Skocz do zawartości
IGNORED

10 jazzowych perełek na EMI ????


PiotrS

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła mi sie okazja otrzymania/lub kupienia za grosze 10 płyt z jazzem wydanych przez Pomaton EMI. Mam niewiele czasu, stąd prośba do wielbicieli jazzu o podanie tytułów tych prawdziwych JAZZOWYCH PEREŁ jakie waszym zdaniem ma w swym katalogu Pomaton...

Z góry dzięki,

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrS

 

EMI ma wiele wspaniałych płyt, dostępnych w katalogu legendarnej Blue Note. Ja bym osobiście wybrał płyty właśnie z tego labelu. W szczególności warte zainteresowania są płyty w ramach Rudy Van Geldner Edition (od nazwiska jednego z najsłynniejszych realizatorów ze złotych lat 60-tych i jego topowego na owe czasy studia nagraniowego) - same doskonałe, 24-ro bitowe remastery, do tego ciekawy booklet i sensowne bonusy.

A nagrania to kamienie milowe jazzu. Pytanie tylko, czego lubisz słuchać?

 

Bo jak osobiście kupiłbym (jeżeli za grosze ;-)) - tak na szybko myśląc - Complete Birth of The Cool Sessions Davisa (2CD), całego Hancocka, Shortera no i oczywiście największego z największych - Sonny'ego Rollinsa!

W szczególności nową edycję kompletnego koncertu z Village Vanguard - jest to jedna z największych płyt jazzowych w historii!

I to chyba i tak sporo więcej, niż te 10 płyt. A jak możesz jeszcze więcej, to jeszcze kup całego Joe Hendersona, jednego z najwspanialszych tenorów. Magia!

 

Niestety, nie mogę podać numerów płyt, bo piszę z głowy, ale mając dostęp do katalogu lub jakiegokolwiek sklepu internetowego, możesz to bez problemu zrobić.

 

PS. A może można się do tej akcji dopisać? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo:

 

Andrew Hill "Point of Departure"

Andrew Hill "Passing Ships"

Herbie Hancock "Maiden Voyage"

Herbie Hancock "Cantaloup Island"

Lee Morgan "Search for the New Land"

McCoy Tyner "The Real McCoy"

Donald Byrd "Live at the Half Note Cafe"

 

z dzisiejszych np.

 

Chucho Valdes "Bele Bele En La Habana"

John Scofield "Hand Jive"

John Scofield & Pat Metheny "I Can See Your House From Here"

Charlie Hunter "Charlie Hunter"

 

Zestawienie całkiem z głowy - ale chyba na pewno wszystkie są w polskim katalogu. Brakuje i "Blue Train" i Joe Hendersona i jeszcze wiele innych, ale dziesięć to dużo za mało. A i tak wyszło mi jedenaście.

 

Jeśli płyty będą w prezencie, bardziej "opłaca się" wybrać płyty z Blue Note Connesseuir (czy jak się to pisze w języku language) Series, które kosztują półtora raza tyle co RVG Series, a nawet więcej niż niektóre współczesne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Joe Hendersona mają tylko: BALLADS AND BLUES, BEST OF... , MODE FOR JOE - RVG, OUR THING, PAGE ONE , RVG - IN'N'OUT , RVG - INNER URGE , STATE OF THE TENOR , brak natomiast tych najbardziej wychwalanych: Lush Live, So Near - so Far, Double Rainbow, Porgy and Bee, Big Band. Którą zatem z tych pierwszych najbardziej wyróżnilibyście?

 

Ponieważ wybrać mogę "jedynie" 10 pojedynczych płyt najchętniej poznałbym wasze typy z podaniem konkretnych tytułów... nie chodzi mi też tyle o płyty ważne ze względu na ich wkład w rozwój muzyki jazzowej, ale takie, których słuchanie daje wam najwięcej satysfakcji i przyjemności, wasze the best...

 

Broy, niestety akcja została ograniczona do jednej osoby:(

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz RVG. Reszta płyt to nie EMI, a Verve - a więc Universal. Weź do tego Hancocka, którego podał Jarząbek, Milesa i Dona Cherry.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TERENCE BLANCHARD 'BOUNCE'

2. JOHN COLTRANE 'BLUE TRAIN' (RVG EDITION)

3. ORNETTE COLEMAN 'NEW YORK IS NOW'

4. MILES DAVIS 'BIRTH OF THE COOL' (RVG EDITION)

5. KURT ELLING 'MAN IN THE AIR'

6. JOE HENDERSON 'IN 'N OUT' (RVG EDITION)

7. JOE LOVANO 'TRIO FASCINATION, EDITION ONE '

8. JOE LOVANO 'QUARTETS LIVE AT THE VILLAGE VANGUARD'

9. THELONIOUS MONK 'THE COMPLETE BLUE NOTE RECORDINGS' (to są cztery płyty ale może Ci się uda:)

10. PEWNIE WSZYSCY KRZYKNA, ZE TO NIE PASUJE I ZE TO MOJE ZBOCZENIE ALE NA ZAKONCZENIE NORAH JONES 'COME AWAY WITH ME'

 

przepraszam za CPSL. oczywiscie wybór płyt jest mój prywatny ale mam nadzieję, że Ci się spodobają.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides

Ja bym wywalił 1 i 5 :-(

ATrio Lovano jest teraz w midzie o ile się nie mylę, więc dla PiotraS lepiej jest zamówić płyty hmmm...najdroższe, czyli RVG ew. Connoisseur Edition.

A Norah? Miłych kociaków nigdy nie za dużo, ale jeżeli brać, to tylko w wersji droższej, Special Edition z bonusami.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenidesie, jesteś genialny!

 

Jeśli to ma być 10 tytułów, a nie 10 płyt, to polecam Piotrowi przestudiowanie oferty Blue Note wg tytułów:

"The Complete Blue Note Recordings".

 

Będzie można wypełnić jeden duży stojak z IKEI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pojedyncze, ewentualnie dwupłytowe tytuły!!! bo za więcej niż 10 krążków to mnie skasują jak nic... tak czy inaczej dzięki za dotychczasowe polecenia.

 

A co najbardziej cenicie z twórczości ADDERLEYa 'CANNONBALLa'?.... maja troche jego nagrań...

Słuchałem kiedyś na ktorejś z jego płyt - nie pamiętam tytułu - utworu "Autumn leaves" z M.Davisem... i to było naprawdę wyjątkowe przeżycie... jazz którego mógłbym słuchać i słuchać... to jest zresztą ten MD jakiego lubię (moze wiec jeszcze cos MD z podobnym filingiem?)

 

Jest też sporo płyt COUNT BASIEGO, GORDONA DEXTERA, PETRUCIANIEGO, JOE LOVANO, THELONIOUSA MONKA, SONNYego ROLLINSA, GONZALO RUBALCABY, SARY VAUGHAN... - może któreś z ich nagrań powalają was także na kolana:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wypiszę kilka takich tytułów, które jeszcze tutaj nie padły, a moim zdaniem paść MUSZĄ:-).

 

Eric Dolphy "Out to Lunch" (bez tego ani rusz:-))

Eric Dolphy "Illinois Concert"

Bobby Hutcherson "Dialogue"

Dexter Gordon "Go"

Chico Hamilton / Eric Dolphy "The Original Ellington Suite" (to jest perelka - odkryte niedawno wczesniej nieznane tasmy z udzialem Dolphy'ego)

Don Cherry "Complete Communion" (broy wspomnial tylko nazwisko)

Don Cherry "Symphony fro Improvisers"

Freddie Hubbard "Hub-Tones"

 

 

Jednak gdybym mial taka mozliowsc (wyjecia 10u plyt z Blue Note za darmo lub poldarmo) poszedlbym chyba w kierunku 'kompletowania' konkretnych wykonawcow. Ci najrowniejsi, stale nagrywajcy dla BN, to moim zdaniem Andrew Hill i Joe Henderson. kazdego z nich mozna by wziac po 10 płyt i to calkiem bezpiecznie (w wypadku Hendersona to trudne, bo jednak nie nagral 10u dla BN;), poza tym nie wszyskto chyba wyszlo na CD). To nie sugestia, tylko zwierzenie sie, z tego co ja bym zrobil:-). Albo bym 'powybieral' z innych 'sztandarowych' bluenotowcow.

 

Jesliby wybrac z Hilla i Hendersona - to polecam Hilla"Point of Departure", Hendersona "Page One", co najmniej;).

z wieloma poddanymi juz wczesniej propozycjami zgadzam sie jak najbardziej, choc obstawalbym, ze lepiej wziac starsze rzeczy niz nowsze - te starsze to KLASYKA KLASYKI, te nowsze to zaledwie maly i malo ciekawy (IMHO) wycinek wspolczesnego jazzu.

 

-> broy - plyty RVG Edition kosztuja nie tak duzo chyba - w gigancie 33zl. Natomiast seria koneserska ma cene zbojecka...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Jarzabek, niestety, wiele z najciekawszych wydawnictw (choc nie wszystkie) opatrzonych tytulem "Complete Blue Note Recordings" wydawane jest nie przez Blue Note. Najczesciej przez Mosaic i to w limitowanych edycjach. Wiec o ile Mosaic nie jest zamieszany w EMI (mam nadzieje, choc kto wie? moze kto wie;)?), tak sprytny wybieg niestety tak czy inaczej by sie nie udal;).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the amazing bud powell?

our man in paris dexter gordon?

Kazda pozycja rvg edition jest genialna, chociaz wszystkich nie znam, ale nogi mi sie uginaja

i zaczynam sie platac, to tak jakby zapytac o historie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostane zjechany zaraz, ale co tam...

pasuje Ci powiedzmy coltrane. (albo inny dowolny ulubieniec)

jedziesz na www.allmusic.com wpisujesz tego john'a w wyszukiwarke i wyskakuje że jazz (gatunek/genre) wiadomo. ale oni na allmusic mają to wszystko podzielone na style jeszcze. no i "klik" na wybrany styl, powiedzmy "free jazz" i z miejsca dostajesz listę najważniejszych płyt w tym gatunku/stylu.

..

albo inaczej. wchodzisz na wspomnianym allmusic w jazz i wybierasz ileśtam styli które mniej więcej Ci pasują.

w każdym przypadku masz listę najwżniejszych (ich zdaniem oczywiście) płyt.

jak masz chwilkę to możesz zassać z sieci empe-trzy i posłuchać co to za nuty.

do tego polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) skarbnica jakich mało. bo każdy wybór jest wypadkową gustów i opinii.

ja tym z all music ufam jeśli chodzi o rekomendacje. sprawdzałem ze swoimi typami ;P

pozdrawiam oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jszcze raz linki, bo cos się nie udało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam jak wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-nemes

Niestety, Mosaic nie jest dystrybuowany przez Pomaton EMI, jest to póki co firma w Polsce "niezależna". Płyty są rozrzucone po różnych firmach, jak kupowałem parę lat temu jakieś w gigi, ale dość dawno.

Natomiast E.Dolphy może być jednak dla PiotraS troszkę zbyt odjechany - pamiętaj, że szukamy czegoś w klimacie Autumn Leaves...

Dlatego ośmieliłem się tylko na wrzucenie Complete Communion, bo jest to płyta absolutnie genialna i ponadczasowa...

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... będę miał zatem z czego wybierać... jeszcze raz dziękuję wszystkim za polecenia...

 

broy, które nagrania SONNY ROLLINA poleciłbyś najbardziej?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>broy

"Niestety, Mosaic nie jest dystrybuowany przez Pomaton EMI,"

albo na szczescie;). A powaznie - wielki smutek, ze trudno dostac Boxy z Mosaica, zreszta wypuszczaja je w malych nakladach i starszych nie mozna juz dostac prawie nigdzie...

 

"Dlatego ośmieliłem się tylko na wrzucenie Complete Communion, bo jest to płyta absolutnie genialna i ponadczasowa..."

 

Podobnie jak "Out to Lunch";). A nuz nie bedzie za ciezka... Ta lista dla Piotra zrobila sie lista Best of BN, wiec OtoL po prostu musi byc, prawda;)?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.