Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie kina domowego + pc + tv


remiol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję porady, jak najlepiej podłączyć PC z kindem domowym i tv, aby obraz z PC był na tv, a dźwięk w kinie domowym 5.1. Ampli: Yamaha rx v557. W ampku niestety nie ma wejścia hdmi. Karta graficzna zotac 1080 amp extreme, a dźwiękowa asus xonar d2m. Myślałem, żeby obraz puścić normalnie przez hdmi do TV (sony kdl 40w4000), a dźwięk przez SPDIF (kabel optyczny?) z karty dźwiekowej pc do ampka? Czy lepiej z TV optycznym do ampka? Dodam, że do pc mam inne głośniki 2.0 podłączony (edifiery r2600- głownie do grania). Planuje przelaczac w aplikacji jak bede chciał puścić film na KD albo muze. Nie wiem ile to będzie roboty każdorazowo z przełączaniem, ale pewnie jakieś profile w windowsie się da utworzyć.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby obraz puścić normalnie przez hdmi do TV (sony kdl 40w4000), a dźwięk przez SPDIF (kabel optyczny?) z karty dźwiekowej pc do ampka?

Tak jest najlepiej. Przepuszczanie dźwięku przez tv to gorsze rozwiązanie - nie każdy tv przepuści DTS, czasem mogą pojawić się opóźnienia... raczej nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze myślałem kupic odtwarzacz sieciowy LG DW1P, mam akurat do wyhaczenia w całkiem niezłej cenie i poprzez niego wszystko podpiąć zamiast ciągnąć kable przez pół pokoju i byłoby bezprzewodowo (podobno nie ma strat bo on sobie wszystko ładnie buforuje, ale ile w tym prawdy to nie wiem). Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby amplituner miał wejscia hdmi to sprawę rozwiązałoby połączenie tym złaczem, tzn komp -> amplituner hdmi i tym samym kablem leciał by dzwięk na ampla (taka wysokiej klasy karta graficzna napewno obsługuje też dzwięk po hdmi) no a z ampla na tv obraz ma się rozumieć więc jeden kabelek (między kompem a amplem) by to załatwił a tak niestety będą musiały być dwa, , komp->TV hdmi, komp-> amplituner optyk jednak tu mogą być zgrzyty karty dzwiękowej i graficznej bo i jednym i drugimm moze być wyprowadzony dzwięk i tu sterowniki mogą się gryzć, ja musiałem wywalić dzwiękówkę. Musisz spróbować czy to się sprawdzi. Chyba, że amplituner ma wejścia component (czerwony, zielony, niebieski czincz, ma , sprawdzałemdwa wejścia i jedno wyjście) to wtedy stosując przejściówkę (jeśli taka jest-nie patrzyłem w necie jeszcze) z wyjścia hdmi w grafice na component zapodajesz obraz na ampla a optykiem dzwięk na niego a z niego na TV componentem obraz a optykiem dzwięk. Chyba jednak to pierwsze rozwiązanie (komp->TV hdmi ,komp->amplituner optyk) jest wygodniejsze tylko czy te sterowniki zgrają się no i jak Kolega wspomniał mogą pojawić się opóznienia dzwięku względem obrazu.

Próbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie myślę też nad odtwarzaczem sieciowym, generalnie jak sobie porównam ceny kabli, to różnica jest niewielka. Jeszcze jest inna opcja - kablem hdmi z tego odtwarzacza do TV, a następnie optykiem z TV dźwięk pójdzie do ampli - co sądzisz? I wtedy mam wszystko bez kabli na pół pokoju i nic nie będę musiał w windzie ustawiać - po prostu sobie odpale ten odtwarzacz i z niego będzie wsyzstko szło z dysku sieciowego. Będzie to LG DP1W, a Telewizor Sony kdl 40w4000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to pierwsze rozwiązanie (komp->TV hdmi ,komp->amplituner optyk) jest wygodniejsze tylko czy te sterowniki zgrają się

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem ze sterownikami. Chyba w każdej aplikacji odtwarzającej da się ustawić przez co ma lecieć dźwięk.

 

jeszcze myślałem kupic odtwarzacz sieciowy LG DW1P, mam akurat do wyhaczenia w całkiem niezłej cenie i poprzez niego wszystko podpiąć zamiast ciągnąć kable przez pół pokoju i byłoby bezprzewodowo

Nie wiem co masz na myśli przez to "bezprzewodowo". Z tego co widzę to obraz i dźwięk idzie tam normalnie przez HDMI. Chyba, że chodzi Ci o wi-fi.

Dla mnie takie odtwarzacze to bardziej zabawki, ale jak ktoś nie ma jak ja zboczenia na punkcie HTPC, to może być całkiem ok :)

 

Przy przepuszczaniu sygnału przez tv musisz się upewnić, że nie ma on problemu z niektórymi formatami. U mnie np. tv nie przepuszcza DTS, więc takie rozwiązanie odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam dość stary tv, więc dtsu nie przesyła, musiałbym podpiąć odtwarzacz sieciowy (będzie on robił jako serwer nas - ma takaa funkcje albo z usb bede filmy puszczał) przez hdmi do tv (sam obraz) i z odtwarzacza optykiem do kina - tylko tak uzyskam chyba dtsa. kupuję na próbe odtwarzacz lg dp1w, zobacze jak sie sprawuje, jak bedzie dobrze to moze kupie sobie jakiś lepszy, a jak nie to trzeba bedzie sie zaopatrzyc w minikomputer (zotac albo cos). Ampli nie puszcza DTS hd, tylko zwykły, więc nic nie trace, a sam ampek też nie ma wejscia hdmi. Bedzie dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, podłączaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wszystko podpiąłem (całe 6.0) i niestety nie gra mi głośnik centralny. Próbowałem na coaxialu z kompa i z plyty CD. Podłączenie sprawdzałem, próbowałem zamienić głosniki, centralny pod innym kanalem gra normalnie... nie wiem co jest nie tak, a sprzęt był długo nieużywany przez wujka. Kable sprawne, sprawdziłem miernikiem - jest sygnał od początku do końca. Sprawdzałem ustawienia i w trybie testowym, żeby ustawić głośność każdego kanalu, każdy głośnik na czas ustawienia zaczyna syczeć w celu regulacji, a z centralki cisza. Próbowałem jako small i large i nic. Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.