Jump to content
IGNORED

Definitive promonitor 600 vs 1000


Therapy

Recommended Posts

Witam posiadam zestaw procinema 600. W kinie jest wszystko ok ale brakuje mi trochę w stereo. I tak się zastanawiam czy nie wymienić frontowych monitorów na promonitor 1000. Wiem że nie zagrają tak jak dobre podlogowki ale czy będzie zauważalna różnica? Chodzi głównie o stereo. Myślałem o monitor studio 45 lub 55 z DT ale brak miejsca. Proszę o rady co do tych 1000. Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o monitor studio 45 lub 55 z DT ale brak miejsca.

 

W jakim sensie brak miejsca? Są za głębokie? Za wysokie? Monitory z zestawu ProCinema 1000 zmieszczą się? Czy będzie różnica, hm, a o jaką różnicę Tobie chodzi. Basem zajmuje się sub, czego Ci w nich brakuje? W stereo grasz samymi monitorami? Jeśli tak to może są za wysoko odcięte i nie ma odpowiedniej ilości basu jeśli grasz tylko nimi w stereo. Napisz coś więcej o tym problemie. Opisz pokrótce.

Link to comment
Share on other sites

Są za głębokie i trochę za szerokie ale głównie chodzi o głębokość. Pro 1000 mieszczą się idealnie. Co do obecnych głównie brakuje basu przy stereo. Jeżeli grają same w stereo to go praktycznie w ogóle nie ma. Wszystko jest odcięte na 80Hz. Wiem też że w połączeniu z amplitunerem to słabo wypada stereo ale chciałbym to poprawić w stosunku do tego co jest obecnie.

Link to comment
Share on other sites

Bo jest to zestaw do pracy w zestawie ze subem, Same nie mają racji bytu w stereo. No co Ty , z takimi małymi głośniczkami średnioniskotonowymi chcesz mieć bas. Dlaczego grasz tylko nimi w stereo. No to w tych z zestawu ProCinema 1000 będziesz miał to samo jeśli zagrasz tylko nimi, bez suba. Każdymi innymi podobnej wielkości będzie to samo bez suba.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie. Posiadam obecnie z tym zestawem ampli onkyo sr607 ale chyba będę musiał kupić coś nowego. Pojawił się problem prawdopodobnie z wyjściem hdmi a mianowicie po włączeniu brak sygnału, po 2-5 minutach wszystko się pojawia, poza tym brak menu ekranowego. Nikt nie chce podjąć się naprawy poza autoryzowanym serwisem który wycenil usługę mogąca sięgnąć 600 zl. Chore:) więc się zastanawiam jak już zupełnie padnie na co wymienić. Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Średniotonówki w ProMonitor 600 to 82mm, zaś w ProMonitor 1000 133mm. Różnica blisko dwukrotna, a to średniotonowy głośnik odpowiada głównie za muzykę. Duże znaczenie ma waga i wielkość obudowy - ProMonitor1000 waży 3x tyle co ProMonitor600.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.