Skocz do zawartości
IGNORED

Philippe de Vitry - nagrania?


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem ostatnio uzupełnić luki w mojej płytotece i dokupić kilka reprezentatywnych pozycji dla okresu Ars Nova. I tu niespodzianka. Okazało się, że na rynku kompletnie brakuje nagrań jednego z najwybitniejszych przedstawicieli epoki. Bez problemu można się zaopatrzyć w płyty z dziełami Guillaume'a de Machaut, natomiast utwory de Vitry mogę sobie głównie pooglądać w wydaniach nutowych. Jednym słowem kicha. Udało mi się ustalić, że przed laty Deutsche Harmonia Mundi wypuściła płytkę z muzyką Philippe'a w wykonaniu Sequentii, ale nie mają już tego w katalogu (a propos - jeśli ktoś posiada i mógłby udostępić do przegrania, to ozłocę). Szukałem w Gigancie, na Amazonie i nic. A może coś przeoczyłem? Jeśli ktoś może mi podać namiary na jakąś konkretną pozycję, to byłbym niezwykle zobowiązany. Chodzi mi głownie o nagrania motetów, ale innym repertuarem (ronda, ballady, lais) też nie pogardzę. Cokolwiek!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację nt. Orlando Consort. Masz jakieś dokładniejsze namiary na tę płytkę?

 

Jeszcze drobna poprawka: to nie Philippe popełnił Le Roman de Fauvel, lecz niejaki du Bus. Nie jest to zresztą rękopis stricte muzyczny, tylko wierszowane alegorie ze wstawkami muzycznymi, które komentują poetycką treść. Nazbierano tych wstawek ponad sto, z kilku wieków. Czego tam nie ma: kondukty, motety, ante. Ciekawe, czy ktoś zdecyduje się kiedyś nagrać całość. Wyjdzie conajmniej pięciopłytowy box :-)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tego wiele, najczęściej utwory są umieszczone w składance z innymi kompozytorami, ale może coś da się znaleźć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę większy wybór, ale to też tyle co nic, na amazon.fr lub amazon.de - niestety.

Co do nagrania Orlando Consort:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i dokładniej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[obrazekLUKASZ-229226_1.jpg]

post-2292-100000996 1170262583_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten, nie wiem, czy to Cie w ogole zainteresuje ;), bo zainteresowanie w tym wypadku zalezy od stopnia desperacji... - ta plyte w wykonaniu Sequentii mozna sciagnac z sieci eMule'a w formacie APE, czyli bezstratnym. Z jakoscia takich plikow, jak wiadomo, bywa roznie...

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, aż tak zdesperowany jeszcze nie jestem :-)

Płyta jest w fonotece Instytutu Muzykologii, tak więc jeśli zawiodą wszelkie dostępne źródła, to ją po prostu pożyczę i przegram. Choć wolałbym mieć własną, oryginalną. I to nie ze względów audiofilistycznych, ale sentymentalnych. To tak jak z książkami. Pachnący drukarnią oryginał zawsze jest milszy niż siermiężne ksero.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, trza się legitymować ichniejszą legitymacją. Ale nawet wtajemniczeni mają ciężko, bo nie wiedzieć czemu płyty pożyczane są tylko na dobę. Jak ktoś ma w domu dobrą przegrywarkę to żaden problem, ale ja takiej nie posiadam i muszę się prosić kolegów.

Fonoteka Instytutu to żaden wypas jeśli chodzi o płyty kompaktowe - raptem ponad tysiąc pozycji. Co innego winyle - tych mają znacznie więcej, ale nie pożyczają. Odsłuch tylko na miejscu, w warunkach mało audiofilskich :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna szansa, ale żeby ją wykorzystać, trzeba mieć co najmniej dobrą prezencję i ponadprzeciętną zdolność do nawiązywania bliskich kontaktów. Otóż pieczę nad fonoteką sprawuje pewna młoda i powabna pani magister o kruczoczarnych włosach i piwnych oczach. Raczej mało bezpośrednia, ale gdybyś się postarał... ja nie próbowałem, bo i tak nie mam gramofonu :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdolnoscia to nie wiem jak jest albowiem ludzie maja wobec mnie odczucia ambiwalentne ale urokiem to ja z nog zwale. Zanim sie ocknie to po plytach ani widu ani slychu. A tak powaznie to trzeba byc kim: studentem, nauczycielem AM, czy co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy2

Toż nie chodzi o to, żeby była ugotowana, tylko żeby dała to, co ma najcenniejszego.

 

>Dudivan

Żeby pożyczać kompakty, trzeba być studentem Imuzu. Żeby brać pełnymi garściami winyle i kompakty, trzeba byc wykładowcą, albo pracownikiem naukowym. Ale nie wiem, czy warto się aż tak poświęcać :-)

Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa na warszawskiej AM. Na pewno też mają sporą fonotekę, ale nie dowiadywałem się, czy jest ogólnodostępna. Znając uczelniane zwyczaje podejrzewam, że nie.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.