Jump to content
IGNORED

Jakie kolumny na duże biurko (pod komputer+wzmacniacz) - cena do ~500 zł.


pp_1

Recommended Posts

Witam Szanownych Państwa,

chciałbym poprosić w doborze właściwych kolumn do moich obecnych potrzeb.

 

Konfiguracja: Komputer->Cambridge Audio A-1 -> kolumny, które chcę kupić.

Umiejscowienie: niestety biurko. Bardzo duże, więc kolumny można odsunąć na ok metr. Z tyłu (za głośnikami) nie ma ściany. Cały pokój ma 15m^2. Być może w przyszłości uda się przekonfigurować pokój tak, aby kolumny były na podstawkach, ale póki co trzeba założyć, że stoją na biurku.

Rodzaj muzyki: Deep Purple, Sabbathy - w tych klimatach.

Potrzeby: Muzyka. Bez oglądania filmów, gier i innych. Muzyki słucham raczej cicho, pracując przy komputerze. Chciałbym, żeby kolumny grały poprawnie bez konieczności podkręcania głośności.

Wcześniejszy sprzęt: przy komputerze mam obecnie zestaw komputerowy Genius 5050 (męczący bas z subwoofera, equalizer w ciągłym użyciu...) oraz słuchawki Creative CAL!. Jeśli uda mi się na głośnikach zrobić taką jakość jak na CALach będę bardzo zadowolony.

Budżet: chciałbym przeznaczyć do 500 zł na głośniki, jeśli polecicie coś wartego dopłaty to budżet może się trochę rozciągnąć (byle nie dwukrotnie...).

 

Obecnym moim typem są Tannoye M1, ale boję się że to jest trochę za duży kaliber, który po postawieniu na biurku i ściszeniu głośności żeby mi głowy nie zwiało nie będzie mógł rozwinąć skrzydeł. Bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli koledzy tutaj nie polecą jakiś monitorów bliskiego odsłuchu, o których nie wiem ( chyba nie w tej cenie, ale może), to trzymaj się tych Tannoy M1. Zobaczysz, że jeżeli Ci podpasują, to nawet przy wymianie kiedyś na inne, trzy razy przemyślisz czy je sprzedać :)

 

PS. Szczególnie do Cambrdge powinny być oki.

Link to comment
Share on other sites

W tym budżecie (trochę powyżej) moją uwagę zwróciły jeszcze Monitor Audio BX1 (reklama obok) i Wharfedale Diamond 10.1 (też trochę ponad budżet) - czy to są warte rozważenia głośniki czy jednak te Tannoye są lepsze (aktualnie jest problem z ich dostępnością, a Wharfy czy Monitory są i są jeszcze dodatkowo nowe.....)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.