Skocz do zawartości
IGNORED

Przester w CDX-1060 ?


Adam_62949

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Zakupiłem ostatnio odtwarzacz CD, Yamaha CDX-1060. Podłączam go do amplitunera CA Azur 351R kabelkami RCA poprzez wyjście fixed (czyli te nieregulowane). I tu pojawia się pewien problem, ponieważ często podczas słuchania płyt w głośnikach słychać jakby jedno sekundowe trzaski gdy "grają" wysokie tony. Tak jakby dźwięk był przesterowany. Podłączyłem więc CD do aplitunera, przez wyjście variable i było to samo. Ale jak lekko ściszyłem wyjście to jest ok. Sprawdziłem też czy problem występuje na innych kolumnach głośnikowych. Występuje ale jest to mniej słyszalne.

Co może być problemem? Z odtwarzaczem Cyrus DAD3 nie miałem takich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Zakupiłem ostatnio odtwarzacz CD, Yamaha CDX-1060. Podłączam go do amplitunera CA Azur 351R kabelkami RCA poprzez wyjście fixed (czyli te nieregulowane). I tu pojawia się pewien problem, ponieważ często podczas słuchania płyt w głośnikach słychać jakby jedno sekundowe trzaski gdy "grają" wysokie tony. Tak jakby dźwięk był przesterowany. Podłączyłem więc CD do aplitunera, przez wyjście variable i było to samo. Ale jak lekko ściszyłem wyjście to jest ok. Sprawdziłem też czy problem występuje na innych kolumnach głośnikowych. Występuje ale jest to mniej słyszalne.

Co może być problemem? Z odtwarzaczem Cyrus DAD3 nie miałem takich problemów.

Lubię post

Do góry

Cytuj selektywnie

Odpowiedz

Cytuj

 

Znajdz na forum uzytkownika:rafal735r. On jest wielkim guru audio i specjalizuje sie w tanich i uzywanych sprzetach grajacych. Na pewno znajdzie odpowiedzi na wszystkie nurtujace Cie pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Znajdz na forum uzytkownika:rafal735r. On jest wielkim guru audio i specjalizuje sie w tanich i uzywanych sprzetach grajacych. Na pewno znajdzie odpowiedzi na wszystkie nurtujace Cie pytania.

Kupiłem wzmacniacz i po podłączeniu do niego Yamahy, nie ma tego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wyjściu regulowanym też jest to samo, to chyba laser ci pada ...

Też posiadam CDX-1060

Na wyjściu regulowanym nie było tego efektu. Tylko na fixed. Ale jak podłączyłem pod inny wzmacniacz nie ma tego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.