Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z połączeniem iPada i komputera z Avr 155 przez Hdmi


Radek Zaniewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z uzyskaniem dzwieku. Ipad (badz laptop doll) przez przejściówek lightning - hdmi do Avr 155. Następnie hdmi do projektora. Brak dzwieku. Nie wiem jak go wydobyć z Avr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o skonfigurowanie playera. Na jakim playerze odtwarzasz. Do Harmana AVR 155 masz wpiętą końcówkę kabla hdmi do jednego z wejść hdmi tak, zazwyczaj jest ich kilka, 4,5,6 a w tym modelu są trzy, w każdym bądź razie do wejścia IN 1 lub 2 lub 3, chcąc dalej przesłać sygnał np na projektor poprzez kabel hdmi musisz drugi kabel wcisnąć/włożyć w wyjście OUT (hdmi z opisem MONITOR OUT na takim zakreskowanym polu) , jeśli tak masz to tu jest dobrze więc teraz zostaje skonfigurowanie playera na Twoim I-Padzie bądź laptopie. W zakładce Audio musisz zapodać mu ścieżkę wyjścia, tzn z listy musisz wybrać podłączony do I-Pada/laptopa amplituner Harman Kardon AVR-155 a dzwięk wychodzący zaznaczyć , że ma być taki jak na wejściu. Podaj nazwę playera z lapka i I-Pada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o skonfigurowanie playera. Na jakim playerze odtwarzasz. Do Harmana AVR 155 masz wpiętą końcówkę kabla hdmi do jednego z wejść hdmi tak, zazwyczaj jest ich kilka, 4,5,6 a w tym modelu są trzy, w każdym bądź razie do wejścia IN 1 lub 2 lub 3, chcąc dalej przesłać sygnał np na projektor poprzez kabel hdmi musisz drugi kabel wcisnąć/włożyć w wyjście OUT (hdmi z opisem MONITOR OUT na takim zakreskowanym polu) , jeśli tak masz to tu jest dobrze więc teraz zostaje skonfigurowanie playera na Twoim I-Padzie bądź laptopie. W zakładce Audio musisz zapodać mu ścieżkę wyjścia, tzn z listy musisz wybrać podłączony do I-Pada/laptopa amplituner Harman Kardon AVR-155 a dzwięk wychodzący zaznaczyć , że ma być taki jak na wejściu. Podaj nazwę playera z lapka i I-Pada.

Wpiete jak mówisz, a player to you tube i tyle. Na innych nie sprawdzałem. Jesli wpinać hdmi jw i z iPada dźwięk Jackiem w czincze na Avr, to tez brak dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model amplitunera obsługuje audio i video przez hdmi ? Niektóre niskie modele obsluguja jedynie video a dzwiek musi isc optykiem.

Nie wiem. Avr 155. Przy połączeniu hdmi iPada i Jackiem w czincze Avr, tez brak dzwieku. Ipad połączony z tv Sony bravia hdmi, daje i obraz, i dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model amplitunera obsługuje audio i video przez hdmi ? Niektóre niskie modele obsluguja jedynie video a dzwiek musi isc optykiem.

 

Cooo?!

 

Pierwszy raz słyszę. To, że ma hdmi ver.1.3 nie oznacza, że po hdmi nie idzie dzwięk. Już w versji 1.0 i późniejszych "szedł" przez niego dzwięk , fakt LPCM ale był i to 8-śmio kanałowy i 24bit/192 kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem niektóre modele ...

Opanuj hormony kolego Adek

 

to było tylko zdziwienie się a nie szał :)

 

Wpiete jak mówisz, a player to you tube i tyle

 

no co Ty , próbowałeś tylko na YT i "mówisz" tu, że nie daje dzwięku, ja spróbowałbym z jakiegoś playera, nie tylko z jednego źródła

 

Ipad połączony z tv Sony bravia hdmi, daje i obraz, i dzwiek.

 

i po takim podłączeniu też próbowałeś tylko z YT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to było tylko zdziwienie się a nie szał :)

 

 

 

no co Ty , próbowałeś tylko na YT i "mówisz" tu, że nie daje dzwięku, ja spróbowałbym z jakiegoś playera, nie tylko z jednego źródła

 

Tak. Nie chce żadnego playera, chce you tube.

 

i po takim podłączeniu też próbowałeś tylko z YT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie chce żadnego playera, chce you tube.

 

i kupa, z YT nie pójdzie dzwięk na inne urządzenie, tez próbowałem i gra mi tylko na głośnikach podłączonych do kompa , nie da rady puścić sygnału na inne, zewnętrzne kolumny

 

Czyli u Ciebie będzie grało tylko na głośniczku/czkach I-Poda lub laptopa i na niczym więcej.

 

Poza tym przeciez na YT jest tragedia z jakością dzwięku. Taka jakość wystarczy Ci na głośniczku/czkach I-Poda lub lapka. Wiesz jaka kicha będzie gdy puścisz to na kolumny. Będzie "pikseloza" dzwięku jakbyśszukał stacji na radio i masz tylko charakterystyczne zakłucenia z eteru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna przejściówka i inne połączenie nie załatwią sprawy, nie rozumię Ciebie, masz dobry sprzęt a chcesz brać taki kiepski obraz z obszczanym dzwiękiem. Rozdzielczość obrazu fakt jest w full hd ale bitrate to jakieś 2-3 tys kbps, no ok, przy 3-4 minutowych kawąłkacg to nie jest jeszcze tak zle ale ten obszczany dzwięk rozwala mnie , przecież to jakość kiepskiej mp-3-ki sprzed kilkunastu lat, jest to w porywach do 160 kbps , przecież to masakra. I gdzie tu jest to Full-HD . HD to nie tylko obraz oo minimalnym bitrate jaki jest w YT w rozdzielczości HD ale również dzwięk HD. Normalnie masakra, co WY ludzie widzicie w tym YT. Wez sprzedaj tego I-Pada i kup sobie jakiegoś , nie wiem , Klarka czy jakieś ustrojstwo tego rodzaju i wtedy podłączaj się do YT, szkoda tego Twojego sprzętu na te kiepskie jakości.

 

I Ty chcesz to jeszcze na projektor dawać, chyba Cię pogięło (bez urazy) :), na małym ekranie tego I-Poda moze to i ładnie wyglada ale już na TV 32" jest kaszana. Pikseloza jakich mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pytam o podłączenie sprzętu, którego nikt nie umie podłączyć, na tym forum tez, a nie o porady skad mam go odtwarzać, co mam jeść i jak mam wychowywać swoje dzieci, ale ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cos pisałem o dzieciach, żywieniu czy wychowaniu

 

poza tym jak to nie wiedzą TU jak podłączyć

 

Wpiete jak mówisz,

 

więc nie pitol, że nie umiemy , a , że nie leci dalej na AVR155 to pech poza tym jak Ty sobie wyobrażasz, że słuchając na YT czyli już na jakimś playerze, bo przecież te materiały z YT są już na jakimś serwerze i z niego są odtwarzane właśnie na tym playerze na YT i jak Ty sobie wyobrażasz, że z tego playera sygnał przejdzie przez Twojego I-Pada i "poleci" na Harmana i podłączone do niego kolumny, , żeby takie coś zrobić musiałbyś wejść w ustawienia tego playera z YT ale nie te zdawkowe typu wybór rozdzielczości filmu czy szybkosć odtwarzania a w te jakie mają playery a jest ich mnóstwo a chodzi o wysłanie sygnału na konkretne urządzenie a konkretnie Harman Kardon AVR 155 ale on musiałby być podłączony bezpośrednio do tego playera czyli kompa czyli serwera więc sam widzisz, nie możliwe bo do niego podłaczony jest I-Pad i jak już to tylko na nim będzie leciał dzwięk a jak chcesz słuchać to co na YT to ściagnij sobie ten materiał na I-Pada i wtedy gdy zapodasz go na jakiegoś playerka to za jego pomocą po odpowiednim skonfigurowaniu poleci Ci na HK AVR155 w przeciwnym wypadku zapomnij. Moze nieco chaotycznie ale mniej więcej o to chodzi :)

 

 

Zapukaj do hakerów :)

 

Dotarło teraz czy dalej będziesz się upierał, ze TU nikt nie potrafi podłączyć Ci sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wpiete jak mówisz - sam na to wpadłem, a kompletnie nie znam sie na tym.

A ze nie leci dalej przez AVR to pech - cenna fachowa rada.

Reszta to wiedza z " Przyjaciółki" myśle..

 

A czy ja cos pisałem o dzieciach, żywieniu czy wychowaniu

 

poza tym jak to nie wiedzą TU jak podłączyć

 

 

 

więc nie pitol, że nie umiemy , a , że nie leci dalej na AVR155 to pech poza tym jak Ty sobie wyobrażasz, że słuchając na YT czyli już na jakimś playerze, bo przecież te materiały z YT są już na jakimś serwerze i z niego są odtwarzane właśnie na tym playerze na YT i jak Ty sobie wyobrażasz, że z tego playera sygnał przejdzie przez Twojego I-Pada i "poleci" na Harmana i podłączone do niego kolumny, , żeby takie coś zrobić musiałbyś wejść w ustawienia tego playera z YT ale nie te zdawkowe typu wybór rozdzielczości filmu czy szybkosć odtwarzania a w te jakie mają playery a jest ich mnóstwo a chodzi o wysłanie sygnału na konkretne urządzenie a konkretnie Harman Kardon AVR 155 ale on musiałby być podłączony bezpośrednio do tego playera czyli kompa czyli serwera więc sam widzisz, nie możliwe bo do niego podłaczony jest I-Pad i jak już to tylko na nim będzie leciał dzwięk a jak chcesz słuchać to co na YT to ściagnij sobie ten materiał na I-Pada i wtedy gdy zapodasz go na jakiegoś playerka to za jego pomocą po odpowiednim skonfigurowaniu poleci Ci na HK AVR155 w przeciwnym wypadku zapomnij. Moze nieco chaotycznie ale mniej więcej o to chodzi :)

 

 

Zapukaj do hakerów :)

 

Dotarło teraz czy dalej będziesz się upierał, ze TU nikt nie potrafi podłączyć Ci sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to wiedza z " Przyjaciółki" myśle..

 

hahaha

 

Wpiete jak mówisz - sam na to wpadłem, a kompletnie nie znam sie na tym.

 

no to jesteś inteligentny faciu a gdyby TU nie wiedziano jak to podpiąć to nawet to nie zostałoby napisane to co Ty wyczaiłeś :)

 

A ze nie leci dalej przez AVR to pech - cenna fachowa rada.

 

nie uważam się za żadnego fachowca, może trochę bardziej obyty z niektórym sprzętem

 

Nie wiem o co Ci chodzi z przytoczeniem całej mojej wypowiedzi ale może jednak znalazłem rozwiązanie,

 

zapytam tak, próbowałeś bezprzewodowo, tzn w ten sposób, na I-Podzie uruchomić YT ale do tego potrzebny by był TV z wejściem , tak z wejściem hdmi z ARC( Audio Return Cchanell) wtedy zapodajesz bezprzewodowo ( w zależności jakiej firmy jest TV w każdym inaczej się to nazywa (może to być DLNA, a moze i Wi-Fi albo Sync coś tam jak ma Sony, nie wiem jak to się nazywa w LG czy Samsungu czy Panasie , tu chyba nazywa się coś jak Bravia coś tam hihi) i gdy zapodasz materiał z YT na TV (przyznam, że jakośc obrazu jak na taką cieniznę z YT jest świetny) poprzez (mimo, że to wejście a nie wyjście) więc poprzez ARC zasówa na Harmana 155 i na kolumny, obraz jak do tej pory z ampla na projektor. Więc między I-Pada a Harmana musisz wpiąć TV z ARC, jest to zazwyczaj TV z 3D choć niekoniecznie, mój nie jest 3D i ma wejście z ARC. Popatrz do instrukcji TV bo nie każde gniazdo hdmi ma ARC.

 

Właśnie wróciłem z pracy i córa zapodawała muze na naszym TV Sony ze smartfona Sony M2 i leciało na amplitunerze . Od razu przypomniałem sobie o Twoim problemie więc na Twoim I-Padzie spokojnie da radę to zrobić jeśli masz odpowiedni TV.

 

Teraz już chyba wyczerpałem wszystkie możliwości podłączenia :))

 

Ajajaj , jest problem bo ten amplituner ma tylko jedno wyjście a do tego potrzebowałbyś dwa wyjścia, jedno do podłączenia TV a drugie na puszczenie sygnału na projektor poza tym nie wiem czy sygnał video wychodzi dwoma wyjściami, chyba raczej nie więc znowu jesteśmy w czarnej dupie.

 

Cholera a już myślałem, mmm. Chyba, że zrezygnujesz z projektora i będziesz oglądał na TV.

 

Dodam , że gdy uruchomisz YT na pasku narzędziowym u góry powinna pokazać się ikonka takiego telewizorka z jakby promieniem (ikonka podobna do tej gdy włączasz Wi-Fi) bezprzewodowej łączności po lewej w dolnym rogu wtedy wciskasz ją i powinno pokazać komunikat o podłaczeniu do TV i tu powinien byc model Twojego TV, wciskasz to i łączy Ci I-Pada z TV a pózniej juz po ARC ładuje na AVR155. Tak jest gdy leci to na TV, na projektor nie ma jak bo jak zaznaczyłem sygnał wychodzi jednym wyjściem, no chyba, że nowsze i wysokie modele potrafią wysłać sygnał na dwa wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hahaha

 

 

 

no to jesteś inteligentny faciu

W porywach

 

 

a gdyby TU nie wiedziano jak to podpiąć to nawet to nie zostałoby napisane to co Ty wyczaiłeś :)

 

 

 

nie uważam się za żadnego fachowca, może trochę bardziej obyty z niektórym sprzętem

Sorry myślałem ze jestes jakimś branżowemu czy cuś

 

 

Nie wiem o co Ci chodzi z przytoczeniem całej mojej wypowiedzi ale może jednak znalazłem rozwiązanie,

Nie chciało mi sie zagłębiać

 

zapytam tak, próbowałeś bezprzewodowo, tzn w ten sposób, na I-Podzie uruchomić YT ale do tego potrzebny by był TV z wejściem , tak z wejściem hdmi z ARC( Audio Return Cchanell) wtedy zapodajesz bezprzewodowo ( w zależności jakiej firmy jest TV w każdym inaczej się to nazywa (może to być DLNA, a moze i Wi-Fi albo Sync coś tam jak ma Sony, nie wiem jak to się nazywa w LG czy Samsungu czy Panasie , tu chyba nazywa się coś jak Bravia coś tam hihi) i gdy zapodasz materiał z YT na TV (przyznam, że jakośc obrazu jak na taką cieniznę z YT jest świetny) poprzez (mimo, że to wejście a nie wyjście) więc poprzez ARC zasówa na Harmana 155 i na kolumny, obraz jak do tej pory z ampla na projektor. Więc między I-Pada a Harmana musisz wpiąć TV z ARC, jest to zazwyczaj TV z 3D choć niekoniecznie, mój nie jest 3D i ma wejście z ARC. Popatrz do instrukcji TV bo nie każde gniazdo hdmi ma ARC.

 

Właśnie wróciłem z pracy i córa zapodawała muze na naszym TV Sony ze smartfona Sony M2 i leciało na amplitunerze . Od razu przypomniałem sobie o Twoim problemie więc na Twoim I-Padzie spokojnie da radę to zrobić jeśli masz odpowiedni TV.

 

Teraz już chyba wyczerpałem wszystkie możliwości podłączenia :))

 

Ajajaj , jest problem bo ten amplituner ma tylko jedno wyjście a do tego potrzebowałbyś dwa wyjścia, jedno do podłączenia TV a drugie na puszczenie sygnału na projektor poza tym nie wiem czy sygnał video wychodzi dwoma wyjściami, chyba raczej nie więc znowu jesteśmy w czarnej dupie.

 

Cholera a już myślałem, mmm. Chyba, że zrezygnujesz z projektora i będziesz oglądał na TV.

 

Dodam , że gdy uruchomisz YT na pasku narzędziowym u góry powinna pokazać się ikonka takiego telewizorka z jakby promieniem (ikonka podobna do tej gdy włączasz Wi-Fi) bezprzewodowej łączności po lewej w dolnym rogu wtedy wciskasz ją i powinno pokazać komunikat o podłaczeniu do TV i tu powinien byc model Twojego TV, wciskasz to i łączy Ci I-Pada z TV a pózniej juz po ARC ładuje na AVR155. Tak jest gdy leci to na TV, na projektor nie ma jak bo jak zaznaczyłem sygnał wychodzi jednym wyjściem, no chyba, że nowsze i wysokie modele potrafią wysłać sygnał na dwa wyjścia.

 

So compicated, ale sprobuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.