Skocz do zawartości
IGNORED

Małe zmiany. Proszę o pomoc fachowców z forum :)


Piotr Brzyski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam nadzieję że nie zostanie to odebrane jako zaśmiecanie forum, ponieważ kilka dni temu pisałem podobny temat. Jednak za bardzo się rozpisałem i pewnie dlatego nie uzyskałem konkretnej pomocy.

DO rzeczy, szukam kolumn podstawkowych, KONIECZNIE Z PRZEDNIM BR, oraz dobranego wzmacniacza do tego. Budżet na to ok.1500zł na 2kolumny + wzmacniacz

Pomieszczenie 11m2, słucham wielu gatunków, ale największą uwagę przywiązuję do starego rocka. Ale chodzi mi o coś, co nie gra tylko w nagraniach rockowych dobrze, jak posiadana przeze mnie Yamaha AX700 z Tannoy M2 na froncie.

Źródło to spotify premum, a sygnał wychodzący kablem hdmi jest przetworzony przez Denona AVR 3808 i finalnie wychodzi na ax700. Docelowo CD do wzmacniacza

Na oku mam

Dali Concept 2

Monitor Audio BX2

B&W 602

 

Ze wzmacniaczy

NAD C320BEE

CA A5/A500

Rotel RA-931

Opcjonalnie zostaje ax700

 

Zresztą jakie wy macie propozycje ?

 

Czy z dobrze dobranym wzmakiem do kolumn, zagra lepiej niż ax700 z Tannoy M2 ? Mam na myśli dobrą stereofonię, pełną i subtelną górę, lekko iskrzącą, ładną średnicę, ale żeby nie wysuwała się na " pierwszy plan " i głębokie, basy, ale żeby był chociaż trochę słyszlany kontur, i nie pudło.

Żeby Is This What You Wanted ( The Last Shadow Puppets ) ( tak, nagrań tego typu też dużo słucham ) nie brzmiało pudełkowato i nie "dudniło" ( nagranie ze spotify. ale na yt też jest, ale to:

mam na myśli fragment od 1:12)

ZNOWU SIĘ SPISAŁEM... ZNOWU WYMAGANIA JAK ZE SPRZĘTU CO NAJMNIEJ 3X DROŻSZEGO, ALE...

Liczę na Was :)

 

Zapomniałem dodać o scenie, bo yamaha jak na swoją klasę całkiem nieźle ją buduje i cąłkiem nieźle wypełnia ją dźwiękiem. Nie chciałbym, aby dźwięk był "przyklejony" do głośnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych samych kawałków na CD, Youtubie, i na Spotify i muszę przyznać że ten ostatni wyrzuciłem prędzej niż zainstalowałem. Po pierwsze zmień źródło- zniknie kartonowy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co udostępniłem, to jest dokładnie to samo, co na spotify. Na wersji premium, z której korzystam jest dźwięk lepszej jakości z wyższą częstotliwością próbkowania. Zresztą 2 sprawy. Napisałem że kiedyś będzie CD, no i sam fakt, że pytanie było nieco inne :) mimo to dzięki za odpowiedź

 

zapomniałem wspomnieć że altusów 140 nie uważam za nic wybitnego, no i należy dodać że głośnik basowy jest ma co najmniej 2 razy większą średnicę, ale razem z Yamahą A1020 daje to przyjemny basik, nie takie pudło. I było to odtwarzane również ze spotify

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.