Skocz do zawartości
IGNORED

Efekty dźwiekowe we filamch


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

ok, jesli mowa o grubosciach kabli to ja mam wszytskie takie same (2x4mm) , roznica tylko w dlugosci ale to tez symetrycznie (przednie maja po 2,5m L C i R, tylne po 10m RR RL) mimo iz do centralnego wyzstaczylo by mi 0,5m. Moj ampli ma 1,6kW, po podzieleniu na 5 to okolo 300W (wiem ze nie mocy ciaglej i ze tak nie slucham) ale nie chce sie martwic ze mi sie jakis kabelek 0,33mm zacznie topic ;)

Co do tego natezenia dzwieku to 5.1 nie oznacza ze we wszystkich kolumnach ma grac tak samo. jak by tak bylo to by bylo MONO. a tego nie chcemy. Wiec jak akcja dzieje sie z przodu z prawej strony to tam jest (i ma byc) najglosniej, a jak samochod jedzie na ekranie od prawej strony z daleka w twoja strone do lewej to przejscie ma wlasnie tak byc slyszane z prawej przedniej to lewej tylnej (w tym czasie jakies glosniejsze odglosy w pozostalych kolumnach tylko zepsuly by efekt - ktory bylby wtedy tylko halasem a nie efektem.)

 

Moze nawet porobie jeszcze jakies filmiki z bardzo wyraznymi przejsciami z poszczegolnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje przestawienie wartości w amplitunerach LFE(efekty niskiej częstotliwości) mam ustawione na 0 bo jest zalecana w instrukcji a co daje ustawienie -10 jak wyczytałem jest to dla starych nagrań DTS?

-10 chodzi o ściszenie kanału LFE czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-10 chodzi o ściszenie kanału LFE czy jak?

 

raczej tak.

LFE jak sam napisales to kanal subwoofera - tutaj dochodzi dodatkowy problem, bo subwoofery na ogol sa aktywne (czyli posiadaja wlasny wzmacniacz i regulacje glosnosci) wiec najlepiej ustawic w amplitunerze wartosc 0 i natezenie basu ustawic subwooferem. Jedyne co stoi na przeszkodzie zeby zrobic inaczej to zakres regulacji glosnosci suba w amplitunerze W subie na ogol sa 2 potencjometry. Glosnosc (tantezenie basu) i zakres odciecia (czyli od jakich czestotliwosci sub na reagowac, a jakie pomijac - tlumic) te wartosc, w przypadku gdy ampli steruje zakresem czestotliwosci przekazywanych na LFE powinno sie ustawic na maxa (czyli nie ograniczac niczego - tym zajmie sie ampli) po to aby nie zrobic sobie tzw. dziury (zakresu czestotliwosci ktory nie bedzie slyszany ani w kolumnach ani w subie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.