Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze nagrania sonat fort. Mozarta


dudivan

Rekomendowane odpowiedzi

arek67

 

Rzecz w tym, że nie mało poleca, bo tomiszcze grube jak cholera, ale co poleca. I tak na przykład - ogólnie rzecz biorąc - prawie każdy znany utwór fortepianowy to albo coś z totalnych staroci, wydanych przez na przykład Testament lub podobną oficynę albo zestaw domowy Perahia/Argerich/Barenboim itp.

Na przykład koncerty Rachmaninowa są polecane przez rzeczony G. w wykonaniu Aszkenazego - no cóż, nie mam nic przeciwko, ale jak jego gra ma się do naszego Krystka? Twojego południowca oczywiście nie ma! I tak dalej, i tak dalej...nawet Wariacje Goldbergowskie Bacha niekoniecznie wykonaniu Goulda '81, a nad takim Perahią pieją w niebo. Także pewnie Penguin lepszy.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto mieć oba katalogi a może nawet jeszcze inne i wybierać tylko pewniaki. Ale moim zdaniem na tak wysokim poziomie wykonawczym to już jest kwestia gustu. To wszystko są rzeczy bardzo dobre lub wybitne. Natomist rzeczy wybitne wypada oczywiście mieć:) chociaż i tak tego wszystkiego jest bardzo dużo.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanę pod choinkę samodzielnie kupioną najnowszą Argerich z 2-3 Beethovena pod Abbado- dam znać czy warto - jest to płyta miesiąca w Grammophone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Mozarta nie słucham bo to takie pitu-pitu. i tyle.

a piać z zachwytu nad nim "bo wypada" nie zamierzam.

 

CO do przewodników płytowych - jak dla mnie to jeden wielki szajs i tyle.

Gramophone nic nie warty, a Penguin..........chyba niewiele więcej.

w każdym bądź razie ich polecenia są bardzo dalekie od tego co ja bym tam dał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do --> dudivan:

(własnie sobie czytałem ten wątek i zauważyłem taki wpis: "16 Gru 2004, 16:15

Pierwszy raz slysze. Przebóg ! Dlaczego ??? " - jakoś sie zagapiłem i nie wiem czy to było do mojego wpisu powyżej Twojego ? ...

Pozdrawiam i do zobaczenia po świętach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mahler

Dziś dostałem wreszcie Horo grającego Mozarta. Płyta jest obalająca. Dziękuję bardzo za wskazanie i pozdrawiam, a wszystkich zachęcam do jej niezwłocznego kupna!

Pzdr ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Martin

 

Wychodzi na to, ze ja wciaz ciasto na swieta walkuje... "Przebog dlaczego" bylo pytaniem o przyczyna wycofania nagrania Uchidy przez Philipsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy, Mahler - tak gdzieś 2-3 tygodnie przed świetami w dwójka nadała sonaty mozarta według horowitza. jechalem wtedy samochodem i nie bardzo chcialo mi sie wysiadac.. teraz czekam na przesyłkę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich noworocznie.

 

Na wstepie do Dudivan: nie mam pojęcia czemu philips wycofał ten komplet na polskim ... znajomy z poza Krakowa prosił mnie o zakupienie tej pozycji - po trzykrotnym ponawianiu zamowienia w dwóch różnych sklepach gdzie normalnie często załatwiają mi pozycje niemożliwe, poddałem się. Trzeba chyba szukać wśród zapasów magazynowych gdzieś w różnych miejscach. Oczywiscie moje informacje dotyczą polskiego katalogu dystrybutora !

 

***********

 

Co do sonat mozarta, jeśli chodzi o moje typy to poza pozycją podaną powyżej przez innych a mianowicie Horowitza, bez wdawania się w szczegóły gorąco polecam nagrania Horszowskiego, Brendla i Parahia. Wszyscy mieli bądź mają wyborną rękę do Mozarta. Kolejność jest przypadkowa i trudno w moim mniemaniu wśród tych płyt o wytypowanie jakiegoś rankingu. Kreacja Horowitza jest rzeczywiście świetna ale chyba nie jedyna - polecam spróbować jeśli macie takie możliwości. Myślę że warto się przyglądnąć jak z dość (moim zdaniem ciut jednak banalnych utworów) zrobić muzyczne arcydzieła.

[obrazekLUKASZ-234242_1.jpg] [obrazekLUKASZ-234242_2.jpg] [obrazekLUKASZ-234242_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-704-100000829 1170262844_thumb.jpg

post-704-100000830 1170262843_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam…

 

Zainspirowany wypowiedziami w tym wątku nabyłem mocno rekomendowaną płytę sonat Mozarta w wykonaniu Horowitza. Nie chcę odnosić się do interpretacji tych utworów, bo za małe mam w tym doświadczenie i możliwość odniesienia się do alternatywnych realizacji, ale chciałbym prosić szanownych forumowiczów, mających przyjemność odsłuchu tego nagrania, o wypowiedzenie się na temat jakość tej płyty, w kontekście tzw. „audiofilizmu”. Nie wiem czy to tylko na moim nośniku (może wadliwym) jakość dziwięku jest najdelikatniej mówiąc „dziwna”….???

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest zrealizowana jak typowy DG czyli charakterystyczne brzmienie "z daleka". Ale żeby zaraz wadliwia ?

U mnie brzmi bardzo dobrze - jest wiele płyt zrealizowanych znacznie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pewnie mam wadliwą sztukę. W dwóch sonatach są jakieś dziwne, występujące nieregularnie „przydźwięki”, takie „cyknięcia” . Płytę sprawdzałem w 3 odtwarzaczach. Jedna z sonat ma natomiast odmienną o pozostałych barwę fortepianu, jak gdyby nagrana była w innym studiu, na innym instrumencie. W odsłuchu ma się wrażenie większej odległości od instrumentu i pozbawienia go pasma niskich częstotliwości. Może po prostu trafił mi się jakiś felerny egzemplarz, ale czy to jest możliwe? A jeśli tak, to czy można to jakoś zareklamować (www.gigant.pl)? Jak to udowodnić? Zaznaczam, że płytę słuchały już dwie inne osoby i podzieliły moje spostrzeżenia. Może wydawać się, że niepotrzebnie „biję pianę”, ale przy tak cudownej muzyce takie nieprzyjemne niuanse są bardzo drażniące.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.