Skocz do zawartości
IGNORED

MINI - MAX - AUDIO - DIY


Julo102

Rekomendowane odpowiedzi

Celestion Corcentino 2 / CL6 /

 

Ostatnio wymieniłem główny kondensator z Mant na SCR .

Mant miał wartość 4,7 , i na początku spisywał się dobrze , nawet lepiej brzmieniowo od Pegazusa 4,0 który był nieco zbyt wyrazisty / w oryginale / . Ale okres wypalania jakby przytłumił jego środek i sposób wyrazu .

Pomyślałem więc o wymianiae na wartośc 4,4 uF , która wydawała się być najbardziej odpowiednia / z dotychczasowych prób / . Po konsultacjach z Akkusem " kupiłem kondensator SCR, 3,9 , czyli zbliżony wartością do oryginalnego 4,0 .

Okres wygrzewania trwa , więc opiszę pierwsze wrażenia .

Mimo podobnej ceny do tych które używałem , kondensator SCR jest zdecydowanie lepszy , i to od pierwszej chwili . Odnosi się wrażenia , jakby od takiej jakości TRZEBA rozpoczynać przygodę z hi fi i audio !!!!

Dźwięk zupełnie oderwał się od kolumn , wysunął się o 1,5 m bliżej , stworzył głębię z planami , która była , ale ograniczona . Myślałem , że to wina kolumn , ale nic z tych rzeczy . Lepsza definicja , pewniejsza lokalizacja .

Pojawiła się wiele szczegółów których nie było dotychczas , np wibracje gitar , trwały wyraźniej i dłużej . Poprawił się bas , jest milszy dla ucha , wyraźniejszy . Całość ma raczej słodki i barwny charakter , może odrobinę za miękki , choć są pewne ostrości wygrzewcze "" . Ale zdecydowanie odeszła chropowatość i jazgotliwość poprzednich kondensatorów . Teraz jest bardziej muzykalnie , przestrzennie . Wrażenia przypominają droższe kolumny , choć i tu cena była kiedyś ponad 1000$ więc powinny grać rewelacyjnie ! ( ...dlatego te wszystkie zabiegi i poszukiwanie optymalnego brzmienia ) .

Oczywiście czas pokaże , ale pierwsza konkluzja to taka , że kondy SCR są dużo lepsze , i trzeba koniecznie od nich zaczynać !!!

Co będzie po wygrzaniu zobaczymy ? Chyba wszystkie kondy w zwrotnicy powinny być wymienione ? ...choć jeszcze kusi mnie Mundorf lub choćby czerwony Jantzen .Zobaczymy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Załączę adres do posłuchania efektów , choć chyba przez kompresję filmu , dźwięk stał się metaliczny i ostry ...

Ale w rzeczywistości jest bardziej przyjazny i barwniejszy ( Na filmach wyższej jakości jest zdecydowanie lepiej .Tu film jest mały ") .

Reasumując głównie środkowy Kondensator i nowe przewody wprowadziły chyba najwięcej zmian jakie potrzebowałem . Choć jeszcze , wiadomo inne elementy zwrotnicy mają swoje ograniczenia co jeszcze słychać / głównie cewki /. Ogólnie jest bardzo dobrze , może odrobinkę za miło ...( na filmie ; jest z kolei za ostro ..ale taka technika ..)

Jak będzie troszkę czasu załączę opis i zdjęcia tego wzmacniacza , bo też jest ciekawy i tani , jak na swoje możliwości .

 

Film ;

Celestion Corcertino 2 / Sl6 /+ wzmacniacz Diy ( AVT2180 / LM3886 ) Kable; Hi Open " , cd; Marantz 6000 upg .

( link do ściągnięcia ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.