Skocz do zawartości
IGNORED

Frezarka


rogus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie, czy za pomocą takiej frezarki będę w stanie wyciąć precyzyjnie podfrezowane otwory na głośniki w moich klonach Proaców 2.5. Miałem zamiar zlecić to zakładowi, koszt takiej operacji to ok. 100-140 zł. Pomyślałem więc, że może lepiej zakupić swój własny sprzęt i mieć go na przyszłość. Nigdy czegość takie nie robiłem, czy jest to bardzo skomplikowana operacja, wymgająca dużego doświadczenia ?

OPIS TOWARU

 

Frezarka górnowrzecionowa o symbolu FBF - 1050E holenderskiej firmy FERM.

 

Dane techniczne:

moc 1050 W

tuleja zaciskowa o średnicy 6 mm i 8 mm

maksymalna średnica freza 30 mm

grubość obrabiania 30 mm

płynna regulacja obrotów 9000 - 28000 obr/min

waga 3,8 kg

 

W zestawie prowadnica wraz z osprzętem oraz frezy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[obrazekLUKASZ-204347_1.jpg]

post-225-100001942 1170261166_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej jedna z lepszych frezarek. Z kompletem 10 frezów można ją kupic za ok. 170zł. Grzbiety płyt na pewno mozna tym świetnie frezować, fazować i wycinać w różne profile. Sa w niej tez chyba frezy palcowe - działają jak frezowiertła więc mając odpowiedni "cyrkiel" pewnie da się zrobić precyzyjne podfrezowanie pod głośniki.

 

Jest jeszcze prostsza metoda. Zagłębić front kolumny wkleić na niego odpowiednio gruby i twardy korek a następnie wyciąc w nim otwór o kształcie kosza głośnika np. nożem introligatorskim. Pomysł stosowany dawno temu przez ESA i Einbachera. I jaki oryginalny wygląd.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wytniesz tym otwory z dokładnoscią do 1mm, ale pod warunkiem,że przygotujesz sobie precyzyjny model do odwzorowania. Zawarty w sestawie cyrkiel niestety wprowadza dosc duże błędy ze względu na luzy podczas obrotów. Ostatnio w REAL taka frezarka była po 99zł. :)) Jeśli chodzi o trwałość takiej w sumie taniej rzeczy to jest zadziwiająca ! Znajomy wykończył jednym egzemplarzem kilkadziesiąt stopni schodowych z buku, a to twarde drewno.... Miłej zabawy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką frezarkę, tylko czerwoną. Trwałość istotnie zadziwiająca. 169zł w Auchan. Załączony cyrkiel to dno, ale dorobiłem sobie fajne urządzonko i frezuje z dokładnością poniżej 1mm, tylko wcześniej dla pewności warto zrobić próbę na jakiejś desce do wyrzucenia. Niemniej dan się tego z dużym powodzeniem używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie temu co mowiecie o tej frezarce. jakis rok temu bylem w potrzebie dokladnie takie jak rogus - kupilem zielonego Boscha za 250 PLN. Dziury z klonach wyciałem i owszem po czym po tygodniu uzywania w firmie ubilem jej silnik ;-). Teraz uzywam Makity - bez porownania z Boschem. i jeszcze jedno spostrzezenie - to czy frez rwie fornir czy ladnie wybiera jest przedewszystkim uzaleznione od frezarki, a nie od frezu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak kupujecie Boscha to tylko z napisem Swiss made!!!

Są znacznie lepiej wykonane[inne zasady wspólpracy z firma ATLAS COPCO właśćicielem m.inn.Boscha]

A jeszcze lepszy zakup to AEG "Niebieska linia".

Jescze lepiej to Milwaquee "czerwona seria"[AEG w USA-nowa fabryka].

Jest to sprzę lepszy nawet od De Walt!

Info mam z pierwszej ręki mój Tata jest doświadczonym[autoryzowanym] specem ze stazem od elektro-narzędzi.

Na wrzecionie niema byc prawa wyczówalnego luzu ręką,zarówno wzdłuż j w poprzek.

I jakość [czyli wykonanie]łożysk/owania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy frezarka rwie fornir zależy również od tego, czy fornir został dobrze przyklejony. Jeżeli tak, to nawet moja tania frezarka nie rwie. Luzów nie ma żadnych, a jak się wytłucze to kupię sobie drugą a tą wyrzucę na śmietnik. Po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogus, podobnym ustrojstwem frezuje otwory w swoich kolumnach. nie ma sensu kupowac drozszego bo to nic nie da, a przy takiej ilosci (czyli amatorskiej ) wykonywanych otworow trwalosc nie jest najwazniejszym czynnikiem. koledzy maja racje, zamiast badziwnego cyrkla trzeba tylko rozwiazac sposob prowadzenia i jest okej. ja po prostu do podstawy przykrecilem aluminiwa linijke (duza, solidna) w niej wierce otwor ktory potem stanowi os obrotu. za os umiejsciwiona w kolumnie uzyj tego samego wiertla, to bedziesz mial idealne dopasowanie. zarowno zaglebienie (najpierw) jak i otwor pod glosnik frezuj po kilka milimetrow- warstwami. koniecznie najpierw wyprobuj na innej desce czy dobrze przyjales srednice. przy odrobinie wprawy mozna osiagnac takim ustrojstwem dokladnosc w dzisiatych milimetra. ZAWSZE NAJPIERW ZMIERZ i SPROBUJ POTEM ROB GOTOWY OTWOR. nic tak nie boli jak swiadomosc polmilimetrowego luzu.

pozdro i powodzenia:)

ps. obroty ustawa na tyle wysokie, zeby nie nadpalalo Ci w zadnym razie materialu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jendrek

 

dobre frezarki nie kosztuja 600 PLN ;-) - pomnoz tak z razy cztery, ale co racja to racja do frezow pod glosnciczki to pewnie i Toya wystarczy

 

-> rogus

jak jestes gdzies z okolic slaska a nie chcesz kupowac to ci moge tego Boscha (przewiniety silnik) pozyczyc na ile tam potrzebujesz czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz jezli ktos chce wydac 2400 by wyfrezowac otwory w glosnikach o podobnej cenie..... . mialem na mysli DIY, a nie profesjonalne sprzety do produkcji przemyslowej:)))

pozdro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.