ceny Celestionów. Tymczasem przyszedł wzmacniacz i interconnect. Rega Brio-R pozwoliła B&W rozwinąć skrzydła. W pierwszej chwili zachwyciłem się zestawieniem, wyskoczyłem z kapci i rozpocząłem lewitację wzdłuż i wszerz sufitu. Miałem jednak obok Celestiony. I znów się zaczęło. Porównania, analizy i przepinanie tam i z powrotem. Lampa sama schowała się pod szafkę i poprosiła o taksówkę do domu. Szanowna małżonka zasugerowała, całkiem słusznie zresztą, zakup białego kaftanu. Kilka dni później odkryłem trociny wewnątrz mojej czaszki. Ponieważ w jednej kolumnie B&W podstawka miała niewielkie uszkodzenie, czekała mnie ponowna wizyta w salonie, celem wymiany, a że trociny zaczynały opanowywać niebezpiecznie rozległe połacie mojej szarej masy, a miły pan ze sklepu akurat zadzwonił z informacją, że nowa podstawka już czeka, uznałem, że trzeba mi do specjalisty. Ten ostatni, kiedy usłyszał o moich planach wymiany kolumn, zrobił twarz jakby usłyszał, że zostało mu jakieś trzy miesiące życia. Wytłumaczył zielonemu szczypiorkowi, że dopiero za jakieś 80 godzin grania szczypiorek będzie miał prawo oceniać dźwięk. Tymczasem morda w kubeł i czekać. Tym to sposobem B&W zostają. Z każdym dniem grają coraz lepiej. A szczypiorek, mniej zielony cieszy. Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam,

Odkopuje temat i pytam innych posiadaczy bowersow 684s2- z czym graja u was? Czy rega naprawde tak dobrze wspolgra? Czy block v100 tez sie sprawdzi?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bowersy monitory 685 i gram właśnie na nich zestawem Block v100 i c100. Block świetnie sobie z nimi radzi. Swoją drogą v100 jest na tyle wydajny prądowo, że radzi sobie nawet z 4-omowymi, 3-drożnymi podłogówkami Heco. Kiedyś robiliśmy taki test u kumpla i wydajnością oraz jakoscią dźwięku na wysokich poziomach głosności i pokonał wtedy bez problemu rywala Yamahe ax 570.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Rega współgra bardzo dobrze. Jestem, a raczej byłem bardzo zadowolony. Byłem, bo 684s2 sprzedałem ze względu na braki w niskich częstotliwościach. To w końcu dwuipółdrożna konstrukcja bez dedykowanych przetworników niskotonowych. Świetnie radziła sobie zwłaszcza z muzyką elektroniczną. Chciałem 683s2, ale trafiła się dobra cena za Focal Chorus 826v i po lekturze testów i opinii zdecydowałem, że zaryzykuję kupno bardzo wymagających kolumn - impedancja spada do 2.9 oma przy około 119 Hz. Muszę przyznać, że mały 50 watowy Rega Brio-R razem z odtwarzaczem Rega Apollo-R radzą sobie wspaniale, według producenta Brio-R potrafi dźwignąć 1.9 oma. Dzięki muzykalności, entuzjazmowi, szczegółowości, pięknej średnicy i ciepłemu, lampowemu charakterowi tego wzmacniacza połączonego z kolumnami o raczej neutralnym i transparentnym charakterze cieszę się wspaniałym dźwiękiem, zwłaszcza w nagraniach akustycznego jazzu, bo w tym temacie chorus wydają się błyszczeć szczególnie.

Przyszedł czas na zmiany. Kupiłem cd player Audiolab 8200cdq celem weryfikacji znakomitych wyników w testach. Włączyłem koncertowe Raz Dwa Trzy z tekstami Agnieszki Osieckiej i zacząłem czytać o Rega Elicit-R. Muzyka grała, było szczegółowo i przyjemnie. Zmieniłem cd player na Apollo-R i znów zacząłem czytać. I ten maluch okazał się nie do zniesienia. Ciągnął mnie za rękaw, wkręcał się w ucho i gadał bez przerwy - stary posłuchaj tego, stary normalnie tu jest niesamowicie, stary zostaw ten telefon i chodź tu, stary ale jazda - i zupełnie nie pozwalał czytać. Mimo, że Apollo-R nie dorównuje Audiolab'owi szczegółowością, i może czasem nawet gubi się w najbardziej kompleksowych fragmentach muzyki, to jakimś sposobem gra ciepło i porywająco, nawet bas wydobywa z siebie mocniejszy i pełniejszy niż Audiolab.

Stąd też pomysł wizyty w salonie żeby porównać brzmienie Brio-R, Apollo-R i Focali z Audiolab 8200cdq, Quad Artera power amp i Focal.

Nie omieszkam też rzecz jasna połączyć Rega Saturn-R z Elicit-R i Focal oraz Audiolab 8200cdq z Elicit-R. Być może pracownik salonu coś jeszcze zasugeruje. Posłucham i postaram się coś napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A mógłbym liczyć na jakieś konkretne przykłady ciepło grających urządzeń?

Miałem Atola 50 i był to według mnie ciepło grający piecyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.