Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Studio 270 - Kolumny do Onkyo? Jakie?


george-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do zmiany podłogowych kolumn głośnikowych Mission MV-6. A może i pozostałej części domowego zestawu Hi-Fi. I chciałbym prosić o poradę, które kolumny do nowego zestawu wybrać.

 

Preferencje muzyczne, czyli o muzycznym guście:

Słucham muzykę Akustyczną, Jazz, Smooth Jazz i Elektronikę. Poezję śpiewaną SDM z gitarą akustyczną, basową i harmonijką ustną. Fortepian, kontrabas, smyczki i instrumenty perkusyjne. A także syntezatory J.M.Jarre'a i Vangelis'a. Pop, rzadziej Mocny Rock.

 

Posiadam Amplituner KD Onkyo TX-NR545 + Kolumny Mission MV-6 + sterowany smartfonem dysk HDD. Całość gra dźwiękiem o solidnym basie z ładną średnicą i - a to mnie w nich boli - to ciepłe ciemne brytyjskie brzmienie góry wysokiego pasma kolumn Mission. Czyli sopranów. Już się go nasłuchałem. A lubię gdy harmonijka ustna i trąbki są błyszczące-zadziorne. Gitara akustyczna mocniej uderzona ma odpowiedni klang, ze skrzącym się brzmieniem. Instrumenty perkusyjne są metaliczne, blaszane z długo wybrzmiewającymi talerzami.

 

Budżet który będę mógł przeznaczyć na tą 'operację finansową' to około 2.5 tys zł. Pokój w którym będzie grał sprzęt ma wielkość ok. 15m2 Pomimo tego wolałbym aby głośniki były podłogowe a nie podstawkowe.

 

Odsłuchiwałem w domu nowe/sklepowe kolumny podstawkowe z moim KD Onkyo TX-NR 545;

- Monitor Audio Bronze 2. Usłyszałem; ładna góra pasma i jego średnica. Ale pudełkowatość brzmienia, bez basu.

- Castle Knight 2. Usłyszałem; ogromny bas i świetna, wyeksponowana średnica. Ale brak sopranów.

 

Lektura internetowych recenzji sugeruje do KD Onkyo TX-NR545 głośniki podłogowe marek: Monitor Audio, Klipsch lub Melodika. Chociaż mnie osobiście chodzą po głowie kolumny JBL Studio 270. Może ktoś ma doświadczenia z tymi kolumnami grającymi wraz z amplitunerem lub wzmacniaczem Onkyo TX-NR?

 

Będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzen dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje zdecydowanie zaproponowałbym Ci kolumny Monitor Audio Silver 6 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-6.html). Zdaję sobie sprawę, że kolumny trochę przekraczają budżet, jesli jednak zależy Ci na możliwie najlepszym brzmieniu, przemyśl moją propozycję. To kolumny oferujące szybkość, dynamikę, dobrą plastyczność i ogromną swobodę w graniu, szczegółowość. To dokładnie charakter, który szukasz.

Jeśli natomiast musimy zmieścić się w założonym budżecie, można posłuchać Jbl Studio 270 (https://www.q21.pl/jbl-studio-270.html). To kolumny o dosyć efektownym brzmieniu, wyraźnym basie i podkreślanej górze pasma. Podobną charakterystykę uzyskasz także na Klipsch RP-250F (https://www.q21.pl/klipsch-rp-250f.html). Na koniec bardzo ciekawa propozycja Dynavoice DF-5 (https://www.q21.pl/dynavoice-definition-df-5.html). W tym przypadku producent zastosował świetny, wstęgowy głośnik wysokotonowy.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej konstrukcjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za cenną poradę. Zamówiłem zestaw kolumn stereo Jbl Studio 270. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.