Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC/Karta dźwiękowa do AKG K550/Genius HF1800A


Masu91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Na wstępie zaznaczam, że jestem atechniczny i moje pytania mogą być śmieszne bądź głupie za co przepraszam.

Od dłuższego czasu noszę się rozbudową mojego skromnego zestawu muzycznego związanego z PCtem. Aktualnie mam w PC Xonara DG, który to przez pewien czas był wystarczającym względem integry. Teraz AKG K550 obnażyły jego możliwości, a i same kolumny pewnie mogłyby zagrać lepiej (w przyszłości na pewno zmienię je na coś z wyższej półki lecz na pewno też 2.0).

Muzyki słucham w stosunku 80% głośniki i 20% słuchawki w tym też granie w CS:GO.

Po przeczytaniu setek postów na temat "co za około 400zł jest lepsze" jestem bliski podjęcia decyzji.

 

Pozostały chyba tylko dwa sprzęty, które nie wiem w jaki sposób będą różniły się specyfiką grania.

 

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

- AIM sc808

 

Słucham bardzo różnej muzyki, najczęściej, rock, syntpop, metal w niemal każdej odmianie, filmowa, klasyczna, trance (bez wielkiego basu co chwilę) i nieraz też ambient czy jakaś Enya.

 

I niby wiem, że sc808 bije na głowię w swojej klasie wszystko, ale nie jestem przekonany co do kilku kwestii czysto technicznych, które to w Cube są oczywiste. A mianowicie:

 

Front panel mi nie działa a nie zamierzam wypinać głośników z zielonego 3,5mm kiedy będę chciał podłączyć słuchawki dlatego...

1. Jak mam podłączyć głośniki do sc808? Czy muszę kupić 2xRCA - 2xRCA? Teraz do głośniki mają kabel 2xRCA - minijack 3,5mm i są podpięte pod zielone gniazdko, a ten wtyk jak rozumiem ma być wolny na słuchawki?

2. Czy nie będzie tak, że jak do karty córki podepnę słuchawki pod zielone 3,5mm, pod różowe mikrofon, a pod kartę właściwą w RCA będą kolumny, to będzie grało to i to? I jak wybierać co ma grać?

 

Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe.

W załączniku wrzucam zdjęcie z wejściami w tym modelu aim.

 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.