Skocz do zawartości
IGNORED

Kenwood DP-5050 - prośba o pomoc Lublin i nie tylko.


polik7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem Kenwood Dp-5040, ostatnio "udało" mi się kupić DP-5050.

Niestety odtwarzacz nie działa.

Opisze jak wygląda sytuacja i jeśli ktoś z Lublina lub okolic, lub w kraju byłby skłonny pomóc będę wdzięczny (finansowo) o ile naprawa okaże się w ogóle opłacalna. Jeśli nie będę starał się zwrócić sprzęt.

 

Po włączeniu do sieci wyświetla się cały panel (co jest dziwne bo generalnie powinna tylko "zaświecić" się dioda przy POWER).

Wszystkie przyciski działają.

Po wysunięciu tacki-> włożeniu płyty ->zamknięciu tacki nie słychać reakcji żeby laser próbował coś sczytać.

Na panelu brak wykrycia płyty.

To jest jeden problem.

 

Drugi jest taki, że próba wciśnięcia POWER (wyłączenia cd) powoduje brak reakcji wyłączenia, ale powoduje że wszystkie przyciski zaczynają nie reagować.

Nie można wysunąć też tacki.

 

Dopiero ponowne wyłączenie/załącznie do sieci powoduje, że klawisze zaczynają działać, tacke można znowu wysunąć.

 

Jeśli np mam wysuniętą tackę i znów nacisnę przycisk POWER, cd wciąga tackę i odtwarzacz wyłącza się (czyli panel się nie świeci tylko dioda).

Naciśnięcie power powoduje zaświecenie panelu ale ponowne naciśnięcie power powoduje brak reakcji (wyłączenia) i ponowną blokadę/brak reakcji przycisków.

 

Niestety totalnie nie znam się na elektronice tzw "lewe ręce" ;) więc nie chce nic tam rozkręcać i próbować grzebać.

Nie wiem czy to jakiś problem z zasilaniem, czy coś innego?

 

Mam nadzieje, że problem został opisany dość czytelnie.

 

Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie, lub z Lublina i okolic byłby skłonny pomóc proszę o informację.

Ewentualnie czy ktoś ogólnie byłby wysyłkowo w stanie zająć się tym problemem i przejrzeniem cd-eka, czy nie trzeba coś jeszcze zrobić.

 

Pozdrawiam i przepraszam za laicki post pewnie ;) ale totalnie nie znam się na tym.

Grzegorz

 

ps. post ten będzie też wysiał w "klubie kenwood-a"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.